Nejodlehlejší stanice

Nejodlehlejší stanice https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511606/bmid_nejodlehlejsi-stanice-iul-511606.jpg 4 195 195

Na lince Metropolitan se začínají dít divné věci. Vyděšení cestující volají na tísňovou linku, že byli v tlačenici napadeni zvláštně oděnými lidmi, kteří se jim pokoušeli předat naléhavý vzkaz... Oběti útoků však při dalším dotazování nejsou schopny policii vysvětlit, o co přesně šlo, a během chvíle se jim střet vykouří z hlavy. Seržant Jaget Kumar, příslušník dopravní policie známý ze Šepotu v podzemí, se promptně obrací na Petera Granta, protože případy vykazují neklamné znaky působení nadpřirozených sil. Zjistit, co jsou oni duchové zač a proč zasévají takový zmatek mezi nevinné Londýňany, se Peterovi pokusí jeho mladičká a magicky nadaná sestřenice Abigail, věrný pes Toby a samozřejmě inspektor Nightingale coby klidná síla v pozadí. Vyšetřování se z metra záhy přenese na zdánlivě idylická londýnská předměstí, která se opět ukážou být semeništěm podivností, nad nimiž zůstává rozum stát a při nichž tuhne krev v žilách.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Argo

The Furthest Station , 2017

mr.Zdenek
26.05.2019 5 z 5

Ještě mi zbývá k přečtení Strom viselců. Pak počkat až vyjde další kniha.

nik077
20.05.2019 5 z 5

Zase se mi kniha líbila... určitě si přečtu další jeho knihy.... začíná se mi svět fantazie líbit

Tesset
05.05.2019 4 z 5

Hezká povídka ze světa Petera Granta. Humor dobrý, zápletka taky ušla - taková jednohubka při čekání na další díl. Mimochodem nechápu, proč je to uvedené jako sedmý díl, když je to samostatná povídka (tady odpověď těm, co se divili, že to nenavazuje na předchozí díl a že je to mimo), stačí si totiž přečíst ten rozhovor s autorem, kde říká, že to je jen novela a že pracuje na sedmém díle - tedy nebyl si jistý jestli je to díl sedmý nebo osmý, ale prostě ten po Stromu viselců :) takže toto žádný sedmý díl není, je to jen doplňkový příběh.

Freedomova
02.05.2019 5 z 5

Tuhle sérii prostě miluju ;) Další skvělý příběh, co stojí za přečtení!

Jennkie
26.04.2019 3 z 5

Takový slabší odvar, ale i tak stále sršící typickým stylem a humorem.

Forest66
23.04.2019 4 z 5

I když vezmu v potaz, že hlavní dějová linka se odvíjí pouze v sudých dílech série, bylo tohle prostě jen jakési intermezzo

Ladinek
21.04.2019 3 z 5

Trochu divné. Zcela mimo knižní sérii, zato dost odkazů na příběhy z komiksových vydání. Ovšem nejvíc mně nějak zklamalo, že se na poměrně malé ploše řeší hned 3 záhady (únos, lišky, nalezenec) a v zásadě bez nějakého skutečného rozuzlení. Zábavné to je, ale kdo si to nepřečte o nic nepřijde.

missana
27.03.2019 3 z 5

Jejda, toto bylo skoro až zbytečné :( v ději jsme se nikam neposunuli, vlastně to byla taková krátká povídečka celkem o ničem, která mohla být součástí některé z předchozích knih. Než jsem se stihla ponořit do děje (ehm jakého???), bylo po všem...

jmn7053
28.02.2019 5 z 5

Je to taková příjemná jednorázovka, která se obsahem nijak neodlišuje od zbytku série.
Když Petera Granta není dost (a toho není nikdy dost), tak je tato kniha příjemnou náplastí na tu díru v srdci, co se neustále rozšiřuje s každým dalším dnem bez pokračování hlavní dějové linie. :)

zazvorka
29.01.2019 3 z 5

Někdo asi očaroval děj - už si ho vůbec nepamatuji - nebo tam žádný nebyl? A četla jsem vůbec nějakou knížku?
Leč vážně - zajímavá pointa, roztomilý říční bůžek - ale nějak tomu chyběla šťáva. Poměrně dost bezúčelných popisných pasáží. Přečetla jsem si to ráda, ale ...

Ookmalej
29.01.2019 3 z 5

Svižné, ale krátké, tak krátké. Bylo mi smutno, když jsem dočetla poslední stranu příběhu. Možná se to mohlo ještě víc rozvinout. A zajímalo by mě, co bylo dál s tím malým říčním bůžkem.

Galadwen
02.01.2019 4 z 5

Na rozdíl od části předkomentátorů mne tato novelka vůbec nezklamala (snad jenom mne překvapil dost malý rozsah). Připadalo mi, že příběh pěkně šlape a nic podstatného v něm nechybí ani nepřebývá.

MacBara
17.11.2018 3 z 5

Za mne taková trochu delší úvodní kapitola k dalšímu dílu. Ne špatná, jen se to trochu dlouho rozjíždělo, najednou bylo po všem a spousta otevřených otázek.

LelaR
06.11.2018 2 z 5

Za mě zatím nejslabší díl série. Nudná a uspěchaná zápletka, jen velmi slabé náznaky potenciálního budoucího děje. Čekala jsem mnohem víc, než příběh, který přečtu za tři hodiny.

Makropulos
06.11.2018 5 z 5

Tahle novelka je pro mě takovým bonbonkem, který mě zase vrátil na začátek série. Je psán opět tím krásným lehkým stylem, „chybí“ muž bez tváře a je to vtipné, napínavé a nápadité. Skvěle jsem se bavila a už mi začínají jít i ty zkratky.

Marla
25.10.2018 5 z 5

No, tak tahle novela rozehrála další dějovou linku příběhů Petera Granta. Doufám, že se ještě setkám s Lillien a Allenem a že se Peter nenechá převálcovat Abigalil! Jojo, zábavné čtení...a taky by mě zajímalo, jak fungují pasti na duchy!

E.lisabeth
24.10.2018 3 z 5

Od knizky jsem mnoho necekala, nakonec je to slaboucky pribeh bez hlavni dejove linky serie. Ackoliv u klasickych dilu si vetsinou rikam jak me zajima vic novy pripad nez novinky okolo Muze bez tvare, tak tady mi to chybelo...nebo mi tu mozna spis chybela hlavne Lesley...rozhovor s Aaronovitchem na konci byl zajimavy, napriklad kdyz se moderator zeptal na to proc je Peter pomalejsi v uceni...v tomto dile byla chytrejsi nez Peter i Abigail, tak at mi nevypravi, ze Peter neni pomaly:-D. Proste to z toho tak vyplyva, ze se v uceni nikam moc neposunuje.

Honey19
04.10.2018 3 z 5

Slabší díl. Chyběl Muž bez tváře, Lesley a Lady Ty.
Rozhovor s autorem na konci knihy byl vcelku zklamáním.

Devilae
20.09.2018 3 z 5

Já si nemůžu pomoct, ale ve srovnání s předešlými díly, mi to přijde dost o ničem...

Ben Aaronovitch
anglická, 1964