Cloak a Dagger

Cloak a Dagger https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386680/mid_cloak-a-dagger-7YO-386680.jpg 4 39 11

Cloak a Dagger, milenecká dvojice propojená výjimečnými schopnostmi, se pokouší ochránit občany New Yorku před temnotou stravující svět. Začali jako dvě děti prchající z domova, jejichž schopnosti aktivovaly nedobrovolné drogové testy. Tyrone Johnson se stal živoucím ztělesněním záhadné dimenze temnoty, zatímco jeho partnerka Tandy Bowenová začala zářit oslnivě jasným světlem. V roce 1982 představila komiksová legenda Bill Mantlo světu nové, nezaměnitelné ikony. My vám přinášíme jedna z jejich vůbec prvních dobrodružství, v nichž tohle duo plné protikladů vyhlásí válku té největší špíně New York City. Obsahuje: Cloak a Dagger Dcera světla, syn temnoty... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Hachette

Cloak & Dagger , 2017

Luigi1
12.07.2023 5 z 5

Tento komiks se opravdu povedl a krásně se četl

dr.horrible
15.04.2022 4 z 5

Cloaka a Daggerovú poznám z hosťovačiek u Spider-mana, z Marvel komiksov, ktoré u nás vydával Semic Slovart, keď som bol malý. Príbeh nič moc extra, ale je to nádherne nakreslené. Nielen Dagger, ale hlavne s kontrastami svetla a temnoty (vo význame Cloak a Dagger, aj vo význame C&D verzus podsvetie) sa vyslovene vyhrali + tá 80’s atmosféra nemá chybu.

wistar
23.01.2022 4 z 5

povedený a temný komiks, který vám cloaka a dagger výborně představí. Více v mojí recenzi

Atlantis
19.10.2021 3 z 5

Asi jsem měl příliš velká očekávání, ale nijak na větvi jsem ve výsledku nebyl. A nemůže za to ani tak komiks (který překvapivě není vůbec špatný, i přes svoje stáří), ale spíše ústřední dvojice. Cloak a Dagger jsou prostě mnohem méně zajímaví, než jsem si myslel. Škoda, na tenhle díl brzo zapomenu.

Norri
07.10.2021 4 z 5

Kdybych se rozhodoval na základě anotace, nebo dokonce snad na základě obálky, tak jsem tuto knihu nikdy nekoupil. Ono to totiž zní jako hrozná blbost. Ke koupi mě přesvědčilo hodnocení a já musím říct, že koupě nelituji.
Kniha začíná sešitem Spider-mana, ve kterém se Cloak a Dagger poprvé objevili. Tématem drog a únosů dětí je tento sešit docela temný, Spider-manovsky zábavný, ale zároveň naivní. Následují čtyři sešity samostatné řady nás s C&D blíže seznamují. Je to stále retro, ale kresba je propracovaná a musím říct, že mě bavila. Zpočátku se dokonce zdálo, že si užiju i nápadité panelování, ale byla to bohužel ta jedna vlaštovka, která jaro nedělá. Příběh těchto čtyřech sešitů je temný a plný kriminality. V momentech, kdy Cloakův plášť požírá kriminálníky bych dokonce řekl, že to má až hororový nádech. Okousané kosti z něj bohužel nikdy nevypadly :-). Celé to má zvláštní atmosféru a já jsem se u toho bavil.

mirec88
10.06.2020 5 z 5

Tak toto bol výnimočný komiks. Tú bezútešnosť, strach, smútok, beznádej, temnotu a neistotu som prežíval spolu s hrdinami. Toto sa odlišuje od bežného superhrdinského komiksu a pripomenulo mi to skôr komiksy, ktoré vydáva Comics Centrum. Bravo. Viac takých v NHM!

B-artX
30.11.2018 5 z 5

Dost zajímavý komiks. Na to, že příběh je o dvou v rámci Marvelu docela neznámých postavách, jde o vskutku kvalitní story. Hlavní příběh se mi líbil svým temnějším pojetím a retro bylo dost dobré. Kresba byla pěkná, klasické retro. Nejvíce se mi líbilo pojetí titulní dvojice, která měla velmi zajímavý a originální origin a charaktery. Za mě super, jeden z lepších NHM.

Hwaelos
27.10.2018 3 z 5

Je to spíš 3,5 hvězdy. Jde o jeden z lepších dílů NHM. A především jde asi o první kus, kdy mám pocit, že retro je stejně dobrý jako hlavní příběh. Asi je to tím, že je retro oboje (odstup vydání mezi minisérií a cameem ve Spideym je jen rok). Minisérie je kvalitní po příběhové stránce. Zamrzí jen to, že dialogy jsou strašně šroubované, což postavy zneživotňuje. Člověk má prostě pocit, že postavy jsou tu jen věšáky na ohrané repliky. Ale je super, že Cloak a Dagger u nás vůbec vyšli, protože jsou to postavy spíš z okraje univerza Marvelu - a jako takové jsou morálně míň jednoznačné, rozporuplnější a drží se víc při zemi (tzn. daleko od übermenschovských střetů s pestrobarevnými záporáky). To vždycky potěší.

Ivan Kučera
10.10.2018 4 z 5

"Mohu se jen modlit. Modlit za světlo a temnotu, za Cloaka a Dagger. I za celý lidský rod." Výnimočné dielo, ktoré u nás prvý raz vychádzalo na pokračovanie v 90. rokoch v Záhadnom Spider-Manovi od Semic-Slovartu. V roku 2018 temný príbeh Cloaka a Dagger oprášila séria NHM v plnohodnotnej, viac než len dôstojnej komiksovej knihe. Okrem bohatých záverečných bonusov (venovaných svetu týchto dvoch antagonistov) sú v knihe prítomné dva príbehy. Prvý je zostarnutý „Cloak a Dagger!“, v ktorom sa stretli so Spider-Manom. Celkovo šlo o ich debut na bublinkovej scéne. Neuskutočnilo sa to v ich vlastnej sérii, ale v č. 64 Velkolepého Spider-Mana z roku 1982. Je to značne absurdné spojenie, pretože svet drog a nezmyselného násilia sa nehodí do univerza optimistického vtipálka Spajdyho. Našťastie, druhý príbeh „Dcera svetla, syn temnoty“ (z roku 1983) je presne ten, ktorý v našich končinách vychádzal v 90-tych rokoch a zanechal vo mne nezmazateľnú stopu. Je to i na dnešnú dobu temné, brutálne, smutné, pochmúrne, beznádejné, drsné a kruté. Scenár je nevídano dospelý, nepredvídateľný a plný smrti, drog, vyhorených policajtov, opustených detí a tragédií, ktoré sa už nedajú vrátiť späť. Unavené veľkomesto, melúce z posledných síl, je úžasne nakreslené ako niečo, čo je plné zblúdilých duší a zavrženiahodných existencií a smrť zákerne číha v každej bočnej uličke. Škoda, že Cloak a Dagger sú (nielen u nás, ale v podstate aj v samotnom Marvele) večne obchádzaní. Ak by sa ich ponuré dobrodružstvá mali niesť práve v tomto duchu, boli by to beštiálne dobré komiksy. Sú to fantastické postavy, ktoré sú navzájom tak odlišné (pochádzajú z absolútne odlišného sociálneho, kultúrneho a iného prostredia), až tvoria parádne sa navzájom dopĺňajúci, plne funkčný pár.

encyklopedie
29.08.2018 5 z 5

...bez dlouhého kecání.... takové komiksy, jak kresbou tak příběhem...mám rád
...takže 100% a hned jsem začal stahovat seriál /2018/ .....

hroubek
18.08.2018 4 z 5

Znovu se mi potvrdilo, že když mám menší očekávání, tak o to více mě daný komiks překvapí. A to se povedlo Cloaku a Dagger. Je to dost povedený komiks, jenž velmi dobře funguje. Má zajímavý přesah a rozhodně se jedná velmi příjemnou jednohubku, kterou mě bavilo číst. Sešit se Spideym nás velmi příjemně seznámí s postavy. Následná minisérie tento dojem dost dobře utvrdí. Místy se mohlo přitvrdit, a nebo lehce ubrat na patosu některý scén. Nicméně mě komiks sedl a bavil mě, a byla to příjemná změna, takže jsem spokojený.