Nejhorší večírek tvého života

Nejhorší večírek tvého života https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434160/bmid_nejhorsi-vecirek-tveho-zivota-UJs-434160.jpg 3 75 25

Budeš tvůrcem svého příběhu. Sám si zvolíš svou cestu, sám se rozhodneš, kudy a kam se vydáš. Tento příběh může mít jedenáct možných konců. Budeš si umět správně vybrat, abys přežil? Halloween ve venkovském sídle na samotě. Jsi s partou kamarádů pozvaný na večírek roku. Když dorazíte, hostitel Victor vám vypráví strašidelný a krvavý příběh tohoto starého panství: před sto lety jeden muž v záchvatu šílenství nemilosrdně vyvraždil celou svou rodinu a pak si vystřelil mozek z hlavy. Od té doby se Bezhlavý Baron potuluje po chodbách domu a v bezhvězdných nocích ho můžeme slyšet kvílet… Zatímco se posmíváš kamarádovi a jeho druhořadým duchařským historkám plným krve, ozve se pronikavý výkřik a každému je jasné, že večírek se „zvrtnul“. Budeš si muset vybrat… Ale vybereš si dobře? Sídlo, krvavá minulost, večírek, který se promění v noční můru... celý text

Literatura světová Gamebooky Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

La pire soirée de ta vie , 2019

oolinkaa
17.03.2024 2 z 5

Četla jsem asi 3x , vždy změnila taktiku , ale finále bylo defacto pořád stejne. Bohužel mě moc nezaujalo

Nii
07.12.2023 2 z 5

Kniha byla v celku zajímavá, pár koncům jsem se dostala, ale připadalo mi to, že i když jsem se snažila to dost měnit, děj zůstával poměrně stejný.
Konce končily teoreticky stejně i přesto, že jsem se dosti věcem vyhýbala a snažila se i omezit, aby se postava dozvídala více informací.
Zprvu nadšení z knihy, ale postupně mě to začínalo nudit.
Ilustrace a obal knihy vypadá dobře.

mapet85
06.11.2023 3 z 5

Interaktívna hororová kniha, kde dej tvorí sám čitateľ. Lákavé, čo poviete ?

Partia kamarátov vyráža na večierok do sídla Amarant, kde hostiteľ Viktor rozpovedá strašidelný príbeh o histórii panstva. Skutočne sa veci, ktoré popisuje stali, alebo ide len o jeho výmysel a bujnú fantáziu, aby urobil večierok atraktívnejším ?

To uvidíte pri čítaní príbehu. Kniha písaná v „du-forme“, čiže druhej osobe jednotného čísla, nám už od prvých kapitol ponúka možnosti, ktorými sa príbeh bude vyvíjať, pričom ponúka 11 rôznych koncov. Môj príbeh skončil pomerne dosť skoro, ale kvôli objektívnejšiemu zhodnoteniu knihy som si vyskúšal aj iné rozuzlenia, aby som vedel ako kniha dopadne. K tým nejdem prezrádzať viac, aby som čitateľa nepripravil o prípadný wow efekt. V podstate sa ale podobné situácie opakujú naprieč celou knihou a tým pádom kniha nie je až tak originálna.

Kniha ma vrátila do stredoškolských čias, kedy som si požičiaval podobné knižky aj gamebooky. Každopádne celkový príbeh hodnotím priemerne, kniha ale neurazí, pobaví, miestami aj vystraší, má aký-taký duchársky náboj a tajomno. Členenie textu, kde kapitoly šli jedna za druhou, miesto toho, aby boli samostatne na stranách, navádzali na zazretie pokračovania inej kapitoly. Oceňujem ale pekné grafické spracovanie knihy a ilustrácie. Avšak, skúsenejšieho čitateľa hororových príbehov a podobných interaktívnych kníh čakajú na trhu určite aj lepšie kúsky, ako je táto kniha, a vhodná je teda skôr pre mladšie vekové kategórie a začiatočníkov, ktorí podobný typ knihy ešte nečítali.

-knihomolka-
08.01.2022 1 z 5

Můj první gamebook. Nebavil mě tak moc, že je asi i poslední. Téma je fajn, horory miluju, ale přestože kniha nabízí až 11 možných konců, jsou více méně všechny skoro stejné, jen odlišně podané a nic nového se tam čtenář stejně nedozví. Jediné plus je poutavá obálka a fajn ilustrace uvnitř.

happy-smile
03.01.2022 3 z 5

Můj první gamebook. Pěkná kniha, která slouží svému účelu. Vyzkoušela jsem několik různých čtenářů, byla to docela sranda.

Nikidree
22.10.2021 3 z 5

Příliš gamebooků jsem nečetla a tudíž nemůžu úplně hodnotit kvalitu Nejhoršího večírku. Za mě to nebylo špatné čtení. Jako oddechovka to je celkem dobré. Sice mi ze začátku úplně nesedl popis/styl psaní, ale když jsem si zvykla, tak to už šlo.
Došla jsem celkem ke 3 různým koncům. Bohužel ani jednou až úplně na konec. Což samozřejmě není vina knihy.
Co mi tu však chybělo, bylo napnutí, jak to sakra dopadne, co se "se mnou" stane atp. Přišlo mi, že jsem se rozhodovala prostě "jen tak", že mě kniha nedonutila se nad tím nějak víc zamýšlet a zvažovat, co by mohlo být lepší, bezpečnější,..
Označila bych to za takový průměr - nezklame ani nenadchne. Obálka se mi zamlouvá, ilustrace v knize taky, ale bez napětí tomu prostě chybí šťáva.

Prske
07.07.2021 2 z 5

Jak člověk okusí gamebooky od Livingstona, ostatní kusy už stojí za prd. A tento kousek není výjimka…
Příběh, jazyk i členění textu velmi amatérský a nepůsobivý - fakt mě neohromí, že text plyne téměř lineárně a i když si vyberu jednu cestu, tak na stejné dvojstránce vidím i tu druhou :D
Jediné plus dávám za krásné ilustrace a snahu influencerky přilákat své followers ke čtení.

lucakuca
28.05.2021 3 z 5

Opravdu to byl nejhorší večírek mého života. :-( Moc daleko jsem se nedostala a přesto (nebo právě proto) jsem prožila jeden z těch nejšťastnějších konců :-) Nuda. Ani se mi nechce zjistit, jak končí další konce.

neubam02
16.04.2021 5 z 5

Můj první gamebook . Ač se mi nepodařilo přežít, tak jsem se u toho skvěle pobavila.

Seabeast
03.01.2021 2 z 5

Literární gamebook ve kterém sami rozhodujete v počínání hlavního hrdiny sice není špatný, ale působil na mě tak trochu nemastně neslaně. Sice jsem příběh dohrál jen do jednoho konce, ale vyloženě chuť prozkoumat další varianty mě moc nepřepadla. Možná, že se v knize více najdou dámy než pánové, protože zápletka se zdá být jaksi romantická, ale na nějaké to strašení taky dojde. Pro mě nehraje roli jestli je gamebook určen pro děti, protože si i v tomto žánrovém zařazení může dospělý najít to svoje a rozptýlit se hrou. Ale zkrátka "Nejhorší večírek tvého života" mě popravdě tolik nebavil a trochu jsem se do čtení nutil.

josef4551
31.12.2020 3 z 5

Povedený hororový gamebook od nakladatelství Jota. Není sice úplně mega krvavě strašidelný na všech stranách ale některé situace jsou řekněme znepokojující. Co jsem tak vypozoroval, můžete dojít ke třem různým koncům. A pokaždé s lehce odlišnými detaily. Rozhodně doporučuji, I graficky je to pěkně zpracované.

Anetice15
08.11.2020 3 z 5

Knížka se mi líbí, je to můj první gamebook.
Doporučuji číst s časovým odstupem, protože když už třikrát za sebou skončíte příběh stejně, jen za jiných okolností, už to není taková zábava a víte, čemu se vyvarovat.
Doporučuji jak pro mladší, tak i dospělé čtenáře.

kate9326
21.10.2020 5 z 5

Skvělé....moc mě bavily alternaativní konce...geniální nápad...
ilustrace se také povedly....
A to normálně tenhle žánr nevyhledávám...

Ronnie68
16.10.2020 4 z 5

Za mě zajímavá kniha ... takovýhle typ čtení, že si můžete vybrat odehrávající děj a najít dost různých konců, jsem ještě nikdy nečetla ... a opravdu mě to mile překvapilo ... za mě to byla docela i pecka ... děj se mi líbil :)

IvetKl
09.10.2020 4 z 5

První zkušenost s gamebookem a jsem fakt nadšená. Co trochu kazí dojem, že v různých variantách se dost opakuje děj, takže část kapitoly ani nemusíte číst.

klarik
28.09.2020 3 z 5

Tohle byl můj první gamebook a musím říct, že jsem ze začátku byla nadšená už jen ze samotné podstaty fungování knihy, ale celkový dojem nakonec není tak dobrý jako na začátku. Některé stránky musíte během čtení číst pořád dokola a už jsem se v tom začala ztrácet. Proto jsem knihu také na 3 měsíce odložila. Jakmile jsem našla v knize 6 různých konců, nemohla jsem se dostat k těm zbývajícím a to mě deptalo. Trvalo mi, než jsem objevila i další cesty a dostala se na konec knihy. Také jsem se během čtení nedověděla moc nových informací o sídle. Příběh sídla je totiž skoro stejný v každé lince příběhu, a jakmile si to v hlavě spojíte, moc vás tam toho nepřekvapí. Hororové prvky jsou popsány docela dobře a naleznete v příbězích i napětí, hlavně na začátku, kdy se s postavami seznamujete. Ocenit musím rozhodně vizuální stránku knihy, která je prostě nádherná.

KájaKoxík
21.09.2020 4 z 5

Můj první gamebook. Jako začátečníka mne tedy potěšilo, že ke knize nepotřebuji žádné další věci. Jednoduše se v rámci děje rozhodnete a podle toho nalistuje příslušnou stránku, kde příběh pokračuje.
Kniha má mít 11 konců, všechny jsem je určitě nečetla. Jediný důvod, proč strhávám hvězdu je, že vás kniha nutí stále dokola číst stejné pasáže.
Pokud vaše rozhodnutí nekončí přímo smrtí, ve většině konců co jsem četla se dostaneme ke stejné pointě příběhu. Bylo by zajímavé, kdyby v tomto byly odměny.

Celkový dojem je za mne velmi dobrý. Myslím si, že příště vyzkouším i nějaký trochu náročnější.

blackoutzuzi
08.09.2020 4 z 5

Tak tohle mě bavilo! Můj první gamebook a rovnou horor! Hodně jednoduché čtení (taky je to psané pro děti), při kterém si sami můžete vybrat, jakým směrem se bude příběh ubírat. Já si přečetla mnoho verzí, asi ne všechny, ale pobavila jsem se :D Jako oddechovku doporučuji.

DK197
03.07.2020 3 z 5

E-KNIHA: Jako příběh to nebylo špatné... Ale vadilo mi, že víc konců se nedalo číst najednou, protože pak se to plete a opakování informací trošku kazí náladu čtenáře. Je lepší rozložit čtení na několik dní a brát to postupně... Jinak se mi to líbilo.

Ale co nedokážu pochopit, je, jak může v oficiální elektronické verzi chybět kus děje?! Takže ne, všech jedenáct konců neznám, chyběly mi stránky. Možná někdy v budoucnu sáhnu ještě po pápírové verzi.

Morbidus
08.06.2020 2 z 5

Horrorových gamebooků je jak šafránu, tudíž jsem této kombinaci nemohl odolat. A výsledek?
Co se gamebooku týče, víceméně jste pod hrozbou instantní smrti tlačeni stále vpřed a možností učinit nějaké opravdu přelomové rozhodnutí je v několikastránkových odkazech pomálu. Během jedenácti různých konců se stále dokola dozvídáme různými způsoby to samé v bleděmodrém. A na průvodní listinu, házení kostkami či hádanky zde zapomeňte.
Horror? Ano, ale většinou jen jeho light verze pro mladistvé (včetně pasáže, kde se musí hlavní hrdina povinně zamilovat). Nepopírám, že autorka umí zručně zapojit některé klasičtější žánrové prvky, ale zárodky atmosféry poměrně často vystřídá nějaká vysvětlující pasáž (nebo smrt).
Na druhou stranu, určité napětí tady je (minimálně prvních pár her). Pokud si poradíte s rozměry, je to ideální společník na cestování. Nejvíce však oceňuji obálku, ilustrace a celkový vzhled knihy - ty jsou skvělé!
Tudíž myslím, že spíše než milovníky horroru a gamebooku bude na tento večírek vhodnější pozvat čtenáře young adult literatury. :)

duchovno horory gamebooky

Autorovy knížky