Nemali by sme

Nemali by sme https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465705/bmid_nemali-by-sme-zoG-465705.png 4 482 95

Bennett Fox mi do života vstúpil v jedno nepríjemné pondelkové ráno. Meškala som v prvý deň do práce – do novej práce, o ktorú som mala teraz pre nečakanú fúziu bojovať. Na upevnení svojej pozície vo firme som pritom drela osem rokov. Kým som si sťahovala veci do nových priestorov, za stieračom som si našla pokutu za parkovanie. Dostali ju všetky autá na ulici okrem toho predo mnou – šlo o rovnaké audi, ako mám ja. Naštvalo ma to, preto som sa rozhodla, že mu svoju pokutu podarujem. Dúfala som, že ju majiteľ zaplatí a nič si nevšimne. Nanešťastie som mu pritom zlomila stierač. Uznajte, mohlo to byť horšie? Vo výťahu som potom stretla neskutočne príťažlivého chlapa. To mi trochu zlepšilo náladu. Poznáte to ? motýliky v bruchu, zrýchlený dych, napätie, že by sa dalo krájať. Pri vystupovaní z výťahu na mňa pozrel takým žeravým pohľadom, až ma zalial rumenec. Možno má tá fúzia predsa len svoje výhody. Tak sa mi aspoň zdalo, kým som nevkročila do šéfovej kancelárie a nespoznala svojho konkurenta. Z chlapa vo výťahu sa razom stal môj úhlavný nepriateľ. A ten žeravý pohľad? Ani zďaleka nešlo o príťažlivosť. Videl, ako som mu poškodila auto, a nevedel sa dočkať, kedy ma zničí. Medzi láskou a nenávisťou je veľmi tenká hranica, ktorú by sme nemali prekročiť. Hej, nemali by sme… Ale balansovať nad priepasťou je niekedy také zábavné!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

We Shouldn’t , 2019

Karin94
03.12.2021 3 z 5

Neviem či len ja mám ten pocit, keď čítam knihy od Vi Keeland, alebo aj niekto iný, ale zistila som nakoniec, že som od nej čítala aj Krásny omyl, a mne to príde celé na jedno kopyto. Ja sa ani nečudujem, prečo dokážu so spoluautorkou Penelope Ward napísať za jeden rok 2-3 knihy, keďže sa tam naozaj nič poriadne nedeje, a sú to naozaj ľahké predvídateľné oddychovky. V tomto prípade, by som také knihy mohla písať aj ja, nie? :D

Každopádne, toto nie je kritika. Toto bolo len taký malý plus názorik na knihu, čo si o nich myslím. Knihy od Vi Keeland sú našťastie písané tak, že dej je síce taký "nezažívny", ale snáď iba u nej nedokážem knihu odložiť, a nedočítať ju. Jednoducho musím. Nie je to v tom, že by ma veľmi bavili, ale skôr to, že chcem vedieť ako to celé skončí. Toto sa mi stáva aj u iných autoriek, ale iba u Vi Keeland ju musím dočítať.

Takže také zhrnutie. Kniha bola ľahko zrozumiteľne písaná, ktorá ničím neurazí. Nečakajte nič wow ani nič prekvapujúce. Milá oddychovka pri ktorej si netreba lámať ťažkú hlavu.
Ale mala by som jednu menšiu kritiku k tejto knihe, ktorá mi dosť vadila. Veľmi veľa sa tam spomínalo (a to dokonca keď som bola už dávno za stránou 100
Potom tiež, ale bolo to aspoň akotak prijateľné) práca. Akože, v knihách mi to samozrejme nevadí, čitateľ musí niekedy vedieť niečo, aby sa dostal do hláv hlavných postáv. Ale toto už bolo si myslím prehnané. Ďalšou vecou, ktorá tam bola tiež strašne veľa bol sex. Toto mi až tak nevadí, keďže ja sama ľúbim erotické knihy, ale v tejto knihe hmmm...ako by som to opísala, celá len o práci, o sexe a romantiky len minimum. Ku koncu tam vyplávajú nejaké tajomstvá, čo dodalo knihe také plus a potom samotný koniec. Inak nič.

Čo sa týka postáv Annalies a Bennetta Foxa, tak on taký alfa samec, pričom Annalies mu na všetko skočí a podvolí sa.

Kto chce nech si ju prečíta, ale myslím si, že o nič neprídete. Autorkin štýl písania ma baví, ale úplne mi stačí, ak si prečítam od nej 1-2 knižky za rok.

evik2710
19.11.2021 4 z 5

Román pro ženy moc pěkný zábavný

ardeas
12.11.2021 2 z 5

Na to, na čo sa táto kniha tvári, nesplinila očakávania. Čítala som viacero kníh "hate love". A prichádzam k poznaniu, že aj to treba vedieť napísať, pretože bud by mala byt vtipna alebo vážna. Tu to nie je ani jedno. Hlavná hrdinka Analýza mi prišla nesympaticka a priserne nedospela. Jedine čo ma ťahalo k čítaniu bol Bennet a jeho temná minulosť. Inak som tie jej pochody skakala... nezaujímali ma.
V celkovom hodnotení - iba jednohubka. Za týždeň už nebudem vedieť o com bola kniha...

Kristy.Seb
14.10.2021 4 z 5

Nakonec člověk vždycky lituje hlavně toho co propásl.

Jizvy jsou mapy našeho příběhu.

Některé jizvy se zevnitř zahojit nedají. Některé jizvy si zahojit nezaslouží.

Slunce zase vyjde.

Opět velmi čtivý příběh hned od začátku. Milé, žhavé a vtipné.

Ála1968
15.09.2021 4 z 5

Začátek trošku pokulhával,ale jsem ráda,že jsem to nevzdala a vydržela.Stálo to za to

knihomolkaJani
05.09.2021 5 z 5

Velmi jednoduchá a milá kniha. Líbí se mi, že jsou zde obě postavy stejně společensky postavené. Opravdu mě bavily jejich dialogy. Pokud hledáte něco nenáročného, u čeho se budete jen přiblble usmívat, určitě Vám ji mohu doporučit.

Zrzka91
29.08.2021 5 z 5

Čtivá kniha, do půlky byla fakt zajímavá.....ale konec už takový trošku předvidatelný :)

nikca3976
25.08.2021 5 z 5

"Říká se, že lásku a nenávist dělí tenká hranice....
....ale stát po obou jejích stranách zároveň,může být náramná zábava"

Vi je jedna z autorek, která mě přivedla na moji čtenářskou dráhu..každá nová kniha,která od ní vyjde je lepší a lepší..o spolupráci s Penelope ani nemluvím..jsou to takové oddechovky na pobavení a relax..příběh se mi četl sám i přesto,že jsem se dostala do fáze čtecí krize...hodně mě bavilo vzájemné dohadování a byla jsem zvědavá jak dopadne soupeření o místo mezi těma dvěma a musím říct že to skvěle vyřešili...obě postavy mi byly hned od začátku velice sympatické

Evule114
12.08.2021 5 z 5

Mě knížka naprosto sedla. Nechyběl zde humor, špičkovaní a jiskření mezi hlavními postavami a také nějaké to drama. Pro mě děj měl hloubku a celkově jsem knížku slupla jak jednohubku. Skvělé letní počtení na odreagování. Prostě nemůžu nic víc dodat, že mě opět autorka svým dílem nezklamala, ba naopak se těším na další její knížky.

Aileena
31.07.2021 3 z 5

Navzdory vyslovenému naladění na letní oddychovku a nutkavé potřebě rozptýlení to až taková sláva nebyla. S ohledem na zdejší hodnocení jsem pravděpodobně čekala víc.
Uvítala bych více vtipu (usmála jsem se tak dvakrát, max. třikrát) a ačkoliv jindy tento problém nemívám, tady jsem si nedokázala vytvořit vztah k postavám. Celkově průměr, řekla bych, že autorka to umí i lépe.

Pája699
23.07.2021 3 z 5

Nádherný, charismatický chlap na obálce. To si řeknete prostě waw, to bude čtení jedna radost. Když otevřete knihu a vpravíte se do děje, tak už to taková pecka není. Neříkám, že je špatná, ale žádná originalita se nekonala. Pomalejší rozjezd, ale jinak se to čte samo. Určitě tam jsou i pasáže u kterých se od srdce zasmějete .-) Za mě takový průměr

žlotirova
14.07.2021 4 z 5

Laska si nevybira ale vše dobre dopadne, jako vzdy super čtení

ElikaS
12.07.2021 5 z 5

Další příjemná oddechovka z pera Vi Keeland. Knížka mě bavila, mám ráda vtipná dialogy, při kterých si hlavní postavy nic neradují a působí trochu arograntně. To jsem zde dostávala plnými doušky. V některých momentech jsem se smála na hlas, až tak dobré to bylo :)

V některých recenzích jsem četla, že se knížka hodně opakuje a je předvídatelná, to je sice pravda, ale zase na druhou stranu, ukažte mi romantiku, která je naprosto originální a nepředvídatelná. Moc jich nebude, takže to bych knížce nijak zvlášť nevyčítala.

Anallise i Benett mě bavili a celkem rychle jsem si obě postavy oblíbila. A bavila mě i Madison, která vše vždy trefně okomentovala.

Celkově jsem dostala přesně to, co jsem očekávala a na co jsem se těšila, takže jsem spokojená a doporučuji.

astra3
05.07.2021 4 z 5

Ze začátku trochu slabší, ale po 100 stránkách se to rozjelo. Chtěla bych se někdy svézt s Annelisou.

Nikoush356
26.06.2021 2 z 5

Bohuzel podobny pribeh uz jsem cetla asi od dvou autorek. Hezky se to cte, ale nic originalniho.

LilianaFalcon
26.06.2021 4 z 5

Tak jo... Autorka se dost opakuje. To by mi nevadilo. Postavy byly celkem sympatické. Ale příběh jako takový mi připadal nedotažený.
Dala bych i jen 3 hvězdičky, ale to by bylo strašně nespravedlivé. V rámci žánru je knížka i tak nadprůměrná.

Szekynka
22.06.2021 5 z 5

Trochu klišé, ale zrovna takovou knížku jsem potřebvala :)

Zomy
16.06.2021 4 z 5

Velmi příjemná oddechovka od Vi. Řekla bych, že taková nenásilná. Všechno příjemně plynulo, vztah se postupně vyvíjel, dialogy mi přišly úsměvné a reálné.

Ano, máme tady jako vždycky aspoň jednu mrtvou z minulosti i obvyklé flashbacky, ale jak tu již někdo zmínil, hlavní postavy nejsou příliš zlomené.

Mně se to líbilo moc, ačkoliv na jméno Annalise jsem si za celou knížku nezvykla :-)

Mikuše-Ivet
09.06.2021 2 z 5

Abych byla upřímná, tak tato kniha od autorky mě vážně nebavila. Kromě krátkých vtipných dialogů se děj dost táhl. Ale kniha se četla dobře, takže jsem to nakonec přečetla. Bohužel, tohle dílo nebude patřit k mým oblíbeným.

Maruš.D
08.06.2021 5 z 5

Nádhera. Krásné, pohodové čtení, u kterého jsem se pěkně zasmála. Pošťuchování mezi Bennettem a Annalise bylo krásné zpestření příběhu. Líbilo se mi, že jsme se tak pozvolna všechno dozvídali, postavy nebyly nějak moc zlomené a nic se extra nedramatizovalo. Líbil se mi v příběhu malý Lucas, který ukázal Bennetta i v jiném světle. Naprosto jsem si to zase užila :-))

erotika

Vi Keeland