Nehoda

Nehoda https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302473/bmid_nehoda-NxX-302473.jpg 4 398 95

Zavírat oči před vlastní minulostí je spolehlivý způsob, jak si zatemnit budoucnost. Sue Jacksonová setrvávala dlouhá léta v domnění, že má dokonalou rodinu. Z omylu ji vyvede tragická událost: její dospívající dcera Charlotta vědomě vstoupí před jedoucí autobus. Dívka skončí v kómatu a její matka pochopí, že až doposud zavírala oči před temnou realitou. A že je načase, aby té realitě začala čelit. Sue se snaží zjistit, co dceru přimělo k tak zoufalému činu. Probírá se detaily Charlottina života, noří se stále hlouběji do dívčina soukromí... a pak v jejím deníku narazí na děsivý záznam. Teprve po jeho přečtení se Sue opravdu ocitá v pekle. Z lidí, které měla dříve ráda, se postupně stávají nepřátelé, kterým nedůvěřuje. A ona sama v sobě sbírá odhodlání, aby se dokázala vrátit do vlastní minulosti, kterou v sobě dávno pohřbila. Tolik na ty dávné hrůzy chtěla zapomenout! Zapomenout ale nemůže. Nesmí. Protože pokud chce své dceři pomoci, musí z paměti vylovit všechny přízraky z minulosti. Jedině tak zjistí, odkud Charlottě hrozí největší nebezpečí. A možná dokonce zjistí, že největším nebezpečím je pro svou dceru ona sama...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Domino

The Accident , 2014

Ver1982
13.06.2020 5 z 5

Hlavní hrdinka mi nebyla sympatická, podnikala kroky, které nedávaly smysl a tím mi lezla na nervy. Jedna ze slabších knížek této autorky.

m_martina
25.05.2020 5 z 5

Psychothrillery mám ráda a tato kniha se mi líbila. Zajímavý příběh.

postrach
26.02.2020 5 z 5

Tohle je zatim nejsilnejsi autorcin pribeh ze 3,co jsem cetla.Sue je z meho pohledu naivka,ktera si totalne zpackala zivot...James,uchylny,zarlivy psychopat....jinak,neni uz co psat a taky znam lepsi psychotrilery.

martousek
18.02.2020 3 z 5

Bohužel jsem četla mnohem lepší psychotrillery, kniha mi vůbec nic nedala, Sue mi byla nesympatická a s tím, jak si všechno chtěla zařídit sama mi lezla na nervy ještě víc.

ZimníLidé
24.01.2020 5 z 5

Tak nevím kdo mně víc lezl na nervy, jestli James nebo Sue... Minulost Sue byla dost drsná, ale takovou cestu si bohužel vybrala sama. Současnost byla o její dceři a co se jí stalo...., díky tomu máme možnost se ponořit právě do minulého života Sue..., který byl pro mě nejvíce zajímavý. Kniha stojí určitě za přečtení.

Pavlína2019
16.01.2020 5 z 5

Fuj, to bylo něco! Právě jsem knihu dočetla. Jak tu bylo již napsáno, nedalo se přestat! Hodně napínavé, lehce se četlo, zajímavé téma - ačkoli drsné, hodně mě rozčilovalo. Od autorky jsem knih četla hodně a nezklamala. Rozhodně doporučuji, výborná kniha!!

i.stefany
15.12.2019 4 z 5

Čtivý thriller s napínavým námětem. Patnáctiletá dívka vstoupí před jedoucí autobus, byla to nehoda nebo záměr? Jediná matka dívky nevěří, že to byla nehoda a pouští se do pátrání, co její Charlottu vedlo k takovému činu. Když odhlédnu od toho, že v poslední době a především v knihách C.L.Taylor trpí všechny hlavní hrdinky psychickou nemocí a nikdo z okolí jim nevěří, ony přesto samy přijdou věci na kloub... Líbila se mi.

kackahracka
01.12.2019 3 z 5

Trochu překombinované a místy málo uvěřitelné. Nedokázala jsem se vcítit do postav. Chovaly se absolutně nepochopitelně. Škoda, námět zajímavý.

Twinny
26.08.2019 3 z 5

Příběh byl celkem dobrý a ke konci napínavý. Víc mě bavila minulost než přítomnost. Určitě si člověk uvědomí, na co si dát ve vztahu pozor. Přítomnost byla taková ne nijaká, ale nic, co by mě popohánělo číst dál. Tady hrály prim časy minulé.
Čekala jsem jiné vysvětlení, nějaký šok, zvrat. Ale bohužel. Ale bavila jsem se, kniha se četla příjemně. Pokud na nějakou knihu od autorky narazím, ráda si jí přečtu.

Lucai
24.07.2019 3 z 5

Kniha sa dobre čítala, ale nezanechala na mna mimoriadny dojem....taký priemer....

Cleo De Nile
07.06.2019 4 z 5

Tak na takhle čtivou knihu jsem snad ještě nenarazila. Navzdory tloušťce téměř čtyř set stran jsem ji přelouskala za jedno jediné podzimní odpoledne. Hlavní hrdinka mi přišla hodně nevyspělá, chovala se spíš jako nějaká puberťačka, a nad tou její návštěvou londýnského klubu jsem jen kroutila hlavou. A ještě méně se mi líbilo, jak sebou nechala orat tím nechutným ohavným Jamesem, s takovými ženami nedokážu soucítit. Oblíbila jsem si snad jen Briana.

Restang
13.05.2019 3 z 5

S autorkou jsem se poprvé setkala u knihy Lež, ta mě nebavila. Dala jsem šanci této další knize. Vcelku dobře napsané, napínavé spíše nejvíce v závěru, jen se mi zdá v knihách se stále opakující psychopati mezi milenkami, milenci, kamarádkami, bývalými ex trochu otřepané. Takže takový dobrý průměr.

dom.ini
09.05.2019 3 z 5

Knížka se opravdu dobře četla a byla poměrně napínavá, ale celkově ve mě nezanechala nijak hlubší dojem a myslím, že je to jedna z těch knížek, u kterých po týdnu nebudu vědět, o co v nich vlastně šlo. Takže přečtení nelituju, ale znovu bych se do ní nepustila. Celkově bych dala tak 3,5*.

Welinie
20.04.2019 3 z 5

Kniha měla zajímavý nápad. Hodně mě děsilo Jamesovi chování, něco jsem bohužel osobně zážila, takže mi příběh akorát vyvolával vzpomínky. Na druhou stranu to fázování nebo jak se tomu říká, prostě to natahování kouskovani vět mě naprosto štvalo. To snad nebyla stránka kde by v přímé řeči nebyla věta napůl. Zbytečné udržování, ale jinak to ušlo.

KrisV.
26.02.2019 5 z 5

Velmi čtivý autor - kniha se mi celkově líbila. Jen konec mohl být propracovanější.

pavlinka0250
09.02.2019 5 z 5

Dočteno a musím říct, že to bylo výborné čtení. Linie z minulosti, psaná formou deníku mě nedala spát.
Konec bych si sice představovala jiný, ale přesto je kniha skvělá.
Doporučuji.

TheSarcasm
20.01.2019 4 z 5

"Nehoda" je standardní thriller, neurazí ani nenadchne. Celý děj se, více či méně, odvíjí k očekávanému konci. Jak se postupně seznamujeme s Jamesem nemůže ale nepřijít na mysl otázka, jak může někdo podlehnout (navíc opakovaně) takovému zjevnému kreténovi. V reálném životě se to asi týká týká převážně žen, ale ani muži nejsou výjimkou.

Lucillle
19.01.2019 4 z 5

Přečtěno za tři večery. Knížky od C. L. Taylor se mi čtou skvěle. Jen jsem zatím poaždé měla problém s hlavní hrdinkou. Nebyly mi moc sympatické a jejich jednání mi občas přišlo trochu nelogické..

Vikos
16.01.2019 5 z 5

Ty vado to byl teror… boží :D a James ať se smaží v pekle

sarkaditt
05.01.2019 5 z 5

Druhá kniha od této autorky a podruhé- WOW!!! Napínavé od začátku do konce, ani stránka nudy. Přečteno za 2 večery a to je co říct, protože poslední půlrok mi trvá přečíst knihu měsíc. Pět hvězdiček davam jen knihám, u kterých si po základního řeknu "woow". Tohle je přesně ta kniha. Rozhodně si od autorky přečtu vše, co napsala.