Nejdelší jízda

Nejdelší jízda
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216771/mid_nejdelsi-jizda-216771.jpg 4 570 570

Jednadevadesátiletý Ira Levinson chce ještě naposledy zajet do hor na místo, kde strávil s milovanou Ruth líbánky. V hustém sněžení však přehlédne zatáčku. Na zledovatělém srázu se zlomenou rukou a rozbitou hlavou nezbývá Irovi než doufat, že si auta někdo všimne a zachrání ho.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Longest Ride , 2013

lindapinda
21.03.2016 5 z 5

Knížku jsem dostala jako dárek, moc se mi do ní nechtělo, na začátku jsem se musela přemáhat ji číst dál. Líbilo se mi jak autor popsal city starého muže a jak se na konci vše propojilo. První knížka u které mi ukápla slzička. :)

mekkejla
09.03.2016 4 z 5

Bylo to dobré. Za mě určitě lepší než To nejlepší z nás. Byla jsem ráda za zápletku spojenou s moderním uměním a za dobrý konec.

helenkan
06.03.2016 5 z 5

Nic jiného napsat nemohu než SKVĚLÉ. Přímo jsem to hltala.Jen slzavý očička jsem si musela občas utírat.Sparkse prostě miluju.

TerezKalvodova
06.02.2016

Mám přečtené všechny knížky od Sparkse ale tahle mi přišla taková slabší, normálně přečtu jeho knížku za cca 2 dny ale tahle mi trvala opravdu dlouho, ale pointa knihy moc dobrá. Už se těším až vyjde volba ... Pro mě je N.Sparks stoprocentní jednička. Jen tak dál

marimari
02.02.2016 5 z 5

Opravdu působivá kniha, zvlášť Irovo vzpomínání na společný život se svojí Ruth. Doslova mě dostala hlavně autorova schopnost vystihnout duševní rozpoložení starého člověka- jeho ztráty a osamocenost.

jluky
01.02.2016 5 z 5

Oplatilo sa "oči kaziť" - tak hovorila moja mama, keď prečítala dobrú knihu. Sparks je neuveriteľne skvelým rozprávačom.

studienka
30.01.2016 4 z 5

Nadherny roman, oslava zivota, lasky aj bolesti. Len v niektorych momentoch som mala pocit, ze dva paralelne pribehy prelinajuce sa v romane pislali dve osoby. Pribeh Ira a Ruth sa mi velmi pacil ale Luka a Sophie uz menej. Mozno to bolo prekladom, neviem. V kazdom pripade vrele odporucam v tejto uponahlanej dobe sa zastavit a precitit zivoty postav.

DajaF
26.01.2016 5 z 5

Sparks prostě umí!

zdehan
16.01.2016 4 z 5

Moc pěkná kniha autor nezklamal mužu doporučit

peitho.1
06.01.2016 5 z 5

Sparks nikdy nezklame, opět krásně propracovaný příběh, hlavně se mi líbil konec, kdy do sebe všechno hezky zapadlo. Určitě to není moje poslední kniha od tohoto autora.

smejkalova.m
05.01.2016 5 z 5

Krásný.. Strašně se mi líbil ten konec, jak se najednou všechno propojilo. Nejdelší jízda si zaslouží 5 hvězdiček, Sparks opět nezklamal. :-) !

Vendulik
17.12.2015 5 z 5

Velmi pěkný námět knihy.

trynitrix
08.10.2015 5 z 5

Tuto knihu jsem začala číst na úkor filmu který se mi moc líbil a kniha byla taky užasná i když sled událostí byl trochu jiný obojí super, samozřejmě v knize toho bylo daleko víc příběh Iri byla prostě romantika a Sophie a Luk taky tak, dobře zasezené do sebe :-) Některé časti příběhu hodně emotivní. Moje první kniha od Sparkse :-)

KriKri
29.08.2015 4 z 5

Moje třetí setkání s panem Sparksem. A opět odpadlo na jedničku. Nádherná knížka o osudové lásce, zajímavé protknutí dvou příběhů v jeden dobrý konec. Doufala jsem, že to dopadne podobně, ale autorovi jsem po předchozí zkušenosti vůbec nevěřila. Autorova kniha To nejlepší z nás mě zaujalo víc, ale i tak můžu doporučit. Jen k těm slzám mě Sparks pořád ne a ne dohnat... Tak snad příště..

Barbra06
19.08.2015 4 z 5

Další důkaz, že Sparks je prostě a jednoduše Pan spisovatel. Příběh byl krásný, zajímavě propletený a čtivě napsaný. Život Iry a Ruth se mě doslova až dotkl u srdce a Luke a Sophie to jen výborně doladili. Ve filmu je to vyprávěno trochu jinak, ale Sparks se na tom podílel a je to vidět, protože film je taky hezký. Opravdu, mistr, co se týče příběhů o velké a osudové lásce ze života.

klarcal
14.08.2015 5 z 5

Tímto mě Nicholas Sparks přesvědčil,že jednotlivé jeho knihy nejsou jen úletem,ale že takto výborně napsané jsou všechny. Kniha nezklamala a taktéž ani film. Pro mě autor s velkým A.

adela4840
05.08.2015

Ahoj, nevíte náhodou někdo kde by se dala tato knížka stáhnou v programu pdf? prosím poraďte děkuji:)

anet6
04.08.2015 5 z 5

Pan Sparks opět nezklamal. Kniha nádherná!!! Filmu jsem se na jednu stranu obávala ale nemohla jsem se ho dočkat. Ano je to ve filmu trošku jinak ale i tak mě mile překvapil. :)

M-i-nn-i
02.08.2015 5 z 5

Moje první kniha od Nicholase Sparkse a určitě ne poslední. To byl tak nádherný příběh. Na jedné straně Luke a Sophie, které jsem milovala už od začátku a na druhé straně příběh Ruth a Iry, který byl pro mě zatím nejsmutnější jaký jsem kdy četla. Zkrátka nezapomenutelná kniha, kterou jsem doporučila už všem ve svém okolí.

LucyNej
02.08.2015 5 z 5

Nicholas Sparks nikdy nezklame. Miluji jeho knížky i filmy které se podle nich točí.