Nejdelší jízda

Nejdelší jízda
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216771/mid_nejdelsi-jizda-216771.jpg 4 570 570

Jednadevadesátiletý Ira Levinson chce ještě naposledy zajet do hor na místo, kde strávil s milovanou Ruth líbánky. V hustém sněžení však přehlédne zatáčku. Na zledovatělém srázu se zlomenou rukou a rozbitou hlavou nezbývá Irovi než doufat, že si auta někdo všimne a zachrání ho.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Longest Ride , 2013

vikimi
05.07.2015 3 z 5

Takhle knížka mě tak nějak utvrdila v tom, že jsem ze Sparske vyrostla.
Knížku jsem četla v originále, protože v čj bych se do toho asi nedokopala. Nápad nebyl špatný a čím mi Nicholas vyrazil dech? - tak to byl rozhodně konec aukce. To jsem vážně nečekala a "Irův" nápad se mi neskutečně zamlouval.
Ale všechno to bylo moc pohádkové, chvílemi přeslazené. Irovi jsem jeho lásku, stejně jako Ruth věřila, ale Luke mi jako postava nesedl...stejně jako jeho chování... .A o Sophii ani nevím, co si myslet. Nějak jsem k ní - což je u mě s podivem - vůbec nepřilnula.
S knihami Poslední píseň, Noci v Rodanthe, Strážce a Bezpečný přístav...možná ještě Talisman u mě Sparks zůstává na vrcholu, ale knížky jako Milý Johne, To nejlepší z nás, Nejdelší jízda, Útěk do samoty, Zápisník jedné lásky, Nezapomenutelná cesta a další...mi bohužel nepadly do noty.

Rinoa18
08.06.2015

Prostě krásný. Nicholas Sparks mě vždycky dokáže dostat.

Petka2000
27.05.2015 5 z 5

Kniha mě opravdu bavila a byla i smutná....už se těším na film :)

anah1
25.03.2015 5 z 5

Knihu jsem četla ze zvědavosti, bylo to mé první setkání s tímto spisovatelem. Pěkný příběh, prolínající se současnost s minulostí. Některé tituly jsem viděla zfilmované a moc se mi líbily.

bookcase
25.03.2015 5 z 5

No jo, pan Sparks prostě umí :). Čtivý propletenec několika lidských osudů, které spojuje osudová láska.

niknikita
17.03.2015 4 z 5

Konečně jedna Sparksova kniha, která má šťastný konec a přitom se nejedná o žádný "slaďák".
Jenom mám pocit, že kvantita tentokrát ubrala trochu na kvalitě...

JanaDor
16.03.2015 5 z 5

Kniha o lásce. O nádherné, pravé lásce, kterou se nechávají inspirovat umělci, básníci a o které sní každý z nás. A, že ne? Ha, věřte, že vám nevěřím.
V příběhu se prolínají dvě romance, ale jedna láska vede. Protože vydržela léta, zestárla a i po smrti jednoho z nich tu je. Celou dobu jsem ji při čtení cítila. Velmi pěkný příběh, který je opravdu dobře napsaný a velmi dojemný.
Autor mě tak trochu zmátl. Skoro od začátku jsem si myslela, že vím, jak příběh dopadne. Spletla jsem se. K tomu na mě čekala průběhem celé knihy malá překvapení. A to dává této romanci něco navíc. Nesklouzla do přeslazeného čajíku, ale pěkně na mě padalo z cukru zrnko po zrnku a já si vychutnávala jemnou sladkost, která k romantice patří.

krtica
11.03.2015

Krásná knížka, dlouho mě už nějaká knížka nechytla za srdce, téhle se to podařilo.

vaili
03.03.2015 3 z 5

Dávám 3* za nedočteno....protože mě to vážně nebavilo skoro bych řekla přímo rozčilovalo čtení tohoto příběhu :) Přitom Sparks mě vcelku baví (bavil) nepatřilo to mezi mé srdcovky, ale dobré knihy..buď se mu tato kniha nepovedla nebo jsem z jeho knih vyrostla sama nevím :))

Xterka
10.02.2015 5 z 5

Opět autor nezklamal. Těším se na další.

Raysee_97
03.02.2015 5 z 5

Moje první 'seznámení' s tímto spisovatelem. A co k tomu říct? Jsem neuvěřitelně nadšená! Každý den jsem se těšila, až si ke knize opět sednu a budu číst. Děj velmi příjemně plynul a u obou příběhů jsem se nemohla dočkat, jak to dopadne. A doopravdy? Takový konec jsem nečekala. A to by si člověk řekl, že to nějak výjimečně dopadnout nemůže :). Za mě opravdu krásný příběh o životě takovém, jaký je a byl. Těším se na další čtení od tohoto autora.

Šánka
10.01.2015 5 z 5

To je celý Sparks! Krásné a dojemné.
Dvě dvojice Ira a Ruth, kteří prožili svou velkou osudovou lásku a Sophie s Lukem, stojící teprve na začátku své cesty. Je to především kniha o lásce, ale taky o naději a slušnosti. Doporučuji všem romantickým dušičkám.

Leniiis
29.12.2014 1 z 5

Ne, ne ne..zklamání jako hrom. Nudila jsem se u Toho, nevěděla o čem čtu, nesoustředila se na to.

Sobotikova
17.11.2014 3 z 5

Nevím,ale kdyby kniha měla o polovinu stránek míň, tak by jí to neuškodilo. Popis osudů dvou dvojic místy zajímavý, místy příšerně nudný a přeslazený. Očekávala jsem víc...

Katera
15.11.2014 4 z 5

Po knize jsem sáhla spíš ze zvědavosti, slyšela jsem tolik chvály na autora a byl zrovna v akci … Určitě nelituji. Na začátku jsem byla skeptická, protože po předchozích zkušenostech, jsem nabyla dojmu, že muži neumí napsat čtivou romantickou knihu. Sice mě překvapilo, že se oba příběhy propojily až na samém konci, ale o to velkolepěji. Vlastně skoro celý příběh Ira a Ruth byl o vzpomínání na jejich společný (a nelehký) život. Příběh Sophie a Luka byl naproti tomu tak současný a oni tak rozdílní. Ale protiklady se přitahují. Jestli jsou i další knihy Nicholase Sparkse tak dobré, tak se brzy stane mým oblíbeným autorem.

lucy.sankova
29.10.2014 5 z 5

Jeho knihy mě snad nikdy nepřestanou bavit. I když nejprve mě 428 stránek odradilo, ale později jsem byla ZASE velmi překvapená... Sparks je prostě nejlepší spisovatel a jeho knihy, úvahy, propracované myšlenky jsou prostě dokonalé. Neustále mě překvapuje. :)

Lenka.Vílka
22.10.2014 5 z 5

Ja to nechapu. Proc me jeho knizky vzdy tak dostanou? Sparks pise v podstate vzdy o tom stejnem, ale ve vysledku je to pokazde jine, protoze je proste dobry. Asi to je charaktery, ktere tak rad pouziva...protoze ja se zatim pokazde "zamilovala" do kazdeho jeho vojaka, zlomeneho muze, grazlika bez budoucnosti, vdovce s kluken na krku, farmare...nedokazu si predstavit, kdybych jednoho dne zjistila, ze uz nechce napsat zadnou dalsi knihu...navic se mi libilo, to zjisteni, co znamena tak veta z anotace (A kdo koho vlastne bude zachranovat?)...kdyz se oba pribehy spojily a ja zase skoncila v slzach...on proste vi, jak na me...

Odehnalka
15.10.2014 4 z 5

Typický Sparks, co víc napsat. Jako vždy je to napsané tak, že se od toho těžko odtrhnete a knihu tak máte přečtenou za několik dní. Na oddech ke kávě, či k čaji, je to dokonalá kniha. Doporučuji.

modranka
10.10.2014 3 z 5

Uff... naozaj najdlhšia, najnudnejšia jazda s pánom Nicholasom Sparksom. U mňa len 3 hviezdičky. Aj to som musela prižmúriť obidve oči, lebo Sparksove knihy mám rada.

Veronika.C
04.10.2014 5 z 5

Krásná kniha, oba příběhy se mi moc líbily a to pro propojení na konci, paráda. I pár slziček ukáplo