Nefertiti - dcera věčnosti

Nefertiti - dcera věčnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1588/bmid_nefertiti-dcera-vecnosti-c8u-1588.jpg 4 105 25

Kniha popisuje strhující život egyptské královny a později také faraonky Nefertiti. Knihou nás provází její nevlastní sestra Mutnežemet. Patnáctiletá Nefertiti přijde ke královskému dvoru jako nová žena následníka trůnu Amenhotepa 4. Velkou sokyní se mladé královně stane první faraonova žena Kija , s níž soupeří o postavení první manželky a vliv u dvora.Nefertiti získavá nad svým mužem stále větší moc , ale všechny její děti jsou dcery . Když Kija porodí syna ,korunního prince , ctižadostivá Nefertiti spřáda intriky , jak nástupnické uspořadání v Egyptě změnit . Ale s rostoucími ambicemi přibyvá i mocných nepřátel.......... celý text

Katera
28.03.2014 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem. Pěkně napsaný příběh. Doporučuji.

Janaf
17.10.2013 5 z 5

Oddechový, hezky napsaný román. Doporučuji si přečíst.

lusila
24.06.2013 5 z 5

Pri čítaní románov Michelle Moran máte pocit, ako keby ste tam boli. Dokáže vtiahnuť čitateľa do deja.

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

Anush
27.03.2011

Velmi dobrá kniha. Název mě zaujal hned napoprvé a ačkoliv jsem knihu předtím četla již několikrát, ráda jsem si ji koupila a ráda se k ní vracím. Autorka velmi dobře vystihla tehdejší dobu, různé nepotvrzené doměnky popsala tak dobře, že by čtenář neznalý historie starověkého Egypta ani nepoznal, co je smyšlené a co ne. Příběh Nefertiti, dnes známé jako největší krásky ve starém Egyptě, mě v tomto podání skutečně zaujal. Knihu bych doporučila každému, kdo se zajímá o Egypt a rád čte romány.