Porucha na kraji galaxie

Porucha na kraji galaxie https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463188/bmid_porucha-na-kraji-galaxie-g9L-463188.jpg 4 23 4

Sarkastický humor, ironický pohľad na rodinný život a porovávanie existenčného a všedného sú klasické Keretove témy. Opäť nám ich - s chuťou a obnažené na kožu - servíruje v novej zbierke. V Keretovom svete rozmar často zakrýva hlbokú múdrosť a smútok je sprevádzaný veselosťou, na svet sa pozerá pozorne a bystrými očami a my nemôžeme odolať, musíme sa pozerať s ním. Je totiž jediná vec, ktorú Keret vo svojich poviedkach nedokáže - byť nudný. Zbierka v preklade Silvie Singer a Michala Vlka vychádza ako desiata kniha edície -klad, ktorá je zameraná na kvalitnú súčasnú svetovú beletriu.... celý text

Dani25
06.02.2023 5 z 5

Pravdepodobne to bol môj prvý izraelský autor. Ďakujem kamarátkam, že ma naňho upozornili. Perfektne vypointované poviedky, niektoré zábavné, niektoré tragické, ale všetky napísané s takým nadhľadom, že sa tešíte na ďalšiu. Odporúčam ako antidepresívum :) Určite si prečítam jeho ďalšie knihy. A ešte dodávam, že kniha je na dotyk z veľmi príjemného materiálu.

Kutcho
19.04.2022 5 z 5

Vypointované, miestami zábavné, občas trochu tragické a najmä skvele napísane poviedky.

Komnenos
15.09.2021 4 z 5

Etgar Keret patrí medzi mojich obľúbených autorov a preto musím mať každú jeho novú knihu. Aj v tejto knihe si drží svoj štandard, avšak mám z nej pocit, že už sa v nej Keret akoby vezie na úspechoch predošlých kníh. Poviedky majú rôznu úroveň. Nájdu sa tu také, ktoré mi vyrazili dych a nútili ma premýšľať. Sú tu však aj také, ktoré ma nechali chladným. Asi som však už príliš zhýčkaný Keretovými fenomenálnymi predchádzajúcimi dielami. Každopádne aj táto kniha napriek pár výhradám je veľmi dobrá.

Lessana
01.05.2021 4 z 5

Mala som chuť na poviedky a zároveň niečo nové, nielen dátumom vydania, ale aj autorom, od ktorého som ešte nič nečítala. Podľa názvu som sa domnievala, že pôjde o sci-fi, ale... nemohla som sa mýliť viac. Nič to však, zaujalo ma to aj tak. Najmä skvelými a rôznorodými námetmi jednotlivých poviedok, tiež štýlom vytvárajúcim napätie i humor v rozumnom dávkovaní, modernosťou a tiež pointami. Chválim aj zručný preklad, vďaka ktorému nebol zážitok o nič ukrátený.
No a prečo teda nedávam plný počet hviezd? Nuž, pre ten večný a ťaživý pocit krivdy, pre tú neprekonanú traumu, ktorá plodí opäť len traumu...

Etgar Keret
izraelská, 1967
2014  81%Najednou někdo klepe na dveře
2005  83%Létající Santini
2014  84%Sedem dobrých rokov
2021  83%Porucha na kraji galaxie
2017  70%Osem percent ničoho

Kniha Porucha na kraji galaxie je v