Nehoda

Nehoda https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302473/bmid_nehoda-NxX-302473.jpg 4 398 95

Zavírat oči před vlastní minulostí je spolehlivý způsob, jak si zatemnit budoucnost. Sue Jacksonová setrvávala dlouhá léta v domnění, že má dokonalou rodinu. Z omylu ji vyvede tragická událost: její dospívající dcera Charlotta vědomě vstoupí před jedoucí autobus. Dívka skončí v kómatu a její matka pochopí, že až doposud zavírala oči před temnou realitou. A že je načase, aby té realitě začala čelit. Sue se snaží zjistit, co dceru přimělo k tak zoufalému činu. Probírá se detaily Charlottina života, noří se stále hlouběji do dívčina soukromí... a pak v jejím deníku narazí na děsivý záznam. Teprve po jeho přečtení se Sue opravdu ocitá v pekle. Z lidí, které měla dříve ráda, se postupně stávají nepřátelé, kterým nedůvěřuje. A ona sama v sobě sbírá odhodlání, aby se dokázala vrátit do vlastní minulosti, kterou v sobě dávno pohřbila. Tolik na ty dávné hrůzy chtěla zapomenout! Zapomenout ale nemůže. Nesmí. Protože pokud chce své dceři pomoci, musí z paměti vylovit všechny přízraky z minulosti. Jedině tak zjistí, odkud Charlottě hrozí největší nebezpečí. A možná dokonce zjistí, že největším nebezpečím je pro svou dceru ona sama...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Domino

The Accident , 2014

Kalina
06.03.2017 5 z 5

Čtivá knížka. Hlavní postava projde určitým vývojem a to mě baví. Umí překvapit. Bohužel podobných žen (co se týká mládí hlavní postavy) je mezi námi mnoho. Doporučuji přečíst.

jasmína
03.03.2017 5 z 5

Konečně zase po Lži, skvělá kniha s napětím až do konce, sice možná ke konci trošku zdlouhavá, ale autorka tak dobře píše, že bych s chutí četla hned další její knihu, ale to si asi chvilku počkám....

mirunda
11.02.2017 3 z 5

Knížka se dobře četla, příběh dobrý, ale dle mého názoru se z toho dalo vytřískat více. Konec mi celkově přišel nedotažený.

teeyinka
28.01.2017 4 z 5

I když je příběh místy nepravděpodobný a někdy nad chováním hrdinů zůstává rozum stát, je to neskutečně čtivé! Styl autorky se mi zkrátka líbí a těším se na další knihu.

Gabetka
27.01.2017 4 z 5

Strachy šílená matka, která si sama sebou není jistá, jestli se nezbláznila, je ve vyslýchání svědků lepší než kdejaký detektiv, což mi přišlo trochu přitažené za vlasy, ale jinak je to rozhodně čtivé a napínavé. Současné události jsou proloženy dvacet let starými deníkovými záznamy popisujícími první Suein vztah, které při čtení vyvolávaly husí kůži. Konec mě úplně nepřesvědčil, přece jen tam pár věcí nebylo úplně dokonale vysvětleno a odůvodněno, ale na celkovém zážitku to tolik neubralo.

Šárka5875
25.01.2017 5 z 5

Musím se přiznat, že jsem od knihy neměla žádná přehnaná očekávání, o to víc mě překvapila. Příjemně, samozřejmě. Vypravěčský styl autorky mě bavil, příběh je svižný, neobsahuje žádná hluchá místa. Kniha se mi četla opravdu sama. V příběhu se střídají kapitoly ze současnosti a z mládí hlavní hrdinky před dvaceti lety. Autorka udržuje čtenáře v napětí do samotného konce. Děj pomalu graduje až s posledními stranami. Já osobně hodnotím Nehodu jako skvěle zpracovaný psychothriller, který rozhodně stojí za přečtení.

bookcase
03.01.2017 5 z 5

Super napínavé, nemohla jsem se odtrhnout.

zaneta6226
30.12.2016

Knihu jsem přečetla během dvou dní,kniha se me libila, je psána srozumitelně,člověk se nemusí k ničemu vracet..zajímavý příběh,hlavní hrdinku pochopí každá žena,která knížku přečte..

sona8058
29.12.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jediný den! Podle mě, je to jeden ze zdařilejších psychothrillerů, od kterého dostanete všechno, co očekáváte - napětí, dobrou zápletku a rozuzlení, které nabere na obrátkách!

PetraBery
13.12.2016 4 z 5

Celkem čtivý román o tom, že minulost nás může dostihnout, i když před ní zavíráme oči... Sue mi bylo líto z pohledu matky, jaké to musí být, když dítě leží v kómatu... S každodenní otázkou, zda se probere (a v jakém stavu) nebo ne...Nebylo to špatné, ale nebylo to ani to nejlepší, co může tento žánr nabídnout. Ale určitě lepší průměr.

kneslova
12.12.2016 4 z 5

Málo hodnověrné postavy, jinak se kniha čte celkem dobře, žádný nadprůměr ovšem

Ajuszka
24.11.2016 5 z 5

Velmi čtivá kniha,za mě určitě zasloužený plný počet *. Neměla by chybět v žádné knihovně milovníka thrillerů. Rozhodně jsem ji nečetla naposledy.

Sorrow
24.11.2016 3 z 5

Šedivý průměr, který velmi rychle zapadne. Opravdu škoda...

Danago
16.11.2016 3 z 5

Pro mě knížka nebyla to pravé, ničím mě nepekvapila. Anotace dost klame.

Jana77
16.11.2016 5 z 5

Stejně jako Lež, i tahle nová kniha této spisovatelky si mě podmanila. Její styl mě jednoznačně baví! Bez kudrlinek, bez zbytečné omáčky. Za mě plných pět hvězd! Víc v recenzi :)