Červené zvitky mágie

Červené zvitky mágie https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436142/bmid_cervene-zvitky-magie-t8u-436142.jpg 4 205 41

Nová fantasy séria bestselleristky Casandry Clare a ďalšie osudy obľúbených hrdinov! Magnus Bane netúžil po ničom inom okrem dovolenky. Chcel sa vydať na veľkolepú cestu po Európe s Alecom Lightwoodom, s ktorým konečne tvoria pár. No len čo pricestujú do Paríža, objaví sa správa o démonskom kulte, ktorý má vraj v úmysle uvrhnúť celý svet do chaosu. A tento kult údajne založil práve Magnus. Pred mnohými rokmi. Zo žartu. Magnus a Alec sa musia rýchlo vydať na cestu krížom cez Európu v stopách kultu, skôr ako narobí ešte väčšie škody. Akoby to nestačilo, celou cestou ich prenasledujú démoni a je čoraz ťažšie odlíšiť priateľov od nepriateľov. Magnus a Alec si musia navzájom dôverovať ešte viac ako predtým – aj keby to malo znamenať, že odhalia tajomstvá, ktoré doteraz zostali skryté.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

The Red Scrolls of Magic , 2019

terkabed
15.06.2020 5 z 5

Cassandra Clare opět ukazuje, že její svět lovců stínů toho má ještě tolik nabídnout. Úžasná atmosféra knihy. Příjemně mě překvapila přítomnost některých postav ze světa lovců stínů. Doporučuji všem fanouškům Cassandry Clare.

Dávám 5 hvězdiček, po dlouhé době kniha, kterou jsem přečetla za jeden den, protože jsem se nemohla odlepit.