Nejkrásnější ženská ve městě

Nejkrásnější ženská ve městě https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11240/bmid_nejkrasnejsi-zenska-ve-meste-QhV-11240.jpg 4 339 44

Sbírka třiceti povídek z dob, kdy byl Charles Bukowski dle vlastních slov „nezaměstnatelný“ a „živil se páskami do psacích strojů“. Pár si jich však naštěstí odtrhl od úst, aby nasázel na papír příběhy o vášni a pochybných ženštinách, pití a kocovinách a jiných krásách a ohavnostech života. Pod vlivem hladu se jeho tvorba stává čím dál morbidnější a fantastičtější, v deliriu Bukowski rozvíjí dokonce žánr erotického sci-fi a nebrání se ani zobrazení tabuizovaných forem sexu, neboť poezii podle něj lze najít skutečně všude. Kniha u nás vychází poprvé a mnohé jistě potěší, že jde o autorovo bezkonkurenčně nejchlípnější dílo.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Argo

The Most Beautiful Woman In Town , 1983

joslin
03.11.2015 5 z 5

Škoda, že už Charles nežije, seděla bych dychtivě na pohovce a hltala každé jeho slovo. Jeho pohled na svět je tak překrásně zvrácený, mnohy pravdivý a reálný. Nejkrásnější dívka ve městě je další užásná palba perverzních, smutných i nechutných povídek.

RUSTY
30.07.2015 5 z 5

Ach b*že, to je nechutné, to je zvrácené .... to je tak morbidní! Musím číst dál! Takže tak! : )

Andulienka
15.03.2015 3 z 5

Volím zlatú strednú cestu......Čítala som zo zvedavosti. Ano, niekomu sa páči, niekomu nie. Ja som pravdepodobne niekde v strede:) Momentálne nemám chuť si kúpiť jeho ďalšiu knihu, možno neskôr. Hmm....niektoré príbehy boli celkom fajn (až na dva....)

Evik30
26.02.2015

Kniha plná zvrhlosti, zvrácenosti, rozpolcenosti. Kamarádka na jeho knihy dělala diplomku tak jsem chtěla jeho tvorbu vyzkoušet. Pocit méněcenosti, který v člověku hlodá je v této knize přímo elektrizující. Jak hodnotit!? Kvalitní literatura to rozhodně není, ale za přečtení určitě stojí! Spisovatel, který si nebere servítky. Kniha o sexu, alkoholu, drogách a autorův celkový postoj k životu mluví za vše.

MissiPippi
23.01.2015 4 z 5

Nehledejte žádné meze, nejsou. Přímočaré povídky. Tak přímočaré, že v jednu chvíli je pro Vás Bukowski totální nula a za chvíli absolutní idol. Horda zvrhlostí, které hltáte a následně se prokousáváte s pocitem kopajícího žaludku a pulzujícího rozkroku. Zkrátka je to rozporuplná sbírka povídek. Pro mě naprosto fascinující jízda na kolotoči emocí.

Sbírka je hodně širokoúhlá, že každý to pochopí jinak, každého zaujme něco jiného a může si najít jiné "životní moudro" podle své osobnosti. Pro mě jedna z knížek, podle které by bylo velmi zajímavé sledovat čtenářovu psychiku a postoj k životu.

Když si tohle nepřečtete, ochudíte se o naprostý pocit úžasu nebo znechucení. Záleží na Vás, Rozhodně se budete ale divit. A když to nepůjde napoprvé, zkuste to i podruhé, třeba na to bude už vhodnější nálada.

Mia77
29.12.2014 3 z 5

Já stále nevím, jak tuhle knihu hodnotit ... Některé povídky byly výživné, ale některé bych naopak číst nemusela. Nejsem žádná puritánka, ale kapitolu Úchyl ... tak tu bych úplně z knížky vyškrtla, nějak mi nepříjde zábavné číst popis o znásilnění malé holky, to už je i na mě dost. Jinak originální čtení, kterému se asi nikdo ze spisovatelů nevyrovná. Prostě Bukowski má svůj styl :-) Určitě doporučuji si přečíst od tohoto spisovatele alespoň jednu knížku a pak uvidí jestli mu sedne ...

BernardBlack
07.11.2014 3 z 5

Nezvládl bych takhle žít (nemám na to koule:), ale "starý prasák"Bukowski má svoji pravdu a kdo mu ji nežere, tak na toho se vysere:)Rozhodně svůj život žil naplno, což se o většinovém "tupém stádu", co se jen žene za mocí, majetkem, kariérou říct nedá (a o tom to přece kurva je:).

lucy.sankova
22.08.2014 4 z 5

Spisovatel, který se nebral servítky a psal o tom, co měl právě na jazyku, takový BYL A JE Bukowski.
Některé povídky jsou tak absurdní, že se mi ani nechtělo věřit, že TOTO skutečně napsal :).
Čtyři hvězdičky proto, že mi v knize "něco" chybělo. Čekala jsem ještě "něco" víc :)

Mermaid
08.07.2014 1 z 5

Tak nějak mám pocit, že úspěch Bukowského tkví především v syrovosti toho, jak popisuje sex a vůbec věci okolo. A zaráží mě, že kniha byla vydaná poprvé v roce 2001, úplně mi to evokovalo 80. léta. Poslední povídky jsem nedočetla, bylo to pořád a pořád dokola to samé. Pokud chcete něco lechtivého, pusťte si radši v druhém okně porno. Tahle knížka má působit na stejné pudy (i když ani to se příliš nedaří), pro mě je to ale na kvalitní literaturu zatraceně málo. NUDA!!!!

Bob
29.11.2013 3 z 5

Jedna ze slabších věcí od autora co sem četl, ale přesto by ji měl každej přečíst, v téhle knize se autor ukazuje trochu jinak než sem ho vídal doposud, dává najevo že dokáže psát i o fantasknějších věcech než je ranní stávání tvrdá práce večer se zchlastat a porvat. Bukowski musí bejt poghopenej, pokud ho člověk nepochopí trochu do hloubky, nikdy nemůže jeho knihy docenit. Nesoudím ho, někdo řekne že je dobrej, jinej řekne že neumí psát, ale to o sobě Bukowski sám říká, jenže od Bukowskiho se neočekává nějaká krásná próza, ale špinavé a odporné popsání reality, světa takovýho jakej je. Myslím že nepsal knížky proto aby ho četli desítky milionů lidí, ale proto aby pobuřoval, aby na něj lidi spílali, protože ukazuje pravdu a to se dnešní zasrané konzumní a pokritecké společnosti vela nepáčí.

MissBlack
07.09.2013 5 z 5

Teda...byl to nářez. Jak se píše všude v anotacích, že jde o "nejchlípnější dílo", tak to teda každopádně. Anebo alespoň z těch, které jsem prozatím četla.
Většina povídek nějak souvisí se sexem, klasika, a samozřejmě překračování už tak dost roztažených hranic. Na druhou stranu, dají se tam najít i povídky, kde o sexu není ani slovo - což je příjemné zpestření, osobně ta s Hitlerem mi přišla velice zajímavá. Beztak se nechal inspirovat nějakou konspirační teorií:D Líbí se mi, že si tu zahrává se sci-fi, na to jsem v ostatních knihách moc nenarazila.
A musím říct, že tak, jak jsem se zasmála u Nejkrásnější ženské, jsem se zasmála snad jen u Dalších zápisků. Ale myslím, že Nejkrásnější ženská je o kousínek trumfla. Pro mě je to jedna z nejpovedenějších sbírek jeho povídek a postarám se, aby mi společně s Dalšími zápisky nechyběla v knihovničce.
(Za mě oblíbené: Nejkrásnější ženská ve městě, Nitroždímačka, Den, kdy jsme se bavili o Jamesi Thurberovi, Kopulující kalifornská mořská panna - přestože by to někdo označil za "nechutné", bylo tam hodně lásky -, Hákový kříž, Politika je, jako byste zkoušeli ojet kočku do kaďáku - zajímavá, byla jsem ráda, že si můžu přečíst Bukowského pohled na politiku a ne jen jeho pohled na dostihy, ženy a chlast -, Romantickej románek - moc hezká, trochu smutná - a nakonec Vražda Ramóna Vásqueze.)

Baobab
28.07.2013 5 z 5

Bukowski se ale vůbec nebojí napsat věci tak, jak jsou, jak je cítí. Ani ty zvrhlé. Přitom za obyčejnými věcmi prosvítají i jeho hlubší názory na svět. Kniha se čte výborně, možná proto, jak přímočaře píše. Dlouho jsem se tak nezasmála.

Skjaninka
08.06.2013 4 z 5

Neodporúčam tým, čo ešte nemajú skúsenosť s Bukowského štýlom. Je to skutočne kniha pre zarytých nadšencov a znalcov jeho kníh, pretože presahuje aj jeho vlastné medze.
Cynicky nemravné a nepreháňam keď napíšem, že najzvrhlejšie, čo som od neho čítala. Verím, že sa nad touto knihou bude veľmi veľa ľudí pohoršovať a ja sa im nedivím, ale u mňa tento zvrátený alkoholik neprestáva budiť záujem a stále ma baví. Je pravda, že niektoré poviedky boli fakt silné kafé.

ozzak
14.04.2013 5 z 5

co dodat klasickej bukowski kdo marad tohoto autora tak je povinosti si knihu přečíst

lucifuk
16.03.2013 5 z 5

Co povedať? Výborná kniha preplnená prasačinkami, ale aj sondou do života ľudí z nižších (dobre teda - najnižších) vrstiev spoločnosti. Len pre silné povahy. Ale aj tak vrele odporúčam.

Miru
11.09.2012 3 z 5

Jo jo, starej prasák Bukowski :-) Těm, kdo znají, netřeba nic vysvětlovat a ti, kdo neznají, musí přečíst, aby pochopili...

sachista
02.06.2012 5 z 5

Tak jsem asi po deseti letech sáhnul opět po knize od Ch. Bukowskiho a výtečně jsem se bavil. Samotného mě udivilo, proč jsem jej vlastně odsunul někam do šuplíku zapomnění. Možná jsem nabyl dojmu, že jsem od něj přečetl už dost knih a ničím mě nemůže překvapit. Po přečtení této sbírky se ale k němu určitě brzy opět vrátím. Sbírka je poskládána vyrovnaně, našel bych možná tak dvě, tři slabší povídky. První z nich, jejíž název i sbírka nese, je dle mě ovšem nejlepší, nejsmutnější a dovolím si tvrdit, že i nejkrásnější. Zkrátka a dobře, všichni lidé musí jíst, pít, chodit na malou i velkou, souložit a najít si nějaký ten koníček, Bukowski upřednostňuje pití, zvláště alkoholické, soulož a dostihy. Někoho to pobuřuje, jiného pobaví, já patřím ke druhé skupině.

panjan
21.11.2011 1 z 5

Originální bezesporu, ale také plné nechutných povídek bez jakékoliv literární hodnoty.

monifta
20.06.2011 1 z 5

Na mňa príliš vulgárne.....

dzejnyka
12.01.2011 5 z 5

veronique:

Či je nejaký priamy vzťah medzi neviazaným životným štýlom a možnosťou stať sa známym spisovateľom, to nedokážem až tak dobre posúdiť, ale minimálne to nepovažujem za vylúčené. Dekadentnosť priťahuje.

Musím však otvorene priznať, že mňa zas sklamali Básne I a II, takže s odstupom času dokážem Tvoj názor trochu viac pochopiť. Nejkrásnější ženská si ale odomňa zaslúži päť kúskov, nadšenie sa nemení ani po druhom prečítaní :-)