Nehoda

Nehoda https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302473/bmid_nehoda-NxX-302473.jpg 4 398 95

Zavírat oči před vlastní minulostí je spolehlivý způsob, jak si zatemnit budoucnost. Sue Jacksonová setrvávala dlouhá léta v domnění, že má dokonalou rodinu. Z omylu ji vyvede tragická událost: její dospívající dcera Charlotta vědomě vstoupí před jedoucí autobus. Dívka skončí v kómatu a její matka pochopí, že až doposud zavírala oči před temnou realitou. A že je načase, aby té realitě začala čelit. Sue se snaží zjistit, co dceru přimělo k tak zoufalému činu. Probírá se detaily Charlottina života, noří se stále hlouběji do dívčina soukromí... a pak v jejím deníku narazí na děsivý záznam. Teprve po jeho přečtení se Sue opravdu ocitá v pekle. Z lidí, které měla dříve ráda, se postupně stávají nepřátelé, kterým nedůvěřuje. A ona sama v sobě sbírá odhodlání, aby se dokázala vrátit do vlastní minulosti, kterou v sobě dávno pohřbila. Tolik na ty dávné hrůzy chtěla zapomenout! Zapomenout ale nemůže. Nesmí. Protože pokud chce své dceři pomoci, musí z paměti vylovit všechny přízraky z minulosti. Jedině tak zjistí, odkud Charlottě hrozí největší nebezpečí. A možná dokonce zjistí, že největším nebezpečím je pro svou dceru ona sama...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Domino

The Accident , 2014

kikies
03.10.2017 3 z 5

Příjemné čtení, které se ale snaží o něco víc a tou snahou si podřezává větev. Místy byl děj až moc komplikovaný, až moc zašmodrchaný a stěží uvěřitelný. Hrdinka měla svoje mouchy, ale kdo je nemá? Čte se to dobře, ale autorčin styl už mi po třech knihách začíná připadat lehce zakrnělý - vše dost podobné a nepozoruji žádný velký vývoj...

klarat13
29.09.2017 5 z 5

Všechny tři knihy od Taylor jsou skvělé. Poutavý děj, který vás nepustí. Přečetla jsem to takřka jedním dechem.

hana2111
28.09.2017 3 z 5

Má první kniha od této autorky. Nemůžu říct, že by to byla nějaká pecka, ale takový pohodový průměr. Pohodové čtení na dlouhé volné dny... :)

rode
26.09.2017 3 z 5

Jelikož jsem nejdříve přečetla knihu Zmizelý, měla jsem trochu vysoké očekávání. Nehoda sice byla napsaná stejným tempem jako Zmizelý, ale chyběl tomu určitý šmrnc.
Myslím, že se autorka s každou knihou rozvíjí a zlepšuje, a jsem rozhodně zvědavá, na další knihu.

myshmother
21.09.2017 5 z 5

Některé knížky by měly být označeny upozorněním "Nadměrná četba způsobuje spánkový dluh a zanedbanou domácnost." :-D Neřeším některé nelogické pasáže, ani pár nepravděpodobností v chování postav a dávám plný počet bodů za stoprocentní čtivost a napětí. :-)

kiwi88
06.09.2017 3 z 5

Určitě lepší než Lež. Nicméně své chyby kniha má. Začetla jsem se a knihu de facto přečetla za jeden den, ale místy se mi "nezdálo" chování hlavní hrdinky. Konec jsem odhadla někde v půlce příběhu, je to několikátá varianta jednoho a toho samého, jen jsem byla zvědavá, jak moc se pletu.

Za mě celkově mírně podprůměr. Podruhé bych si Nehodu nepřečetla.

terkamucka
06.09.2017 5 z 5

Nápaditý děj, napínavost, svižnost... Tyto slova perfektně vystihují knihu Nehoda. Autorka snad nikdy nezklame :)

martina5281
16.08.2017 4 z 5

Kniha byla napsaná, alespoň pro mne, velmi příjemným čtivým stylem, vyhovuje mi střídání se minulosti a přítomnosti.
Děj byl svižný, napínavý, jen to na můj vkus trochu zabil ten závěr. Mám asi morbidní povahu, ale v knihách, a obzvláště v psychothrillerch, preferuji dramatické konce, a proto jsem nucena jednu hvězdičku ubrat. Každopádně se určitě chystám sáhnout po dalších dvou dílech této autorky.

Jitulle
14.08.2017 5 z 5

Hezká knížka, rozhodně lepší než Lež.

Hana62
25.07.2017 5 z 5

Líbila se mi víc jak Lež. Ale hlavní hrdinka některými kroky nepřesvědčila, že je zralou, dospělou ženou. Takto se nechová cca 40 letá žena.

petjanca
22.07.2017 4 z 5

Velmi vydařené dílo. Střídání přítomnosti a minulosti bylo přehledné a skvěle se tak doplňoval příběh. Na pět hvězdiček to podle mě není. Velmi mě tam rozčilovala hlavní hrdinka svým chováním a naivitou v pasážích z minulosti. A konec se dal celkem brzy odhadnout, tudíž závěr nebyl tak překvapivý a dechberoucí.

motolka
02.07.2017 5 z 5

Líbila se mi stejně jako "Lež". Opět prolínání minulosti a současnosti. Byla napínavá po celou dobu. Už se těším na další knížku od spisovatelky "Zmizelý".

Liduka
01.06.2017 5 z 5

Skvělá kniha, která mě uchvátila už od začátku. Moc se mi líbilo, jak tam autorka střídala kapitoly z minulosti se současností. Spíše než pátrání po tom, proč Charlotta skočila pod autobus (i když to tam samozřejmě také bylo), to byl životní příběh její matky, které vstoupil do života James Evans.

marara
11.05.2017 4 z 5

Čtivá kniha, přesně na předlouhou cestu autobusem do Londýna. Krásně jsem se začetla. Líbil se mi motiv ženy, která sice pozdě, ale přece najde odvahu čelit své minulosti, a musí navíc čelit svému muži, který je přesvědčen, že se vrátila její psychotická porucha a je nutno ji dostat do péče psychiatra. Na druhou stranu tam bylo pár jednoduchostí. Žena přesvědčená o tom, že je bývalý milenec hrozbou pro ni i její rodinu i v současnosti, by snad sledovala, kde a jak tento muž žije.

Izu
11.05.2017 3 z 5

Zklamani.Opakujici se klise, hloupa hrdinka ktera se chovala neuveritelne pitome.A ten jejich pes venceny rano a vecer a neustale zaviran do predsine, to nemeli zahradu nebo co ?

maxx
10.05.2017 5 z 5

Musím říct, že ně opět spisovatelka nezklamala kniha je velmi čtivá a zauzlená tajemstvím.... knihu určitě budu číst znova

Hella
08.05.2017 4 z 5

Ačkoliv mě obecně vytáčejí příběhy, kde je hrdinka zaslepená a dloooouhou dobu nepoučitelná až - pardon - blbá, tak zde jsem četbu zvládla vcelku bez bouchání hlavou o zeď - zbytek textu totiž rozhodně stál za to!

SimonaP
13.04.2017 3 z 5

Lež byla mnohem lepší, tady jsem se chvílemi i nudila. Jako kdyby to napsala jiná spisovatelka.

zuzurana
27.03.2017 2 z 5

Nic moc. Nuda. Lutujem ze som si tuto knihu kupila....

čef
17.03.2017 5 z 5

Příběh se autorce povedl odvyprávět zdařile a napínavě. Snadno si dovedu představit naivní holku, která padne do sítí psychopatického manipulátora a násilníka a jedná chvílemi jako na rozumu zkrácená. Zajímavější je další vývoj hrdinky, která po všech problémech odmítne nechat se dále ponižovat a jde bránit svojí novou rodinu, ačkoliv ani v té ji příliš nevěří. Napínavé čtení určené hlavně pro ženy.