Nehoda

Nehoda https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302473/bmid_nehoda-NxX-302473.jpg 4 398 95

Zavírat oči před vlastní minulostí je spolehlivý způsob, jak si zatemnit budoucnost. Sue Jacksonová setrvávala dlouhá léta v domnění, že má dokonalou rodinu. Z omylu ji vyvede tragická událost: její dospívající dcera Charlotta vědomě vstoupí před jedoucí autobus. Dívka skončí v kómatu a její matka pochopí, že až doposud zavírala oči před temnou realitou. A že je načase, aby té realitě začala čelit. Sue se snaží zjistit, co dceru přimělo k tak zoufalému činu. Probírá se detaily Charlottina života, noří se stále hlouběji do dívčina soukromí... a pak v jejím deníku narazí na děsivý záznam. Teprve po jeho přečtení se Sue opravdu ocitá v pekle. Z lidí, které měla dříve ráda, se postupně stávají nepřátelé, kterým nedůvěřuje. A ona sama v sobě sbírá odhodlání, aby se dokázala vrátit do vlastní minulosti, kterou v sobě dávno pohřbila. Tolik na ty dávné hrůzy chtěla zapomenout! Zapomenout ale nemůže. Nesmí. Protože pokud chce své dceři pomoci, musí z paměti vylovit všechny přízraky z minulosti. Jedině tak zjistí, odkud Charlottě hrozí největší nebezpečí. A možná dokonce zjistí, že největším nebezpečím je pro svou dceru ona sama...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Domino

The Accident , 2014

dlabikk
28.11.2018 4 z 5

Napínavý psyhothriller. Kniha se četla sama, i když zápletka byla předvídatelná. Jedinou výtku mám vůči hlavní hrdince, která mi přišla dost nesympatická.

Opatov
22.11.2018 5 z 5

Velmi dobre napsana kniha o zene, ktera patra po pricinach nehody sve dcery a nikdo ji neveri. Pribeh ma spad a stridani dejovych linii postupne dej doplnuje. Urcite si prectu dalsi, predpokladam, ze budou napsany stejnym stylem.

85098211
17.11.2018 5 z 5

Výborný psychothriller, které mám tak ráda a kterých není nikdy dost ;-). Kniha je čtivá, stránky jen letí, napětí se stupňuje - a najednou je konec! Nečekaný, tak trochu otevřený - což je tentokrát dost na škodu, protože autorka čtenáře nejdřív strhne do víru událostí, nedá mu vydechnout a potom ho nechá docela ve štychu, bohužel. Ale i přes to všechno se jedná o skvělou jízdu, proto hodnotím plným počtem :-).

WowKokinko
22.10.2018 4 z 5

Kniha zajímavá, čtivá a příběh netradiční. Jen ten konec byl uspěchaný a z ničeho nic končí. Chvíli se Vám tají dech a najednou je po všem a konečný požitek nedostatečný. Škoda jinak celkové dílo super :)

Vlaďka189
10.09.2018 4 z 5

Knížka, která mi nedovolí usnout než ji dočtu se mi dlouho nedostala do ruky. Za velmi čtivý příběh odpouštím občas trochu neuvěřitelný děj. Za mne lepší průměr.

reňa30
09.08.2018 3 z 5

no,celkem dobré...ale ten závěr? Z nějakého důvodu mi prostě nesedl

Kekik
31.07.2018 4 z 5

Zajímavý příběh. Hltala jsem stránku za stránkou, abych se už dozvěděla konec. Ten mě ale zklamal. Byl rychlý, až moc rychlý. Finále by si zasloužilo trochu více rozepsat a přidat na akčnosti. A jeden konec nechala autorka na nás, což mě ne vždy potěší. Takže jako pokaždé si říkám: Určitě to dobře dopadlo.
Na další autorčina díla se těším.

buldozer5
28.07.2018 4 z 5

Další skvělý thriller, možná trochu slabší, když ho porovnám například se Zmizelým, ale stále musím tuto knihu zařadit mezi ty povedené od C.L. Taylor. Baví mě, jak autorka vždycky celý příběh proplete s vedlejšími událostmi, kterým čtenář ze začátku přikládá nějakou váhu a pak si v hlavě už domýšlí, jak to dopadne a raduje se, že celý případ vyřešil dřív než knihu dočetl, ale pak nastane nějaký zvrat a všechno je zase nejasné. :D Hlavní padouch byl uvěřitelný, jeho chování opravdu odporné, až si člověk říká, jak s ním tak dlouho mohla Sue vydržet... To mi trochu nedávalo smysl, i když chápu, že jinak by to asi vymyslet nešlo. Ona celkově Sue občas jednala trochu nelogicky, což mě trochu vytáčelo, i když s ohledem na to, co si prožila, se to dá pochopit. Konec se mi líbil ze všeho nejvíc, párkrát jsem se přistihl, že zadržuju napětím dech, když jsem hltal řádky, abych se konečně dozvěděl, jak to dopadne. Sice jsem čekal, že se dočkám happyendu, ale nevadí. Knize dávám čtyři hvězdičky.

happy-smile
11.07.2018 3 z 5

Moje druhá kniha této autorky. Těm, co mají rádi spojení thrilleru a románu pro ženy můžu vřele doporučit. Já jsem zjistila, že můj šálek to asi tak úplně není, trochu jsem se u toho nudila. Ale asi dám této spisovatelce ještě šanci.

L.Helena
06.07.2018 4 z 5

Knížka se dobře četla, promyšlený příběh, který postupně gradoval. Až na ten konec - ten se mi zdál takový useknutý, překotný. Určitě by si zasloužil víc propracovat.

ArwenAragorn
03.07.2018 5 z 5

Výborný psychothriller, nečekala jsem, že mě bude tak bavit.
Hlavní hrdinka Sue, jejíž patnáctiletá dcera schválně vstoupila před jedoucí autobus a je teď v kómatu, zjišťuje, že dívku a lidi kolem ní vlastně pořádně neznala. Sue se navíc musí vrátit do vlastní minulosti, na kterou by nejraději zapomněla.
Příběh je čtivý a napínavý, uvidíte, že i vám se bude líbit!

kečup60
02.07.2018 3 z 5

Četla jsem tuto knihu s očekáváním, které však nepřišlo. Příliš mnoho povyku pro nic.

Didi15
06.04.2018 5 z 5

Skvělý příběh, četlo se jedna báseň. Tuhle autorku od nynějška miluju :)

Kerberos
20.03.2018 4 z 5

Celkem zdařilý psychotriler,chvílemi sice zmatený,ale to bylo asi úmyslem autorky.Každopádně její další knihy si přečtu.

KatkaHutyrová
10.03.2018 5 z 5

Výborné čtení, které naprosto splnilo moje očekávání. Neotřelý, velice čtivě zpracovaný námět. Knížka se čte opravdu dobře a jedním dechem, stránky Vám budou ubíhat jako nic. :-)
Závěr byl pro mě překvapivý a nečekaný.
Moje první setkání s touto autorkou... a určitě ne poslední.

VIVINKAR
15.01.2018 5 z 5

První kniha od této autorky a jsem ráda, že jsem po ní sáhla. I když jsem od začátku věděla, jak to dopadne, rozuzlení pro mě bylo přesto překvapením :)

Lůca99
25.12.2017 4 z 5

Ze začátku to vypadalo jako happy end s Jamesem a Susan ale poté se kniha ukázala jako opravdu promyšlená a krásně se četla. Ale konec knížky a příběhu byl nedokončený což mě zamrzelo.

maličkán
23.11.2017 5 z 5

Rozmýšlela jsem se mezi 4 a 5 hvězdičkami, ale nakonec jsem dala 5, četlo se velmi dobře i když se mi Lež líbila víc.

Kacule88
22.10.2017 5 z 5

Nechtělo se mi ji pouštět z ruky.

iška
10.10.2017 4 z 5

Četlo se to jedním dechem. Nějaké nelogičnosti - no, kdo vždy v krizi jednáme absolutně logicky. I, v podstatě nedořešené, jednání Briana v první části příběhu promíjím.