Nekonečná noc

Nekonečná noc
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537433/bmid_nekonecna-noc.jpg 4 381 381

Nekonečná noc z roku 1967 patrí ku knihám, ktoré si Agatha Christie cenila najväčšmi. V čase vzniku sa jej dostalo nielen vrelého prijatia od čitateľov, ale aj mimoriadneho uznania zo strany literárnych kritikov. Tento mysteriózny detektívny román, ktorý môžeme pokojne nazvať trilerom, je dodnes považovaný za najlepšie dielo z posledného obdobia tvorby legendárnej spisovateľky. Cigánske panstvo je nádherné miesto na kopci s výhľadom na more. Michaelovi Rogersovi, chudobnému dvadsaťdvaročnému mladíkovi, jeho krása doslova učarovala. Sníva o tom, že medzi tmavými jedľami raz postaví veľkolepý dom, ožení sa s krásnym dievčaťom a budú spolu šťastne žiť až do smrti. A keď práve tam, na Cigánskom panstve stretne Ellie Goodmanovú, závratne bohatú dedičku, jeho sen o šťastnom živote sa začne napĺňať. Pôvabná Ellie sa totiž do Michaela na prvý pohľad zamiluje a napriek nesúhlasu svojich poručníkov sa zaňho vydá. Nad životmi mladomanželov sa však od začiatku vznáša tieň hrozby – miesto, kde sa rozhodli usadiť, je vraj prekliate...... celý text

Toto vydání knihy ještě není v prodeji. Má být od 18.07.2024
Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Bude vydáno: , Slovenský spisovateľ

Endless Night , 1967

Bablu
30.12.2014 4 z 5

Taková zvláštní detektivka, vlastně ani nevím jestli se to tak dá nazvat. Je to trošku pomalejší styl vyprávění a člověk čeká, kdy to začne. A nakonec začne a docela překvapivě skonči. Každopádně po záplavě severských knih to pro mě bylo skvělé osvěžení.

wooloong
24.12.2014 5 z 5

Psychologický román s detektivní zápletkou a hned čtyřmi vraždičkami (když nepočítáme další dvě v minulosti), pečlivým budováním napětí, předhazováním skutečných i klamných stop a zaváděním do slepých uliček, to dokáže jen paní Agatha.

Evik30
14.11.2014 4 z 5

Rozhodně něco jiného než klasická detektivka od Agathy. Je to spíše příběh s menšími hororovými prvky. Ponurá anglická krajina, pozemek se starým domem U věží, stará cikánka, která věští neštěstí. Ponurý příběh vhodný na přečtení v tomto čase, kdy se Vám o to víc zaryje pod kůži. Pořád uvažujete kam autorka směřuje svým vyprávěním. Až na konci je Vám vše jasné. Skvěla kniha, i když ponurá, strašidelná a místy mírně depresivní. Čte se velmi rychle.

Lenka4
09.11.2014 4 z 5

Zdánlivě obyčejné vyprávění, v němž se však cosi skrývá pod povrchem a vytváří jemné napětí, pro které nelze knihu odložit. Je to jedno z nejlepších autorčiných děl.

aneryi
18.10.2014 4 z 5

Velmi netradiční pojetí, ale skvělé!!!!

sioux
22.09.2014 1 z 5

Ze začátku to šlo, ten hlavní hrdina mi přišel docela zajímavý, ale pak se tam pořád nic nedělo a přestalo mě to bavit. Posledních 100 stran jsem jen prolistoval.
Vrátil jsem se s Agathě asi po 20 letech a možná to už není literatura pro mě. To se pořád jen někde sedí a diskutuje, je to moc komorní a dnes už dost mimo. Ještě zkusím 10 malých černoušků a uvidím. Howgh!

Izu
19.08.2014 4 z 5

Je na každém člověku jakou cestou se vydá....

kneslova
23.07.2014 4 z 5

Zcela netradiční detektivka od A.Christie. Taková tajuplná, konec jsem tak nějak tušila. Zajímavý, naprosto odlišný styl od jejích jiných detektivek

Natyss
09.07.2014 4 z 5

Ze začátku se kniha docela táhla. Autorka se hodně zaměřila na popis pocitů a myšlenek, než na přímý děj, kterého tam bylo na můj vkus docela málo. Ale netrvalo dlouho a kniha nabrala spád. Konec mě překvapil, rozhodně jsem neočekával, že to takhle dopadne. Kniha se rychle četla.

Henriette
25.06.2014 3 z 5

Detektivní příběh zcela odlišný od "klasických" Poirotů a Miss Marple. Psychologicky laděný příběh si hraje s myslí čtenáře a podsouvá mu skutečnosti, které vlastně neexistují. Moc pěkné. Ani chvilku jsem se nenudila, byť byl vrah snadno odhadnutelný.

pajuu
28.02.2014 4 z 5

Zajímavá kniha od královny detektivek. Opět můžete celou dobu odhadovat konec a stejně vám nakonec vyrazí dech. V této knize se sice vraždy a dedukce objevují téměř až na samém konci, ale i tak vynikající detektivka.

astroweb
25.03.2013 4 z 5

Skvělé, Christie mě vždy uchvátí svým jazykem a i když jsou v detektivce pochopitelně vraždy, přesto z jejich knih vyzařuje klid a pohoda.

rm
06.03.2013 5 z 5

Vynikající kniha, která vás nadchne, ale možná i naštve a rozesmutní. Skvost mezi dobrými knihami Agathy Christie!

kattyV
16.02.2013 5 z 5

Výborná,kniha. děsivá atmosféra. Bojíme se a nevíme vlastně čeho, protože se zdánlivě nic neděje. Život plyne poklidně, ale v pozadí tušíme nebezpečí.

Selinute
11.11.2012 5 z 5

Úžasná kniha při které mě trochu mrazilo. Taky jsem ji už četla několikrát a vždy na mě hodně zapůsobila. Čekám jen, kdy vyjde v Knižním klubu, abych si mohla doplnit svou sbírku "černých A.Christie".

monulka
09.09.2012 5 z 5

Tohle není klasická detektivka. Ani jakoby to nebyla Agatha (tu moc číst nezvládám :)). Spíš je to silný příběh o lidské zkaženosti či chtivosti. Četla jsem několikrát, škoda, že ten moment překvapení člověk nemůže zopakovat :)
"V mém konci je můj počátek."

Eevina
09.10.2011 5 z 5

Smutný a strhující příběh, který se hodí do podzimní atmosféry, musím se přiznat, že jsem měla husí kůži a tenhle příběh jsem měla ještě dlouho v hlavě.

mariana
13.05.2011 5 z 5

Dojemné a přece detektivka!! Agáta ukázala, že má smysl pro poezii. Jen mám pocit, že podobný motiv použila už v jedné povídce z Úterního klubu??

Kunstábl
06.05.2011 4 z 5

Nejdřív jsem nadával, že to není detektivka. Tedy ne klasická. Ale pak jsem se k té knížce pořád vracel, nešla mi z hlavy. Zaryla se mi pod kůži. A musím říct, že je jedna z nejlepších od Christie. Ale nikdy by mě nenapadlo, že to prohlásím:-)))) Ta knížka je zvláštní, ponurá, smutná a psaná stylem, který k Agátě tak nějak nepasuje. Působí to jako báseň v próze. Schválně si to přečtěte a porovnejte s Marplovou a Poirotem. Tahle má něco do sebe

kopretinka14
19.03.2011 5 z 5

úžasná kniha, při které jsem měla husí kůži...nádherná...