Nečistá hra

Nečistá hra https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480583/bmid_necista-hra-5dh-480583.jpg 4 82 34

Advokátka Dani Rollinsová je v soudní síni neústupná – při obhajobě nevinných lidí tlačí soudce a státní zástupce až do krajnosti. Když se setká s Teddym Thornem, mentálně postiženým teenagerem obviněným z distribuce drog, je přesvědčená, že to celé bude snadná záležitost – párkrát se dostaví k soudu a případ bude vyřízený. Jenže žalobci se snaží soudit Teddyho jako dospělého, a to by ho čekal přísný trest. V Dani postupně sílí podezření, že Teddy je využíván jako pěšák v jakési zlověstné hře… Victor Methos ve svém dalším právnickém thrilleru opět ukazuje, že má až grishamovský vhled do složitého soukolí kolem viny a trestu.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

A Gambler's Jury , 2018

L.Helena
20.06.2022 4 z 5

Advokátka poněkud svérázná, ale líbí se mi, že v případu nefigurují vraždy, a přesto se jedná o velmi zajímavý a čtivý román z právnického prostředí.

kneslova
30.05.2022 4 z 5

Velice čtivá kniha, můžu doporučit všem milovníkům právnických thrillerů

Kekik
15.05.2022 5 z 5

Právnický příběh, z kterého až mrazí. Existuje vůbec spravedlnost? Já o tom dost pochybuji.
Autor je právník a jeho knižní příběhy jsou založené na skutečných událostí. Je neskutečné, co se děje pod rouškou soudního procesu.
Když Dani vyslýchala Teddyho před porotou, chtělo se mi brečet. V tu chvíli jsem k ní pocítila tak obrovské sympatie. Doufám, že taková Dani někde opravdu je. Že žije člověk, kterému záleží na životě druhých. Bez ohledu na barvě kůže, bez předsudků.
Celý příběh mě bavil. Autor je vážně klenot. Moc se těším na jeho další příběh.

xena2711
27.04.2022 5 z 5

Skvělý kousek z právnického prostředí. Advokátka Dani byla úžasná, proslovy u soudu neměly chybu:-) Bohužel je to ukázka korupce na úkor obžalovaného. Skvěle popsané procesy. Je vidět, že autor je právník. Doporučuji a těším se na další knihy.

Šánka
16.04.2022 5 z 5

Přesně jak v komentáři přede mnou píše má oblíbená uživatelka jeny-v, další perfektní kousek tohoto autora, který se směle vyrovná jeho předešlé knize Vrahova žena. Také právnický thriller, ale tentokrát bez sebemenších krvavých popisů vražd nebo nějaké brutality. Tady to napětí je o něčem jiném...
Hlavní hrdinka, advokátka Dani, se ujme obhajoby nezletilého, mentálně postiženého černošského chlapce. A ta cesta americkou soudní mašinérií je pro jejího klienta téměř bez šance. Moc jsem si oblíbila postavu Dani, občas pije jak Harry H. :-), umí se poprat se životem, občas i dát nějakou ránu, je to holka s ostrými lokty i nabroušeným jazykem, ale srdce má na pravém místě. Již dlouho mně nebyla nějaká postava až tak sympatická.
Jak jsem psala v minulém komentáři ,,Vrahova žena", tuto knihu doporučím těm, které baví romány stylu J. Grishama.

jeny-v
31.03.2022 5 z 5

Určitě kniha, která dosahuje kvalit předešlé Vrahovy ženy. Opět skvělý právnický příběh amerického soudnictví, který postupně graduje a na jehož čtení bych potřebovala vyšetřit více času, než jsem měla. Hlavní postava Dani Rollinsová má „koule“, nebojí se použití tvrdých slov, dát si uklidňující cigaretu, pivo i panáka v Baru u Ještěrky. Po rozvodu stále miluje exmanžela Stefana i syna Jacka, oporu má ve vyšetřovateli Willu Dylanovi. Je to svérázná, výbušná a neoblomná obhájkyně zabývající se trestním právem a já jí moc fandila v bitvě proti soudci Roscombeovi. Její profesní i osobní vztah k případu Teddyho, černošského mladíka s mentálním postižením, kterého vyhodili jeho bílý adoptivní rodiče Thorneovi z domova, a který je obviněn z trestného činu prvního stupně za distribuci drog, je lidský a houževnatý: „Říkala jsem si, že ten případ nechci, ale věděla jsem, že je ve vzduchu něco zajímavého.“ - a já vím, že by byla škoda si tento román nepřečíst.

ellescorpio
30.01.2022 3 z 5

Ačkoliv z dvou předchozích knih autora jsem byla nadšená, tohle bylo fakt zklamání. Neskutečně nesympatická obhájkyně, která mi pila krev svým chováním od první stránky. Konec těžko uvěřitelný. Špatný překlad, kde je tykání na místech naprosto nevhodných. V knize je asi 100x “kámo” a “zazubil se”, což mi fakt šlo na nervy. Škoda, snad bude další kniha autora zase slibný kus jako ty předchozí.

Pípasek
12.01.2022 5 z 5

Přečteno na úkor spánku, ten osamocený boj mladé obhájkyně proti zkorumpované společnosti , bez citu, morálky, doslova drásá nervy. Její protistrana se nezastaví ani před skutečností, že se jedná o mladistvého s mentálním postižením. Rozhodující a naprosto zvrácené je jediné, jeho černá kůže

maphiosso
11.01.2022 4 z 5

Po Vrahově ženě, která byla na můj vkus moc vyumělkovaná, byla pro mě Nečistá hra příjemné překvapení. Právní systém v USA je natolik absurdní, že bych se nedivil, kdyby se podobný proces opravdu odehrál. Methos navíc umí psát a určitě nezapře, že je jeho vzorem mistr žánru John Grisham. Podobně jako on sází hlavně na přímočarost, příběh ani postavy ale nepůsobí nijak ploše. Těžké téma odlehčuje hlavní postava, která napříč knihou trousí sarkastické hlášky, u kterých jsem se dost bavil. Určitě by se dalo zmínit pár logických nesrovnalostí během procesu a v závěru, ty ale celkový pocit z knihy nijak nekazí.

hana1039
08.01.2022 5 z 5

Uff, tak tohle byla psychologická válka soudce, prokurátora a obhájce a vůbec celého soudního systému... Moc ráda bych věřila, že je to jen fikce autora, ale bohužel, toto je i realita... Chvilkami mi bylo fakt špatně, držela jsem pěsti Daniell a Tedymu a taky Wilimu, prostě jsem potřebovala kladný záchytný bod,abych knihu dočetla a řekla si, že boží mlýny melou pomalu, ale jistě a na každého takového hajzla jednou dojde ( doufám)...

Jenny46
05.01.2022 4 z 5

Další skvělá kniha z právnického prostředí, autor umí vykreslit příběh, který baví...
Akorát mě štve jak fungují zákony, jde soudu o spravedlnost?? Jen čekat a ...
Je poznat, že autor je bývalý právník - prokurátor a ukáže nám prostředí, kde si myslíte jak jednoduchý případ je hned vyřešený, ale opak je pravdou...

Ivuska.09
05.01.2022 5 z 5

Tohle bylo skvělé! Beznaděj, frustrace, napětí - to vše budete během čtení tohoto příběhu pociťovat. A přesto se vám kniha bude líbit tolik, že ji nedokážete odložit. Jak to tedy s tou spravedlností je? Uvidíte. Perfektně vytvořená zápletka, která svědčí o zkušenostech autora. Doporučuji i jeho další knihy z právnického prostředí.

Nuttelka
31.12.2021 4 z 5

Je možné, že celou dobu skřípete zuby, jaká je to všechno nespravedlnost a všem byste rádi nakopali zadky stejně jako hlavní postava? U této knihy ano a nejvíc smutné na tom je, že se to ve skutečnosti i děje, že ne vždy se spravedlnosti u soudu domůžete a jen čekáte, v jaké náladě soudce bude. No prostě hnus... Spisovatel čerpá ze svých vlastních zkušeností a já ho za to obdivuji, že u této profese stále zůstává. Těším se na další jeho knihy a doufám, že se dočkáme i dalších "vauuuu", jako byla "Vrahova žena", která mě opravdu posadila na zadek :-)

Pitbullka
29.12.2021 4 z 5

Přesně tenhle typ thrillerů mě baví, svižný, bez nějakých okolků. Vůbec jsem neodhadla rozuzlení. Byla mi sympatické i postavy. Autor prostě umí psát. Ve srovnání s Vrahovou ženou byla však knížka o něco málo slabší.