Nejtemnější část lesa

Nejtemnější část lesa
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251514/bmid_nejtemnejsi-cast-lesa-qkU-251514.jpeg 4 484 484

V lese leží na zemi skleněná rakev a v ní spí chlapec, který má na hlavě rohy a jehož uši jsou špičaté jako nůž... Hazel žije se svým bratrem Benem ve městě Fairford, kde vedle sebe žijí lidé a kouzelná stvoření přezdívaná Lesní lid. Sjíždějí se sem turisté, aby na vlastní oči spatřili divy pohádkové říše, zejména pak rohatého chlapce. Jenže návštěvníci nevidí nebezpečí, které se zde skrývá. Hazel a Ben si od pradávna vyprávějí smyšlené příběhy o chlapci ve skleněné rakvi. V jejich vyprávěních je on princem a oni chrabrými rytíři. Namlouvají si, že princ je jiný než ostatní Lesní lidé, kteří uzavírají s lidmi kruté dohody a číhají na turisty ve stínech stromů. Hazel ví, že není možné, že by se rohatý chlapec probudil. Jenže přesně to se jednoho dne stane…. Celý svět se obrací vzhůru nohama a Hazel musí přijmout roli rytíře, na kterého si kdysi hrála. Je vtažena do víru nové lásky, musí se vyrovnat se zradou a rozhodnout se, na čí straně stojí. Dokáže v této roli obstát? V podobě románu Nejtemnější část lesa se Holly Black, autorka mnoha bestsellerů, vrací k okouzlujícím pohádkovým příběhům, díky kterým se na počátku své kariéry proslavila.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Omega

The Darkest Part of the Forest , 2015

Lorej
03.09.2017 5 z 5

Příběh jsem si sice představovala jiný, ale i tak jsem se do něj zamilovala. Všechny postavy mi byly sympatické, vykreslení Lidi větru bylo působivé a zápletka velmi zajímavá. Chvílemi jsem měla dokonce pocit, že čtu detektivku. Čtení bych doporučila mladým, starým, dívkám i klukům.

zuzi509
24.08.2017 4 z 5

Na tuhle knihu jsem narazila úplně náhodou. Neměla jsem co číst tak jsem si ji vzala.
První reakce: To bude nějaká dětská blbina. Ale pak jsem si přečetla upoutávku podívala se na hodnocení a změnila jsem názor. No tohle rozhodně nebyla dětská blbina:) Za prvé: u téhle knihy jsem se zasmála jak ještě nikdy. Za druhé: Byla tak strašně šílená a neobvyklá že jsem se do ní zamilovala. Za třetí: Nebyla úplně dlouhá tak jsem jí přečetla velice rychle. Jediné co mě zklamalo a proto čtyři hvězdičky byla předposlední kapitola myslím že konec by se dal napsat jednodušeji na mě to bylo vše strašně zmatené.

NinaStikova
31.07.2017 4 z 5

Navzdory originální zápletce, netradičních hrdinech a uchopení světa lesního lidu jsem knize ochotná dát pouze čtyři hvězdičky.
Nálada knihy především z počátku je tak lákavá. Představa městečka s rohatým hochem ve skleněné rakvi zní prostě překrásně romaticky a přitom melancholie toho obrazu vůbec není přehnaná.
Četbu mi ale kazilo nepochopení (z mé strany) některých činů hlavních postav, občasné nucené listování zpět v příběhu, aby mi neuniklo, o čem je řeč (pokud se někde na začátku zmíní jméno a znovu se začne používat ve druhé polovině, vážně si nepamatuji, kde se vzalo), a opětování Benovy (dětské a platonické, proboha) lásky mi přišlo vážně padlé na hlavu.
Jazykově knihu shledávám povedenou, i když jsem se občas trochu ztrácela v popisech postav a míst. Možná to bylo i tím, že jsem knihu četla v angličtině.

Dym
02.05.2017 4 z 5

Docela v pohodě, celkem zajímavý děj i zápletka. Četlo se to dobře a i když mě děj moc nezaujal, musela jsem knížku dočíst až do konce.

Kudrlinla
17.02.2017 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha. Sice nebyla tak poutavá jako Daň peklu, ale to knize vůbec neubírá na zajímavosti. Alespoň nebyla tak "hororově pohádková". Miluji autorčin temný pohled na víly a jiné pohádkové bytosti. Konečně nejsou tak sladké jako například víla Zvonilka :)

Aleen
10.02.2017 5 z 5

Ve svém oddělení si zaslouží přední místo. Příběh je vhodný jak pro dívky, tak pro chlapce, protože ho vyprávějí oba sourozenci. Zároveň jej mohou číst čtenáři třeba již od dvananácti let, neboť erotika končí na polibcích. Příběh má spád a je kouzelný a to ne úplně pohádkově, místy připomíná spíš horor. Doporučuji samozřejmně i dospělým čtenářům.

Shinju
04.11.2016 5 z 5

Určitě doporučuji, knížka je úžasná. :)

betys6914
03.06.2016 5 z 5

Holly Black pracuje s jejími oblíbenými a ověřenými motivy a opět je to pecka! Jen škoda, že je to tak krátké.

Anjesis
25.05.2016 5 z 5

Po rozpačitě se tvářícím začátku skvělý děj, který Vás vtáhne a nepustí, dokud nejste na poslední stránce. Úžasné zpracování jak sofistikovaného světa magických bytostí, tak i složitostí a dilemat světa mladých lidí, že člověku nezbývá, než tleskat.

SeverusSnape
19.05.2016 5 z 5

Pěkná a zajímavá kniha plná nadpřirozených bytostí

Dragell
14.05.2016 4 z 5

Z počátku jsem myslela, že chování hlavní hrdinky nepřekousnu, ale pak jsem se do knihy začetla a byla naprosto pohlcena. Kdo by si jako malý nepřál být uprostřed nějaké té pohádky, mít kolem sebe pohádkové bytosti? Já jsem vlastně takové pohádkové dítě stále, takže jsem si dobrodružný příběh s lesem plným víl a dalších stvoření opravdu užívala.
Jediné, co mi jej opravdu kazilo, byly chyby.

Sarfias
16.04.2016 5 z 5

Obecně mohu říct, že mám opravdu ráda knihy od Holly Black i když by ledaskdo řekl, že jsou pro malé děti (a to už, alespoň číslem v OP, nejsem). Nicméně na to, jak moc jsem byla natěšená, jsem tuto knihu zase až tak moc nezhltla. Možná, si ji ještě jednou přečtu, ale rozhodně se v mém "Top Black" nevyrovná například Dani peklu, která mi přišla mnohem poutavější a tak nějak se silnějším dějem. Leč autorka nezklamala alespoň kouzly, vílami, elfy a zajímavými, snad i strašidelnými prvky. A samozřejmě láskou, která je tam nevtíravě a celkem mile podaná. Za mě doporučuji. Nejlépe s horkým šálkem čaje v deštivém odpoledni. Ale nečekejte od knihy zázraky, ty se, alespoň z mého pohledu, tentokrát neděly.

ElisR1
23.03.2016 3 z 5

Tahle kniha byla divná, ne špatná, ale ani nijak zvlášť úchvatná. Rozhodně ale byla originální.

gabice4
21.03.2016 3 z 5

Dobrý příběh, proto tři hvězdičky. Kdyby se mě někdo zeptal po půl roce, jestli mi něco připomíná titul "Nejtemnější část lesa" , pravděpodobně řeknu ,že ne.

Attia
19.03.2016 3 z 5

Nejtemnější část lesa je prazvláštní. Učarovala mi krásnou obálkou, s příběhem už to nebylo tak žhavé. Byl nejen velmi zmatený, ale také téměř o ničem, samotné akce bylo v knize spíš poskrovnu. Český překlad přidal ještě všelijaké překlepy, což žádného čtenáře rozhodně nepotěší.
3 hvězdičky dávám především za zajímavé a nečekané rozuzlení a závěr.

KatnissLavender
21.02.2016 4 z 5

Tento úžasný příběh si mne získal. Autorka je originální a její svět mi učaroval! Věřím, že číst tuto knihu v originále by ale bylo rozumnější. Opravdu jí hodně ubírá na kráse kostrbatá čeština se spoustou chyb. A nejde tu jen o běžné překlepy! Pokud jste ale ochotni přehlédnout gramatické nedostatky, za které autorka nenese nejmenší vinu, pohltí vás neskutečně poutavý a kouzelný svět, plný záhadných bytostí. Ponořte se do nejtemnějších hlubin lesa a užijte si spolu s Hazel a Benem neuvěřitelné dobrodružství...

Maitter
20.02.2016 3 z 5

Miluju Holly Blackovou. Beze sporu je to autorka s výbornými nápady a schopností hrát si s jazykem, což mnohokrát dokázala, a co se skrovného množství českých překladů týče, vřele doporučuji knihu Daň pekla.
Ani za mák neuvěřím, že po letech psaní úšpěšných děl různého rozsahu by stvořila něco tak začátečnicky špatného, něco kvůli krkolomnosti takřka nečitelného. Knize nápadité a mrštně unikající klišoidním motivům škodí překlad Adama Steinze a korektura „pana doktora“ Martina Horkého. Slovosled je mnohdy nehodící se a nevýstižný. V textu se vyskytují základní chyby ve skloňování zájmena ona, v interpunkci – od čárek po uvozovky, ve volbě slov typu jako by / jakoby; vždyť se podle toho mění i význam. To, že před „korektorovým jménem“ stojí vysokoškolský titul, mě dopálilo ještě víc. Pochopím, že nemusel dostat čas na vychytání všech much, ostatně žádná kniha se jim nevyhne; Nejtemnější část lesa ovšem bije do očí každou stránkou. Ať si pan Horký klidně studuje, pracuje, bádá a učí, ale ne češtinu!

Charmedka
19.02.2016 3 z 5

V knize je hodně chyb, ale horší je, že se kniha čte opravdu špatně. Netuším, zda je to špatným překladem, ale některé věty byly vyloženě krkolomné a celkově hodně nečtivé. Já se musela nutit, abych knihu otevřela, přitom jsem byla zvědavá, jak to bude dál, což si sice protiřečí, ale je to tak.

Z knihy mám hodně rozporuplné pocity. Něco bylo zajímavé, originální, ale nečtivost knize hodně ubrala. Věřím, že si kniha najde hodně příznivců, ale stejně tak odpůrců.

baru_dostalova
18.02.2016 5 z 5

Kniha je opravdu úžasná, díky tomu jak je vše skvěle popsáno si dokážete krásně představit prostředí i postavy. Děj mě ani chvíli nenudil a knihu jsem přečetla jedním dechem. Holly Black nezklamala.

Iwíček
10.02.2016 5 z 5

Pěkná kniha, nelituji toho, že jsem se do ní pustila. Objevila jsem zase nový kout světa literatury.