Někdo zůstává

Někdo zůstává https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496879/bmid_nekdo-zustava-aP5-496879.jpg 4 120 120

Někdo série

< 3. díl

Aliza by se ráda zamilovala, ale na vztah nemá čas. Studuje práva, aby si mohla splnit svůj sen a pomáhat znevýhodněným lidem, přičemž ještě vede úspěšný blog a instagramový profil o vaření. Plné ruce práce má i s přípravou své první kuchařky. Takže si nesmí dovolit žádné rozptýlení – ani když je tak atraktivní a fascinující jako Lucien. Také pro Luciena je momentálně láska až na posledním místě. Od smrti rodičů je jeho hlavní prioritou mladší sestra, kterou má v péči. Obětování svého osobního života a svých snů bere jako povinnost, závazek a splnění odkazu rodičů. Čím lépe se však Aliza a Lucien poznávají, tím silnější je přitažlivost mezi nimi. Jejich odhodlání držet od sebe ruce pryč tak čím dál víc pokulhává...... celý text

Literatura světová Pro ženy
Vydáno: , Red

Someone to Stay , 2020

kristy.books
04.02.2023 4 z 5

Někdo zůstává je tretím dielom série Někdo. Autorka nesklamala, dopriala nám ďalší príjemný NA príbeh. Keby som si mala vybrať, ktorá časť sa mi páčila najviac, povedala by som dvojka, za ňou by nasledovala trojka a potom jednotka.

Aliza je mladá študentka práv, food blogerka a autorka kuchárskej knihy. Na svoj mladý vek toho dosiahla už dosť veľa, usilovne pracovala, všetok úspech si doslova vydrela, za čo má môj obdiv. Na svoje plecia si však toho nabrala mega veľa, že už len z toho, ako som čítala o všetkých jej povinnostiach, ma rozbolela hlava. Celý čas som sa obávala, či to s ňou "nesekne". Páčilo sa mi na nej, ako bola hrdá na svoj pôvod, rozprávala o rodinnej histórii, pomáhala ženám s rôznou farbou pleti, zapájala sa do rôznych charitatívnych projektov a podobne, naozaj mala veľké srdce a nikdy neodmietla nikomu pomôcť. Občas sa viac starala o iných než sama o seba. Tiež sa mi veľmi páčil jej blízky vzťah s rodinou, sršala z nich veľká láska a vzájomná podpora.

Lucien to tiež nemal jednoduché. Pred tromi rokmi prišiel o oboch rodičov, a tak musí sám vychovávať svoju mladšiu sestru, čo nebolo práve jednoduché, keďže s ňou "šlahala" puberta. Miestami som na ňu bola nahnevaná, že bratovi spôsobuje problémy a neváži si, čo pre ňu robí, no neskôr, keď konečne prehovorila o svojich pocitoch, som ju dokázala lepšie pochopiť. Lucien bol dosť uzavretý, o svojej minulosti nerád hovoril a veľa ľudí si nepripúšťal k telu. Posledné roky žil len pre svoju sestru, urobil by pre ňu prvé i posledné. Jeho záľuba (maskérstvo) bola takým spestrením celého príbehu.

Romantická linka bola príjemná, vyvíjala sa pomaly, prešla od kamarátstva po niečo viac. Autorka dopriala Alize a Lucienovi dostatok času na spoznávanie a zblíženie, takže som spokojná.

Objavili sa tu aj postavy z predchádzajúcich častí. Mohli sme sa dozvedieť, čo majú nové a ako sa im darí. Myslím, že to bolo vydarené zakončenie ich príbehov.

Ann98
12.01.2023 3 z 5

Třetí a závěrečný díl série NĚKDO. Kvalitou se vyrovná dvěma předchozím dílům. Ale u Laury Kneidl jsem zvyklá na nějaké sociální téma, kterým se ve své knize zabývá. Tady toho zase tolik nebylo (oproti předchozím dílům) a trošku mě to mrzí.
Kniha se čte superrychle a samotný příběh je neuvěřitelně milý. S Alizou už jsem měla čest se seznámit v přechozích dílech. Lucian tam tolik prostoru neměl. Ale tady jsem si ho absolutně zamilovala. Obdivuji, jak se dokázal vypořádat s nepřízní osudu a ke všemu se postavit čelem. Vzdát se svých snů a udělat to, co si myslel, že je nejlepší. I když vůbec netušil, jestli uspěje. Ale i Aliza byla obdivuhodná. V jejím věku si toho na sebe naložit tolik. To chce být buď blázen a nebo mít kus odvahy a kuráže.
Ty dva si prostě nešlo nezamilovat. Navíc mezi sebou měli tak krásnou chemii, už od začátku se mezi nimi všechno vyvíjelo tak přirozeně a nic nebylo uspěchané.
Takže spokojenost na všech frontách. Potěšila mě každá zmínka o starých známých postavách. I prostředí Aliziny pákistánské rodiny. Knihu to hned něčím odliší od ostatních.
Ale v porovnání s předchozími dvěma díly je za mě tento nejslabší.

kaja9825
02.01.2023 4 z 5

Další romantika od německé spisovatelky a tentokrát se jedná o 3. díl série Někdo.
Předchozí díly jsem ještě nestihla přečíst a ve čtení mi to vlastně vůbec nepřekáželo. Takže se kniha dá přečíst i jako stand alone.

V této knize sledujeme postavu pákistánské studentky práv, food blogerky a influencerky jménem Aliza, která zrovna vydává i svou první kuchařku. Má toho v životě celkem dost a vytyčila si opravdu vysoké cíle. Jenže její energie není bezedná a k tomu pomalu ale jistě propadá láskou k Lucienovy, který toho času taky moc nemá.

Příběh se skvěle četl a obdivuju hlavní hrdinku, jak dokázala všechno zvládat. Taky se mi strašně líbilo prostředí její rodiny, která je velká a semknutá, což jí i trochu závidím. Potetovaný Lucien si moje srdce získal ihned, ještě když má tak velké srdce. ️️
Jediný fakt, který mi byl trošku otravný je ta snaha, aby knížka vyhovovala dnešní době. Tím myslím to, aby v knize byl alespoň jeden zástupce tmavší pleti, jeden člen LGBTQ+ (už si ani nejsem jistá zkratkou ) a další zástupci podobných menšin. Neberte mě špatně, já všem strašně fandím a přála bych jim rovnocenné podmínky, jako máme všichni, protože to jsou normální lidi jako kde kdo. Ale už jsem jen trochu alergická, když potom vidím například filmy, seriály a nebo knížky, kde jsou zástupci všech možných skupin aby se náhodou někdo necítil diskriminovaný. Mně to přijde jak kdybyste chtěli mít farmu prasat, ale aby to nebylo ostatním zvířátkům líto, tak tam budete mít aspoň od každého druhu jedno.
Doufám, že jsem to podala srozumitelně a nikoho neurazila.
Každopádně i přes tuhle drobnost, která je jen můj osobní problém, se mi kniha neskutečně zalíbila a už se těším, až si přečtu i zbývající díly.
4,5/5⭐️

veraja
29.12.2022 1 z 5

Tak tohle bylo blbé od začátku do konce. Hlavní postavy pitomé, situace naprosto nereálné a neuvěřitelné, reakce absolutně neadekvátní. K dočtení jsem se musela hodně nutit. Podobné knížky čtu ráda, ale tohle tedy opravdu ne.

TerkaM
11.12.2022 5 z 5

Já jsem se hrozně moc těšila na další knížku od Laury Kneidl. A o dost víc, když jsem zjistila, že hlavními hrdiny bude Aliza a Lucien. A nezklamalo mě to. Upřímně řečeno byl právě tento poslední díl série zároveň tím nejlepším. Chemie mezi nimi byla dle mého názoru naprosto perfektní a to, že i zde jsme se setkali s vážnějším tématem, to mě hrozně bavilo. Dost možná to není jen nejlepší kniha ze série, ale ze všech knih, které jsem od Laury Kneidl doposud četla. :-)

Ketfl
27.11.2022 3 z 5

Lauru Kneidl mám z německých autorek opravdu hodně ráda a moc se mi líbí její styl psaní. Takže nemůžu říct, že by mě příběh sám o sobě zklamal. Docela jsem si užila, že hlavní hrdinka je původem z Pákistánu a ač se narodila v USA, tak ty pákistánské tradice a jídla se tu objevovaly. Já nikoho z Pákistánu neznám, tak to byla taková příjemná změna. Co mě ale zklamalo? Vztah ústřední dvojice, protože mezi Alizou a Lucienem byla doslova nulová jiskra. Mně tohle prostě hodně vadí. Jak mám někomu zbaštit velkou lásku, když tam není uvěřitelné zhola nic? Navíc zápletka mi přišla taková prvoplánová a nedomyšlená. Chápala jsem Lucienův strach, ale podle mě pak obyčejné promiň směřované Alize bylo dost nedostatečné. Škoda, že autorka víc nevyužila potenciál celého příběhu. Hezky se to četlo, ale žádný wow efekt se nedostavil.

MaláKnihomolka
23.11.2022 5 z 5

„ᴘʀᴏᴛᴏᴢ̌ᴇ ᴠšᴇᴄʜᴇɴ ᴄ̌ᴀs ɴᴀ sᴠᴇ̌ᴛᴇ̌ ʙʏ ʙʏʟ ʙᴇᴢᴄᴇɴɴʏ́, ᴋᴅʏʙʏᴄʜᴏᴍ ʜᴏ ɴᴇsᴅɪ́ʟᴇʟɪ s ʟɪᴅᴍɪ, ᴋᴛᴇʀᴇ́ ᴍɪʟᴜᴊᴇᴍᴇ.“

ᴀᴄ̌ᴋᴏʟɪᴠ ʀ̌ᴇšɪ́ ʟᴀᴜʀᴀ ᴋɴᴇɪᴅʟ ᴠᴇ sᴠʏ́ᴄʜ ᴋɴɪʜᴀ́ᴄʜ ᴠᴀ́ᴢ̌ɴᴀ́ ᴛᴇ́ᴍᴀᴛᴀ, ᴊsᴏᴜ ᴘʀᴏ ᴍᴇ̌ ɪ ᴛᴀᴋᴏᴠʏ́ᴍ ᴍʏ́ᴍ sᴀғᴇ ᴘʟᴀᴄᴇ. ᴅᴏᴄᴇʟᴀ ᴍᴇ̌ ᴍʀᴢɪ́, ᴢ̌ᴇ ᴍᴀ́ᴍ ᴢᴀ sᴇʙᴏᴜ ᴅᴀʟšɪ́ ᴊᴇᴊɪ́ sᴇ́ʀɪɪ. ɴᴇᴅᴏᴛʏ́ᴋᴇᴊ sᴇ ᴍᴇ̌ ᴛᴏ ᴢᴀᴄ̌ᴀʟᴏ ᴀ ᴏᴅ ᴛᴇ́ ᴅᴏʙʏ ɴᴇᴅᴏᴄ̌ᴋᴀᴠᴇ̌ ᴄ̌ᴇᴋᴀ́ᴍ ɴᴀ ᴅᴀʟšɪ́ ᴊᴇᴊɪ́ ᴋɴɪʜᴜ.
ɴᴇ̌ᴋᴅᴏ ᴢᴜ̊sᴛᴀ́ᴠᴀ́ ᴊᴇ ᴅᴀʟšɪ́ ᴍɪʟʏ́ ʀᴏᴍᴀɴᴛɪᴄᴋʏ́ ᴘʀ̌ɪ́ʙᴇ̌ʜ, ᴋᴅᴇ sᴇ sᴇᴛᴋᴀ́ᴠᴀ́ᴍᴇ s ᴀʟɪᴢᴏᴜ, ᴋᴛᴇʀᴀ́ sɪ ᴛᴏʜᴏ ᴠᴇ sᴠʏ́ᴄʜ 19 ʟᴇᴛᴇᴄʜ ɴᴀ sᴇʙᴇ ɴᴀʟᴏᴢ̌ɪʟᴀ ᴠɪ́ᴄ ɴᴇᴢ̌ ᴅᴏsᴛ ᴀ s ʟᴜᴄɪᴇɴᴇᴍ, ᴋᴛᴇʀʏ́ ʙᴇʀᴇ ᴊᴀᴋᴏ ᴘᴏᴠɪɴɴᴏsᴛ ᴠᴢᴅᴀ́ᴛ sᴇ sᴠʏ́ᴄʜ sɴᴜ̊ ᴀ ᴘᴏsᴛᴀʀᴀᴛ sᴇ ᴏ ᴍʟᴀᴅšɪ́ sᴇsᴛʀᴜ. ᴛʏ ᴅᴠᴀ ᴊsᴇᴍ sɪ ᴏʙʟɪ́ʙɪʟᴀ ʜɴᴇᴅ ᴏᴅ ᴘʀᴠɴɪ́ sᴛʀᴀɴʏ. ɴᴀᴠɪ́ᴄ ᴍᴇᴢɪ sᴇʙᴏᴜ ᴍᴇ̌ʟɪ ᴋʀᴀ́sɴᴏᴜ ᴄʜᴇᴍɪɪ ᴀ ᴊᴇᴊɪᴄʜ ᴠᴢᴛᴀʜ sᴇ ʜᴇᴢᴋʏ ᴘᴏsᴛᴜᴘɴᴇ̌ ᴠʏᴠɪ́ᴊᴇʟ, ɴɪᴄ ᴜsᴘᴇ̌ᴄʜᴀɴᴇ́ʜᴏ. ᴘʟᴜs sᴇ ᴢᴅᴇ ᴏᴘᴇ̌ᴛ sᴇᴛᴋᴀ́ᴠᴀ́ᴍᴇ ɪ s ᴘᴏsᴛᴀᴠᴀᴍɪ ᴢ ᴘʀ̌ᴇᴅᴄʜᴏᴢɪ́ᴄʜ ᴅᴠᴏᴜ ᴅɪ́ʟᴜ̊, ᴛᴀᴋᴢ̌ᴇ sᴇ ᴍᴜ̊ᴢ̌ᴇᴛᴇ ᴛᴇ̌šɪᴛ ɪ ɴᴀ ɴᴇ̌.
ɴᴇᴍɪ́ᴛ ᴛᴏʜᴏ ᴛᴇᴅ̌ ᴠᴇ šᴋᴏʟᴇ ᴍᴏᴄ, ʙʏʟᴀ ʙʏ ᴛᴀʜʟᴇ ᴋɴɪʜᴀ ᴄ̌ᴛᴇɴɪ́ ɴᴀ ᴅᴠᴀ ᴅɴʏ. sᴛʀᴀ́ɴᴋʏ ᴜʙʏ́ᴠᴀᴊɪ́ ᴘʀ̌ᴇᴅ ᴏᴄ̌ɪᴍᴀ, ɪ ᴋᴅʏᴢ̌ ᴘʀᴀ́ᴢᴅɴᴇ́ sᴛʀᴀɴʏ ᴘʀ̌ᴇᴅ ᴢᴀᴄ̌ᴀ́ᴛᴋᴇᴍ sᴋᴏʀᴏ ᴋᴀᴢ̌ᴅᴇ́ ᴋᴀᴘɪᴛᴏʟʏ ʙʏ́ᴛ ɴᴇᴍᴜsᴇʟʏ. ᴊᴇᴅɪɴᴏᴜ ᴠʏ́ᴛᴋᴜ ᴍᴀ́ᴍ ᴋ ᴄ̌ᴀsᴛᴇ́ᴍᴜ ᴘᴏᴜᴢ̌ɪ́ᴠᴀ́ɴɪ́ ᴏ.ᴋ., ᴘᴏᴍᴀʟᴜ ᴍᴇ̌ ᴛᴏ ᴢᴠᴇᴅᴀʟᴏ ᴢᴇ ᴢ̌ɪᴅʟᴇ ᴊᴀᴋᴏ ᴘᴇʀᴘʟᴇx ᴠ ᴛᴀᴊᴇᴍsᴛᴠɪ́ ᴠ ɴᴀ́s.
ᴢᴀ ᴍᴇ̌ ᴛᴀᴋ ᴜʀᴄ̌ɪᴛᴇ̌ ᴠᴇʟᴋᴇ́ ᴅᴏᴘᴏʀᴜᴄ̌ᴇɴɪ́, sᴋᴠᴇ̌ʟʏ́ ᴢᴀ́ᴠᴇ̌ʀ sᴇ́ʀɪᴇ.

happy19
21.11.2022 5 z 5

Naprosto něžná romantika:-*
Opět se tu řeší i závažná témata,ale trošku v menším rozsahu než v předchozích dílech,-)
Čtivost na výbornou!
Známá parta z minulých příběhů,tu nemůže chybět!
Krásné zakončení této boží série;-)

„Žijeme-li v minulém snu, nemáme potěšení z toho, co se děje právě teď, protože si budeme vždy přát, aby skutečnost byla jiná, než právě je.“

0197
15.11.2022 5 z 5

Předchozí dva díly jsem si totálně zamilovala a na příběh poslední dvojice se neskutečně těšila. A Laura opět nezklamala. Za mě jedna z nejlepších sérií a autorek. Její knihy vždy patří mezi ty nej nejen za daný rok ale prostě celkově. Upřímně pořád na postavy myslím a už se chystám to číst od začátku :-).

Co u Laury vždy obdivuju je čtivost jejích knih. Hltám každou větu a nemůžu se odtrhnout. Tentokrát nechybí opět něžná romantika (trochu rychlejší než v přechozích dílech), počáteční oboustranné sympatie, vysokoškolské prostředí, kulturní rozdíly a netradiční koníčky. A i nějaké ty intimnosti. Lehce. Do toho se nám tu dost objevují přechozí hrdinové. Co více si přát.

Obě postavy byly hodně originální. Aliza má populární blog o jídle a s tím spojený i instagram, kde ji sleduje hodně lidí. K tomu vydává vlastní kuchařku. A aby toho neměla málo, tak studuje právo. Ta holka se nezastavila. Vidno, jak už toho na ní bylo hodně. Na to že ji bylo 19 let byla hodně vyspělá a inspirativní. Jsem ráda, že nakonec našla to pravé pro sebe. Bavilo mě setkávání s její rodinou když vařili a stolovali. Díky jejich pakistánskému původů to bylo takové pestré.

Lucien studoval něco, co mu sice přinese v budoucnosti jistotu a finanční zabezpečení, ale úplně ho to nenaplňovalo. Jeho umělecké nadání bylo působivé a parádní. Hned bych se od něj nechala nalíčit. Na úsměvy byl hodně skoupí, ale ne při Alize :-). Vzhledově působil temně. Typ kluka u kterého by vám táta asi nařídil, aby jste se drželi radši dál. Ale člověk by se nemohl více mýlit, kdyby sázel jen na vzhled. Byl ochotný, upřímný, laskavý a starostlivý. Na nic si nehrál. Měl opravdu talent, že vždy řekl ty správné slova. Snažil se být dobrým rodičem i bratrem. Ležela na něm velká zodpovědnost. S Alizou na sebe často naráželi a i když měli oba času málo, nějak to dokázali skloubit. Moc jim to spolu slušelo a měli úžasnou chemii.

Co vypíchnu jsou témata, která nás celou sérií provázejí. Některé jsou stále ještě v 21. století tabu. Nechápu. Je toho tady dost. A právě těmito neokoukanými tématy a různorodou partičkou si mě to získalo. Doporučuji ještě juknout k autorce na instagram, má tam k sérii "Someone" pěkné ilustrace.

U epilogu jsem měla úsměv na tváři a byl parádním završením, protože jsem se dozvěděla, kam je cesty zavedly.

Jarysra
13.11.2022 3 z 5

Nejslabší díl, příběh byl nudný. Chyběla mi tam i minimální jiskra.

valika0302
04.11.2022 5 z 5

Na túto knižku som sa veľmi tešila a nepomáhalo ani to, že sa jej vydanie v dôsledku nedostatku papiera trochu odložilo. V stredu sa mi ale konečne dostala do rúk. Výsledok? Vo štvrtok som začala čítať a dnes už mám aj dočítané. To asi o jej kvalite hovorí veľa.

Stretávame sa tu s poslednou dvojicou trilógie, Alizou, študentkou práva a zároveň foodblogerkou a Lucienom, ktorý síce študuje podnikovú ekonomiku, ale najviac zo všetkého ho baví umenie a sníva o práci maskéra v LA. Okolnosti, ktoré postihli jeho život mu to momentálne nedovolia, pretože sa musí starať o svoju mladšiu sestru.

Aliza a Lucien sa spoznajú prostredníctvom spoločných priateľov a v prvej sekunde od seba nevedia odtrhnúť pozornosť. Obaja sú ale najmerne vyťažení či už školou, prácou alebo inými povinnosťami, lásku si teda odopierajú, pretože na ňu nemajú čas.

Náhodné stretnutia v kaviarni, ale aj trávenie spoločného času v okruhu svojich priateľov ich cesty spojí viackrát a pokušenie odolať jeden druhému je čím ďalej, tým ťažšie. Až sa nakoniec dohodnú, že spolu budú tráviť svoj voľný čas, ktorého je žalostne málo, ale nebudú si nič sľubovať s cieľom vychutnať si aspoň súčasný moment prítomnosti. Ich city sa ale prehlbujú, až to nezostane len pri nezáväznom trávení spoločného času ale dôjde k vytvoreniu najsilnejšej veci na zemi - LÁSKY.

Kniha bola naozaj skvelá a veľmi som si ju užila, priam som si to čítanie po dlhej dobe opäť užívala. Určite poznáte ten pocit, keď konečne narazíte na knihu, ktorá vám sadne oveľa viac ako ostatné. U mňa je to presne táto séria, Laura píše geniálne, vždy vie ako čitateľa prekvapiť a zároveň aj zasahuje do tém, ktoré sú bohužial aj v tejto dobe ešte tabu. Osobne sa mi táto časť dokonca páčila zo všetkých najviac, riešia sa tu aj kultúrne rozdiely, čo mi prišlo zaujímavé. Ak ste predchádzajúce časti nečítali, ale chceli by ste sa pustiť do tejto, smelo do toho! Každá kniha je o inom páre, preto nevadí, ak by ste si ich poradie vymenili (no očakávajte, že sa v jednotlivých knihách objavujú aj postavy z predchádzajúcich častí)

Hodnotenie: 5/5⭐

Laura Kneidl