Němý křik

Němý křik
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450717/bmid_nemy-krik-DbS-450717.jpg 4 2963 2963

Déle než měsíc vévodil Němý křik žebříčku bestsellerů britského Amazonu. Odstartoval sérii (dnes již dvanáctidílnou), která vychází v 28 zemích a díky níž se Angela Marsonsová stala jednou z nejúspěšnějších současných britských spisovatelek krimi. Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví… Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny… Inspektorka Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá někoho, jehož vražedná pouť trvá už desetiletí. Že ho musí dopadnout, než znovu udeří. A že se musí vyrovnat s vlastními démony z minulosti, protože jinak už může být pozdě. Protože ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Kalibr

Silent Scream , 2015

kittlerka
22.12.2016 5 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se do děje úplně začetla.. Zpočátku se mi postava Kim moc nezamlouvala, ale pak se to celé rozjelo, a čtení bylo chvílemi až dechberoucí, hlavně konec absolutně nepředvídatelný! a Kim už mi ke konci vlastně vůbec nevadila:)
Už se těším na další dílo autorky.

terkavelcova
18.12.2016 5 z 5

Výborné čtení, které okamžitě vtáhne čtenáře do děje a nepustí :)

pswat
09.12.2016 5 z 5

Dalsi skvela kniha, ktera jako predchozi dil je napinava od zacatku do konce a muzu rict, ze tento dil je jeste lepsi. Uz se tesim na dalsi pokracovani. Inspektorka Kim je vyjimecna zena

Lindulinek
07.12.2016 5 z 5

Skvělá detektivka. Děj byl napínavý od začátku do koce. Závěr byl hezky vysvětlen. Doporučuji.

Martasek5
07.12.2016 1 z 5

No..Já nevim...Pro mě hodně slabá detektivka. Nelíbila se mi. Než se do čtení nutit, raději jsem jí odložila. Třeba se k ní časem vrátím

Seiers
06.12.2016 5 z 5

V dnešní záplavě detektivek na trhu jistě svěží vítr. Určitě si pořídím i další případy Kim. Oproti jiným čtenářům mně nesympatická hlavní hrdinka nebyla. Jen mě občas zarazila volba slov (nejen slavné otočené oči k nebi). Určité věty byly kostrbaté. Samozřejmě netuším, jak vypadá anglický originál a jestli se něco "neztratilo v překladu". Ale zápletka byla zajímavá, děj svižný, konec překvapivý. Já byl spokojen.

baja1122
22.11.2016 4 z 5

Píšu komentář, zatím co mám knihu v živé paměti (dočetla jsem včera).
Shrnutí:
- hned z počátku se mi bohužel znelíbila hlavní hrdinka Kim - rádoby výjimečná, moc egoistická, jako v rámci možností bych to brala, ale ona je opravdu "až moc" nad mé cítění
- příběh dobrý, spíše trochu nadprůměrný a nad má očekávání, trošku nedořešený konec s postavou Nicoly, ale nijak mi to nakonec nevadilo
- pachatele jsem neuhodla (což je pozitivní, protože pak by ho uhodl každý)
- hodnotím 4 z 5ti, při některých pasážích se mi až zatajoval dech (a to je sakra dobře!)
- zpočátku se to rozjíždí pomaleji, ale konec za to stojí, ten jsem přečetla jedním dechem, zatímco začátek knihy jsem měla rozložený do mnoha dní
- opravdu uvažuji nad přečtením dalšího dílu, ale... trochu mě odrazuje hlavní hrdinka
Doporučuji přečtení :-)

Moonrose
18.11.2016 4 z 5

Kim mi bohužel byla dost nesympatická - hlavně s tím jejím "oči zvedla k nebi". Proč proboha pořád musela oči zvedat k nebi? Ty oči k nebi jsem pak z ní zvedala i já,
Jinak zajímavá zápletka, ale kniha mě ničím vyloženě neohromila. Až ten úplný závěr to trochu napravil.

Želvička94
13.11.2016 5 z 5

Velice strhujici kniha. Vcitila jsem se mezi postavy a podle nich jsem i premyslela, protoze jsem mela na mysli stejneho vraha jako ostatni postavy, ale bylo to jinak...

dagsvob
11.11.2016 5 z 5

Bezva čtení, knihu jsem přečetla rychle, šlo to samo. Příjemně krátké kapitoly, žádné dlouhé popisy, děj měl spád. Určitě si přečtu další případy Kim Stoneové.

Bee
08.11.2016 5 z 5

Němý křik mě opravdu příjemně překvapil. Četlo se to skoro samo a zvládla jsem to na posezení. Hlavní hrdinka mi sedla už od prvopočátku, a co by to bylo za detektivku, kdyby detektivem nebyla trochu složitá osobnost s velice specifickými vyšetřovacími metodami. Co se děje týče, nemám k tomu co vytknout, stránky jsem doslova hltala, žádné části jsem ani nemusela přeskakovat. Nejsou tady sáhodlouhé popisy událostí a míst, naopak poměrně krátké kapitoly dobře posloužily k udržení čtenářovy pozornosti.
Co se zápletky týče, opravdu mě bavila. Za mě paráda, další díly určitě pořídím.

Michaela91
07.11.2016 5 z 5

Mě se kniha líbila, dobře se četla hlavně díky krátkým kapitolám (alespoň pro mě). Děj byl napínavý a velmi čtivý. Hlavní hrdinku jsem si zamilovala. Konec mě překvapil nečekala jsem takové rozuzlení ale byl to skvělý příběh. Určitě přečtu další díly.

gad
06.11.2016 4 z 5

Zajímavý příběh, nechybí napětí a překvapivé rozuzlení. Už jsem si předobjednal druhé pokračování. :-)

Danago
05.11.2016 5 z 5

Pět postav stojí u mělkého hrobu. Zmařili nevinný život.
Po letech je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy a záhy následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. Je třeba pachatele dopadnout dřív než znovu udeří.
Kniha je velice čtivá , napínavá , plná zvratů a překvapení. Příběh je skvěle vykreslený , zápletka je netradiční a propracovaná. A šokující konec, který mě teda dokonale překvapil a to ve více směrech. Určitě knížku můžu všem doporučit.

Peslik
27.10.2016 4 z 5

Za mě jedno velké ANO, Kim bude patřit mezi mé oblíbené detektivy.
Kniha je velmi čtivá, krátké kapitoly vám dají možnost na chvilku odběhnout uvařit s čaj. Popis událostí pěkně propracovaný, pohled do soukromí vyšetřovatelů se mi líbí. Závěr knihy byl pro mě velkým překvapením.
Čtyři hvězdy jen proto, že kniha je zbytečně těžká. Trpěly moje ruce :-)

vsvobo
26.10.2016 4 z 5

Úplně jsem se zamilovala do Kim! Výborný detektiv a její dialogy mě vždy rozesmály. Kniha je čtivá, má spád a do poslední stránky napínavá.

ritz
25.10.2016 4 z 5

Za mě super, mám ráda samostatné a schopné ženské hrdiny.

barusak1
22.10.2016 5 z 5

Ač jsem měla mírné obavy z nálepky bestseller, byla jsem nadmíru spokojená. Čtivý, napínavý příběh. Těším se na další díly

happy-smile
21.10.2016 5 z 5

Detektivní zápletka jak dobře vymyšlená, tak dobře napsaná. Čte se to samo a na konci čeká čtenáře překvapení. K tomu teda opravdu neskutečně svérázná parta detektivů. Trochu se bojím, že pro někoho ten jejich všudypřítomný kousavý humor může být až moc. Mně to naopak vyhovovalo a považuju to za velké plus. Už se těším na další díl.

SimonaP
16.10.2016 3 z 5

Knížka se mi četla dobře, rozuzlení zajímavé, vztah dvojčat mě překvapil. Ale jak jsem si bohužel dopředu přečetla v komentářích, že se v knize opakuje "Kim zvedla oči k nebi", soustředila jsem se na toto spojení a opravdu se často opakovalo, až to na mě působilo rušivě. Jinak knihu doporučuji, nenudila mě.