Vše, čím jsme nikdy nebyli

Vše, čím jsme nikdy nebyli https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496882/bmid_vse-cim-jsme-nikdy-nebyli-zmR-496882.jpg 4 100 31

Nech život plynout série

Let it be. Někdy stačí dát věcem volný průběh a ztratíte všechno, co máte. Leah je na dně. Už nemaluje. Od autonehody, kterou přežila a která jí vzala rodiče, je pouhým přízrakem sebe sama. Dál by se skrývala před světem, do něhož už nezapadá, nebýt nejlepšího kamaráda jejího staršího bráchy: Axela. Axel se rozhodne jejímu bratrovi pomoct a vzít si Leah na pár měsíců k sobě do odlehlého domu na pláži v Byron Bay. Tam se snaží najít a znovu seskládat střípky dívky překypující životem a sršící tvůrčí energií, jíž Leah ještě nedávno byla. Neví ale, že ačkoliv spolu vyrůstali a jsou jako rodina, Leah do něj byla vždycky zamilovaná. A taky netuší, že jeho klidný a rutinní život brzy změní směr. Protože ona je zakázané ovoce, po němž najednou nevysvětlitelně a dychtivě touží. Protože ona je rozvlněné moře, noční nebe plné hvězd a gramofonové desky Beatles. Protože někdy stačí dát věcem volný průběh a získáte všechno, co jste kdy chtěli.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Red

Todo lo que nunca fuimos , 2019

kristy.books
11.04.2023

Vše, čím jsme nikdy nebyli je príbeh o strate blízkych, vyrovnávaní sa so smrťou, hľadaní seba samého, o hudbe, umení i (zakázanej) láske. Priznávam sa, že zo začiatku som z neho mala trochu zmiešané pocity, štýl písania mi prišiel zvláštny a zdalo sa mi, že niektoré veci sa vyvíjajú pomerne rýchlo, ale postupne si ma získal a začala som si čítanie užívať.

Leah nedávno prišla o oboch rodičov a s celou situáciou sa stále nedokáže vyrovnať. Počas tragickej autonehody bola s nimi v aute, a tak ju trápia výčitky svedomia, že im nedokázala pomôcť. Z dievčaťa, ktoré si užívalo život plnými dúškami a prekypovalo energiou, sa stalo uzavreté dievča, ktoré uprednostňovalo samotu a stratilo záujem o všetko, čo predtým tak milovalo. Naozaj na tom nebola dobre a miestami sa mi kvôli jej situácii tlačili slzy do očí. O emotívne momenty nebola núdza.

Môj vzťah k Axelovi bol ako na horskej dráhe. Najskôr mi nebol veľmi sympatický, zdalo sa mi, že dosť tlačí na pílu a niektoré jeho rozhodnutia neboli zrovna najlepšie. Neskôr som si ho však dokázala obľúbiť, Leah dosť pomohol, vďaka nemu sa konečne rozhodla vyjsť zo svojej ulity a vrátiť sa späť do života.

V príbehu zohrávajú dôležitú úlohu hudba (predovšetkým piesne Beatles) a maľovanie, ktoré príbeh ozvláštnili a vniesli doň takú špecifickú atmosféru.

Romantická linka bola tiež dosť emotívna. Leah bola do Axela už niekoľko rokov tajne zaľúbená, lenže on bol najlepší kamarát jej brata a ešte aj o 10 rokov starší, takže ju dlhé roky považoval za dieťa...až do nedávna. Celá situácia však ich vzťah dosť komplikovala a obaja sa potrebovali rozhodnúť, či sú ochotní za svoj vzťah aj napriek všetkým prekážkam zabojovať.

Nevšimla som si, že ide o sériu, respektíve som si myslela, že ďalší diel bude o inom páre, preto ma otvorený koniec trochu prekvapil. Po tom všetkom, čo sa udialo v posledných kapitolách, sa už pokračovania neviem dočkať.

Andy08
20.03.2023 5 z 5

Dokonale milé, i přes těžkost hlavního tématu. Doporučuji všem citlivým duším... :)

L.Helena
09.03.2023 4 z 5

Vývoj příběhu dost předvídatelný a samotný konec vlastně ani jiný být nemůže, pokud má autorka v plánu pokračování. Mnohdy celé to vyprávění sklouzávalo do romantiky ve stylu young adult, ale i tak se mi to četlo dobře a v příběhu se mi líbilo hlavně to, jak bylo vykresleno vyrovnávání se s tragickou ztrátou.

Denda884
02.03.2023 2 z 5

(SPOILER) Bohužel, tato knížka se mi moc nelíbila. Tak hlavní věcí bylo to, že se v knížce v podstatě vůbec nic neděje. 360 stran čtete pouze o jejich sbližování a pocitech a zvrat se stane až v posledních 20 stránkách. Axel mi upřímně povahově taky moc nesedl a ten konec mě fakt naštval. Bohužel, za mě jen 2 hvězdy:(.

Kubikuli
18.01.2023 3 z 5

Nebylo to zlý.... Začalo to slibně, opravdu silné téma, dobře napsané, úplně jsem to prožívala s Leah.. Ale pak se něco zlomilo a četlo se mi špatně, přestalo mě to bavit.. s blížícím koncem, který jsem už od prvních stránek věděla, jak dopadne, jsem se nemohla dočkat, až už to konečně budu mít za sebou. Prostě na začátku nastavená vysoká laťka, která někde v polovině úplně spadla... Škoda. Ale pokračování si i tak ráda přečtu.

dooky
16.01.2023 4 z 5

Já hloupá se pořádně nepodívala, že je to zase další ze sérií. Teď nezbývá, než čekat na další část. Většinou se snažím série číst, až když nashromáždím více dílů. No co už...První díl se mi líbil, i když na plný počet to nevidím. Téma bylo silné, v knize se je toho hodně k zamyšlení. Jsem velmi zvědavá na další vývoj a zajímá mě, jak autorka naváže, a zda to opravdu nebude jen umělé natahování příběhu, kde se bude pouze odkládat nevyhnutelné.

Ralemo
15.01.2023 5 z 5

Hezký romantický příběh se zajímavou zápletkou, kniha se krásně četla, bylo hezké pozorovat změny u Leah, jak se postupně dostává ze ztráty rodičů. Vybudovala s k Axelovi krásný vztah. Zajímavá zápletka se spoustou dramatu. A ten konec? Těším se na další díl. :)

Jeanine8
03.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Příjemné čtení....Bylo hezky popsané to, jak Leah opět nacházela vůli k životu a Axel se zamilovával. Ten konec jsem očekávala a jsem zvědavá, co si autorka vymyslí za zápletku v dalším díle. Zatím si nejsem úplně jistá, zda to vydá na další knihu, proto si ještě jednu hvězdu ponechávám - trochu se obávám, aby to prostě nebylo jen uměle natažené.....Možná stačilo prostě jen 100 stránek navíc....Ale nechme se překvapit.

havrmoni
16.12.2022 5 z 5

(SPOILER) Teda tyhle rozdělený díly nesnáším, teď čekat bůh ví jak dlouho na zbytek. Moc pěkné čtení. A fakt jsem se bála toho co se nakonec stalo. Nechápu to, ona do toho v podstatě nemá co mluvit, oni rozhodnou za ní. Nakonec vlastně udělá poslušně co jí bratr řekne a Axel je ten nejhorší. To je jediný co mi hlava nebere.

happy19
01.12.2022 5 z 5

(SPOILER) To bylo tak nádherné čtení!
Hodně mě vzalo u srdíčka:'-/
Já jen věřím v osud,takže to musí dopadnout...po třech letech...a nebude se čekat na pokračování tak dloho:-D
Snad brzo přeloží další díl!!

„Na konci vždy vše dobře dopadne.
A jestli to dobře nedopadlo,
tak to potom ještě není konec.“

PetraN17
28.11.2022 5 z 5

Moc se mi líbilo prostředí a těším se na pokračování :))

pro ženy romantika ztráta blízkých

Alice Kellen
španělská, 1989