Nejsem živá

Nejsem živá https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469658/bmid_nejsem-ziva-koU-469658.jpg 4 720 720

Od doby, kdy se detektivovi Jude Fontaineové podařilo zjistit, kdo stál za jejím únosem, uplynulo několik měsíců. Jude se s traumatickou minulostí vyrovnává jediným způsobem, který zná: vrací se na místo, kde zažívala každodenní peklo. V útrobách zchátralého domu paradoxně nachází útočiště před neklidem, který vyvolala série krutých vražd. Jude a její partner, detektiv Uriah Ashby, zpočátku tápou, protože nic nedává smysl – způsob provedení, místa činu, ani totožnost obětí. Jako by chyběl společný jmenovatel…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Body Counter , 2018

Ráčkajda
26.02.2023 5 z 5

Moc pěkná série, oba díly zatím super...jdu na další.

LuckaDea
20.01.2023 4 z 5

Druhý díl přinesl opět zajímavý a napínavý děj. Tato série je opravdu super, takže se těším i na další díly.

March
24.12.2022 4 z 5

Druhý díl, souhlasím s některými, že byl lepší první díl, že konec byl trochu zrychlenější, ale i tak mě to bavilo. Trochu více krve, ale jinak detektivní dvojice skvělá a ten závěr...? Dobrá návnada....Nejde jinak, než pokračovat v dalším dílu.

lenka.plaszova
16.12.2022 3 z 5

Tento díl mě příliš neuchvátil a na můj vkus byl konec až moc rychlý. Chybělo mi trochu víc napětí.

Littlemonday
07.11.2022 4 z 5

Nejsem živá - Anne Frasierová

Kniha, ke které jsem se dostala díky knižní štafetě. ️

Anotace:

Od doby, kdy se detektiv Jude Fontaineové podařilo zjistit, kdo stál za jejím únosem, uplynulo několik měsíců. Jude se s traumatickou minulostí vyrovnává jediným způsobem, který zná: vrací se na místo, kde zažívala každodenní peklo. V útrobách zchátralého domu paradoxně nachází útočiště před neklidem, který vyvolala série krutých vražd. Jude a její partner, detektiv Uriah Ashby, zpočátku tápou, protože nic nedává smysl – způsob provedení, místa činu, ani totožnost obětí. Jako by chyběl společný jmenovatel…

Recenze:

Druhý díl této série rozhodně nezklamal! Začátek byl malinko slabší a já už se začala obávat klesavé tendence, ale nic takového. Děj graduje až do wow překvapení na konci, takže rovnou nutí čtenáře sáhnout po dalším pokračování.
Moc se mi líbil autorčin zajímavý nápad na připad, který detektivové v této knize řešili. Sama jsem si říkala, jak to udělá, aby postupně nebyl děj úplně zcestný, ale všechno do sebe zapadlo naprosto perfektně!
Moc se těším na poslední díl. ️

4/5⭐️

️️️

Olča220
05.11.2022 4 z 5

Opět skvělé. Tato série mě tak zaujala, že už se nemůžu dočkat, až začnu další díl. Opravdu vyvedení kniha. Moc doporučuji.

NicaCola
26.10.2022 5 z 5

Druhý díl o Jude mě opět nezklamal. Zápletka byla zajímavá, konec jsem rozhodně nečekala. Moc často thrillery nečtu, ale od této série se nedá odtrhnout;)

dominika2585
26.10.2022 4 z 5

Pro mě byl tento díl trochu slabší, což ale neznamená, že byl špatný. Jude a Uriah tvoří zajímavou dvojici, která mě osobně hodně baví. Těším se na další díl.

sestraJoy
15.10.2022 4 z 5

„VŠECHNO, CO HLEDÁM, JE UŽ VE MNĚ“ … Jude je sympatická hrdinka a spolu se svým taky „rozbitým“ parťákem tvoří zajímavou dvojici. Moc už mě teda neberou ty jejich bolístky, ale chápu, že si podle toho děláme jejich obrázek. Zločiny (zločiny) jsou fajnový, protože pachatel se nespokojí jen s aranžováním, ale jede podle Fibonacciho posloupnosti. Navíc autorka do nich znovu přimíchá nebohou Jude. Nevím, možná jsem to neměl číst hned po prvním dílu, ale zdálo se mi to slabší. Takže teď si dám od Jude pauzu a pak…

Maky806
09.10.2022

Mazec! Nešlo přestat číst. Jen mě rozčiluje, že si Jude a Uriah stále vykají, no nic jdu na třetí díl :-)

Drahuš
02.10.2022 5 z 5

Skvělé, jako první díl, závěr překvapivý, těším se na další díl.

Jana-Marie
01.10.2022 4 z 5

Kniha se nečetla až tak dobře jako první díl, proto dávám o hvězdu méně. Určitě stojí ale za přečtení.

Michelleee
02.08.2022 5 z 5

Opět skvělý díl. Kapitoly jsou krátké a hrozně dobře se to čte. Co se týče vrahů, tak to jsou teda pěkní psychopati. Na konci dost velké překvapení/odhalení. Jude jsem si oblíbila už od začátku a jdu hned na pokračování.

adela2230
27.07.2022 4 z 5

Druhý díl se mi líbil trochu méně než první. Příběh je zajímavý, ale řekla bych, že začátek byl mírně zdlouhavý. Ale jakmile se to rozjelo, nešlo přestat číst.

LenkaMacak
17.06.2022 4 z 5

Druhý díl se mi líbil o něco více, než ten první. Kniha je čtivá, kapitoly jsou krátké, mají spád, jdu rovnou na třetí díl.

Katulinka69
01.06.2022 4 z 5

Druhý díl za mě lepší než první ,už beru další

Babo
19.05.2022 5 z 5

Nemám přečtených mnoho detektivek a thrilerů,abych mohla s čistým svědomím tvrdit ,že jsou její knihy originální, ale líbí se mi . Většina detektivů má nějaký problém ,ale myslím,že jsem nečetla o žádném,který by se stal obětí zločinu a tím se změnila jeho osobnost .
Z Jude,veselé a optimistické policajtky se stala uzavřená osoba ,ale její pracovní schopnosti se tím nezměnily . Získala skvělého parťáka a tak mohou řešit i ty nejsložitější případy . A čtenáři s nimi .
Oba díly se mi líbily a teď už čtu 3. ,zatím zřejmě poslední .
Škoda.

monte
19.04.2022 5 z 5

Nemám slov, i tento díl byl skvělý. Přečteno jedním dechem. Jude a Uriah jsou fajn dvojka.

Michelleta
11.04.2022 5 z 5

Za mě nejpoutavější díl celé série, velmi mě zaujal celý příběh a jeho rozuzlení, kniha čtivá, poutavá a místy až dost silně mrazivá, stejně jako podnebí v Minnesotě :) Za mě určitě doporučuji.

Petra101
05.04.2022 5 z 5

Druhý díl se mi líbil o kapku víc než první. Baví mě vztah mezi Jude a Uriahem. Vraždy děsivé,ale to mi nevadí,po takové spoustě sériových vrahů,co mám přečteno,si říkám,že jsem už tak trochu závislák ...byla jsem zvědavá,jak do příběhu zapadne Elliot a jsem překvapená,jdu rychle na další díl...