Není úniku

Není úniku https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383307/bmid_neni-uniku-8hO-383307.jpg 4 1305 472

Studentka Darby Thorneová cestuje za svou nemocnou matkou. Kvůli sněhové bouři uvízne na dálnici uprostřed ničeho a je nucena strávit noc na odpočívadle se čtyřmi úplně cizími lidmi. Při hledání mobilního signálu si všimne ruky malé holčičky, která je zamčená v jednom ze zaparkovaných vozů. Bez spojení a bez jakékoli možnosti se odtamtud dostat musí Darby přijít na to, kdo z jejích neznámých společníků je dívčiným únoscem… Není úniku amerického spisovatele Taylora Adamse byl přeložen už do 24 jazyků a je jedním z nejnapínavějších thrillerů, jaké jste kdy měli možnost si přečíst. Šokující zvraty, výborně propracované postavy a nečekané zápletky vám nedovolí se od něj odtrhnout, dokud nezjistíte, jak to dopadne!... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

No Exit , 2017

Adliczka
18.09.2020 5 z 5

Dle recenzí jsem měla menší očekávání, a nakonec jsem se nemohla odtrhnout. Napětí od začátku do konce. Podle mě je to námět na film do filmovýho klubu na čt 2 :)) Každopádně jsem chtěla, aby to dopadlo jinak. A úplně poslední stránku jsem nějak nepochopila... to už byla asi nějaká fantazie. Shrnuto: stojí za přečtení!

NelaMaty
11.09.2020 5 z 5

Jeden den mi na knihu stačil. Po prvních pár stránkách jsem se nemohla od ní odtrhnout. Na konci knihy se mi zatajil dech a byla jsem naprosto nadšená.

nikaxxx
04.09.2020 3 z 5

"Není úniku" je podle mě typem knihy, kterou si člověk přečte (poměrně s chutí) a za pár týdnů už přemýšlí, o čem že to vůbec bylo...
Některé dějové zvraty byly předvídatelné, jiné překvapující a mnoho z nich bylo prakticky nereálných. Tolik náhod, no, více postavám přiřkl autor do osudu "krajíc namazaným nahoru"... :).

Pavlína2019
28.08.2020 4 z 5

Stejně jako první díl - super! Doporučuji!! Výborný nápad. Přitom jednoduché, malý počet postav, takže jednoduchá orientace. Člověk se nenudí ani jednu větu, děj úžasně plyne. Do poslední chvíle nevíte vyústění a závěr! Výborné!

Lukeronka
21.08.2020 4 z 5

Začátek slibný ale pak se to táhlo, bylo to pořád to samé dokola. Hlavní hrdinka má až neskutečné štěstí a popisy některých akcí jsou až moc zdlouhavé, ale i tak se to rychle četlo. Nečekaný konec přidal jednu hvězdu.

Janík511
14.08.2020 4 z 5

Půlka trochu nuda, pak se děj trochu rozjel a ten konec? Umřela? Spousta nereálných až komických zvratů za jeden večer. Takový konec jsem ale opravdu nečekala. Dám si od autorky chvíli pauzu než se pustím na další její knihu.

Sabča817
14.08.2020 1 z 5

Přečteno ani né do půlky, opravdu jsem se snažila. PROSTĚ TO NEŠLO DOČÍST!!

sabuska
11.08.2020 4 z 5

Vžívala jsem se do role hrdinka a nemohla se odtrhnout. Bylo to čtivé, napínavé a akční;)

Nany_cz
05.08.2020 1 z 5

Ač se mi kniha Na dostřel líbila, tak u této si nejsem úplně jistá. Autor sice píše velmi čtivě, ale i tak jsem se musela do čtení nutit. Působilo to na mě, jakoby na každé druhé stránce měnil, kdo bude pachatel a stále si tím nebyl jistý.
Jsem ráda, že jsem autorovi dala šanci, ale jen díky tomu, že jsem si první přečetla knihu Na dostřel. Číst to v opačném pořadí, tak věřím, že po této zkušenosti už bych se k další knize nedonutila.

Lukaso
04.08.2020 4 z 5

Přečetl jsem jedním dechem, ale že by to byla pecka, to zas ne

NymphMaeve
03.08.2020 3 z 5

Nemůžu knize upřít čtivost a napínavost, jenže co to ostatní? Tolik neuvěřitelných zvratů, změn a rozhodnutí na jedné hromadě? Hlavní hrdinka Darby spolu s hlavním záporným hrdinou Ashleyem přežijí prakticky vše, vždy si se vším poradí a k tomu jim sekunduje malá nemocná Jay. Chvílemi mi to přišlo až absurdní. Napínavá kniha byla, rozhodně se u ní nebudete nudit a chvílemi se nechce ji odložit. Na druhou stranu ale tolikrát pozvednuté obočí nad dalším obratem v ději či absurdním řešením. Hlavní hrdinové musí mít v hlavě asi počítač. Méně akce a více taktiky by tomu rozhodně prospělo. O závěru ani mluvit nebudu - opět vše vzhůru nohama. Kniha pro mě je a zůstane akčním průměrem a další knihy autora asi vyhledávat nebudu.

ivka67
01.08.2020 3 z 5

Takový celkem dobrý napínavý příběh.

Mesicnililie
31.07.2020 1 z 5

Vůbec mě to nebavilo. Musela jsem se donutit to celé přečíst. Přijde mi jako když autorka potřebovala rychle napsat knížku. Nedotažené. Začátek nudný. Takova rychlokvaška.

Agatha84
21.07.2020 3 z 5

Já jsem spokojená :-) Neočekávala jsem v podstatě nic a na oplátku jsem obdržela pár příjemně strávených hodin. Jasně, že se jedná o přehnaný příběh plný neuvěřitelných náhod a jen stěží uvěřitelného hrdinství (nesmrtelnosti), nicméně přesně tohle očekávám od knížky, u které si chci odpočinout, vypnout hlavu a nakonec si říct, že to stálo za to!

INCOGNITOREADER
29.06.2020 1 z 5

Já jdu tady asi hodně proti davu, ale i když je kniha hodně tenká, nedokázal jsem jí dočíst a strašně mě nudila. Četl jsem autorovu druhou knihu Na dostřel a ta se mi líbila, ale toto se opravdu nedá. Děj je tak strašně nudný. Navíc neustále používaná citoslovce: VRZ, SKŘÍP....
Je mi líto...

Rade
25.06.2020 4 z 5

Zprvu se mi nelíbilo. Hodně nelíbilo. Dokonce tak, že jsem zvažovala, že nedočtu. Takové nepravděpodobné, a ten zvrat...
Jenže pomalu jsem tomu přicházela na chuť, komorní příběh je vlastně fajn, i když na mě hodně akční... Ale ono mě to postupně chytlo. Proč? Proč se mi líbilo něco na první pohled tak nepravděpodobného a divokého? Protože se mi moc líbil způsob psaní. Ty úvahy, běžící hlavním postavám hlavou, ten zvláštní způsob, který mi připomněl Kinga; zprvu mi to docela vadilo (vždyť ho napodobuje!)... Ale ono to fungovalo, to opakování (Děsivé dětičky", nápis dotahujeme věci do konce), zvláštní vhled do mysli hrdinů, kdy jsme proti své vůli vtahováni do jejich myšlení, a najednou nám to nepřipadá tak nepravděpodobné a vymyšlené Najednou jsou nám ty lidičky blízký a moc jim fandíme nebo se jich naopak děsíme. Za konec palec nahoru. Jo, líbilo, ale samotnou mě to překvapuje :)

Sazinek
15.06.2020 4 z 5

Knihu jsem si přečetla, jelikož jsem jako první četla Na dostřel. Po asi 14ti dnech od dočtení musím říci, že na Dostřel se mi líbil více, než tato prvotina. Ano, je to nereálné, ale člověka to nutí číst dál, aby zjistil, jak to tedy je. Konec přitažený za vlasy, ostatně jako v druhé knize, ale za přečtení to stojí. Líbí se mi styl psaní, takže za mne dobrý.

Avila
07.06.2020 2 z 5

No čekala jsem asi víc...
Kniha mě ze začátku bavila ale jak přibývalo přečtených stran tak se příběh víc a víc stával nereálným.... a dialogy často nudné.
Jako americký akční film asi fajn ale kniha mě nenadchla.

Petra88
07.06.2020 3 z 5

Jako oddechovka super. Děj byl napínavý, měl spád. Konec byl už překombinovaný a to mě trochu zklamalo.

JankaČoki
07.06.2020 5 z 5

Napätie od začiatku do konca. Takže som ju nemohla odložiť kým som ju neprečítala (sobota mi na to stačila). Presne tento typ kníh mám rada.

únosy dětí právníci thrillery pro ženy sněhová bouře

Taylor Adams
americká