Sestřičky a jejich tajná přání

Sestřičky a jejich tajná přání https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435507/bmid_sestricky-a-jejich-tajna-prani-BH5-435507.png 5 202 70

Nemocnice Nightingale série

Blíží se Vánoce 1938 a každý v nemocnici Nightingale má své tajné přání. Sestra Wallaceová doufá, že již neprožije žádnou další válku, která by jí odvedla jejího snoubence. S dopadajícími bombami jí však naděje postupně opouští. Helen Dawsonová touží po smrti svého milovaného manžela Charlieho znovu najít štěstí. Přinese jí ho tajemný cizinec? Vrchní sestra Kathleen Foxová se snaží mezi svými sestrami udržet morálku, protože to vypadá, že nemocnice bude v nejbližších dnech evakuovaná. Zatímco se všichni strachují o budoucnost Nightingale, Kathleen má obavy především o tu svou. Celá země se připravuje na válku a jedno je jisté – o příštích Vánocích už nic nebude tak jako dřív.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Nightingale Christmas Wish , 2014

Ira13
15.02.2021 5 z 5

Opět krásné čtení. V tomto 5. dílu už není tolik ošetřovatelské péče a výchova sestřiček. Těšila jsem se na vývoj Jess. Hrozící válka se prolíná celým dílem. .. ale i tak dávám 5 hvězd

Anna1975
14.02.2021

Super.

Květi62
03.02.2021 5 z 5

Skutečně velmi povedená série. Tajná přání sestřiček se začínají naplňovat. Je zřejmé, že "Věčně se ohlížet nazpátek ničemu neprospívá. Život má smysl, jen když se člověk dívá kupředu." Ale strach z přicházející války je všude. Zničí válka štěstí a lásku našim hrdinkám?
Konec je hodně otevřený a já se bojím, stejně jako už bylo řečeno v příspěvku přede mnou, že se všichni konce války nedočkají. Poslední díl série vyjde v listopadu.

TaLu
31.01.2021 5 z 5

Jeden z nejlepších dílů série. Setkáme se v něm opět se známými osudy, a tentokráte máme možnost sledovat hned několik postav a jejich příběh tak, jak pokračuje. Mnohé je odhaleno, mnohé vysvětleno, vztahy uzavřeny, nebo naopak pootevřeny k novým možnostem. A za vším tím hledáním a nacházením sílí mrak nevyhnutelné temnoty - vyhlášení války. Emoce na odděleních nemocnice Nightingale se přelévaly do mého nedělního odpoledne.
Moc se mi to líbilo ! Již dlouho jsem si přála dozvědět se něco ze života hlavní sestry a dalších. To, co je málo pravděpodobné jsem se naučila této sérii odpouštět. Vyhlížím s obavami další díl, přece jen, těch postav známe již tolik, a není pravděpodobné, že všechny přežijí válečné běsnění, když z historie víme, jak byl Londýn bombardován.

Knižní střípky
24.01.2021 5 z 5

I tento, v pořadí již pátý výlet za sestřičkami z nemocnice NIGHTINGALE byl pro mě úžasný. Je to jako když se vracíte domů za někým, na koho se těšíte, po kom vám bylo smutno. Nebudu psát, o čem konkrétně byl tento díl, protože ti, co sérii neznají by vůbec netušili, o čem píši a fanoušky této série nechci obrat ani o jeden jediný zvrat a posun v ději, který nám tento nový díl přináší. Můžu vám však slíbit, že se potkáte se všemi starými známými a dozvíte se, jak se mají a co dělají. Tento díl začíná pár týdnů před Vánoci roku 1938 a posouvá se až do první půle roku 1939, je tedy asi všem jasné, že atmosféra je poznamenaná blížícím se válečným konfliktem. Milovníkům této série přeji krásné čtení, vypadá to, že další díl u nás vyjde v listopadu.

Arsi
20.01.2021 5 z 5

Pěkná, čtivá série. Moc se mi líbila, zajímavé osudy sestřiček. Těším se na zatím poslední, šestý díl.

Annannas
17.01.2021 5 z 5

Celá série se mi velmi líbila. Škoda, že už je konec, ale kdo ví.... ? Styl, ve kterém jsou knihy napsány, mi velmi vyhovuje. Děj neuvěřitelně rychle plyne a střídání dějových linek jednotlivých postav nenechá zvědavost čtenáře vydechnout. Rozhodně doporučuji.

kaja77
15.01.2021 3 z 5

Strašně naivní. Ty ženské co se celé trepotaji aby se zasnoubily a vdaly a okamžitě zahodily studium i práci.

Ladiva
15.01.2021 4 z 5

Aj 5.diel osudov sestričiek z nemocnice Nightingale sa čítal dobre. Bol trochu menej bohatý na dramatické zvraty ako predchádzajúce diely, ale bolo to pekné čítanie a teším sa na pokračovanie.

Jenny46
13.01.2021 5 z 5

Vybrala jsem si knihu do výzvy a zjistila,že je to série a určitě si musím přečíst další díly. Zdravotnictví je mi velmi blízké, a proto mě příběh sestřiček potěšil. Příjemné čtení napínavé, nečekané zvraty v životě a romantika. Doporučuji

lékařské prostředí zdravotní sestry

2017  86%Sestřičky
2018  90%Sestřičky v nesnázích
2021  92%Sestřičky a jejich tajná přání
2019  93%Sestřičky na příjmu
2019  93%Sestřičky ve víru osudu

Kniha Sestřičky a jejich tajná přání je v