Nebezpečné osobnosti ekniha

Jak je odhalit a chránit se před nimi. Jak rozpoznat nebezpečné osobnosti kolem nás? Autor, bývalý agent FBI, ve své knize přibližuje nejčastější typy nebezpečných osobností — narcistickou, emočně nevyrovnanou, paranoidní a predátorskou — a ukazuje, jak včas zareagovat. Nebezpečné osobnosti jsou blíže, než si myslíte. Chraňte se před nimi!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/254689/nebezpecne-osobnosti-254689.jpg 431
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno (ekniha), Grada

Dangerous personalities, 2014

Kniha Nebezpečné osobnosti

Mira7
25.12.2019

Podobnou knihu jsem hledal poměrně dlouho. Mohu ji hodnotit jen v superlativech, psaná je opravdu skoro jako detektivka. Kontrolní testy, vysvětlování a uvádění praktických případů pomůže problematiku pochopit.
Přečtením knihy jsem si navíc potvrdil, co jsem už delší dobu tušil. Několik takových povedenců jsem potkal a mám možnost potkávat i nyní a je až neuvěřitelné, kam to někteří dokázali dotáhnout.

Shamm
22.05.2019

Velmi dobrá kniha, pomohla mě i známým..

DK197
28.02.2019

Kniha mě zaujala natolik, že se ji chystám koupit. Je srozumitelně a lidsky napsaná. Hrozně se mi zamlouvají i kontrolní testy. Za mě palec nahoru.

Ovšem mám pocit, že po jednom přečtení člověku všechno nepředá. Chce to číst víc než jednou (což i sám autor naznačuje), v klidu, pomalu a zamyslet se... vstřebávat postupně. Zvnitřňovat opakováním.

hu_87
07.09.2018

Průměrná kniha. Vlastně by se nic nestalo, kdyby z mé strany zůstala nepřečtená. Zdlouhavě se věnuje něčemu, co lze shrnout do několika pár stránek.

Lenka8418
24.07.2018

Spíše "učebnice", ale určitě by si měl přečíst každý, koho tato problematika zajímá.

barbora0275
27.11.2017

Velmi zajímavá kniha o predátorech. Když už nic, minimálně vás naučí být obezřetný.

Icequeen
16.09.2017

Takto nejako si predstavujem špeciálne vydanie Cosmopolitanu (ak niečo také vôbec existuje) so sadou osobnostných testov zostavených za jeden večer kolektívom redaktorov popíjajúcich vínko a požierajúcich pizzu u niektorého z nich v byte na koberci v obývačke. Páči sa mi ten punc príručky bývalého agenta FBI, ktorý nám na obálke hneď udrie do oka. Nenechajte sa zmiasť, s odbornou literatúrou nepočítajte. Sám autor na to dôrazne a opakovane upozorňuje (oceňujem) a obsah tomu zodpovedá. Veľmi mi je sympatické, že nás Joe hneď v úvode ubezpečuje, že sme normálni, zdraví ľudia a tým pádom aj potenciálne obete nebezpečných osobností. Pokračuje tak, že tieto osobnosti rozdelí do štyroch skupín, v osobitných kapitolách popíše ich charakteristické črty a na záver každej z nich poskytne test na zistenie miery nebezpečnosti osoby vášho záujmu a tým pádom, aj či ju máte poslať do hája alebo k psychiatrovi (radšej si ho nerobte sami na sebe). Pri každej príležitosti sa chváli svojou prácou, statusom agenta a ako za ním všetci chodia po radu. Väčšina príkladov, ktoré uvádza, sú len také šteky typu "XY za mnou prišla, keď som prednášal (školil...) a povedala mi, že chce, aby jej matka zomrela a keď mi povedala prečo, ani som sa nedivil". Koniec príbehu. A ak spomína nejakú celebritu, tak nás odkáže na knihu, ktorú si máme prečítať, aby sme vedeli, o čom je reč. Zato nezabudne na každej strane spomenúť svoje geniálne testy. Záver sa nesie v duchu dobrá rada nad zlato a tak si jednu dovolím zacitovať:

"Rovněž nikdy nenastupujte do auta k cizím lidem, kteří mají pochybné úmysly."
Až mám zimomriavky.

Musím ale skonštatovať, že niektoré pasáže boli zaujímavo a pútavo napísané a čítanie nezamestnávalo príliš mnoho mozgových buniek (občas som sa síce pristihla, že myslím na niečo iné, ale inak to beriem ako plus). Takže smelo do toho, len opatrne s pálením mostov.

bakjo95
08.11.2016

Moje 3. kniha čtená od Navarra...šel jsem už na jistotu a zklamán jsem nebyl. Je to sice napsané a čte se to jako učebnice, k tomu hodně přispívají „testy osobností“, ale pokud si to rozplánujete na dva týdny, tak se vám to i zalíbí. Mě osobně přišlo čtení přínosné, ale chvilkami i nudné, nudu většinou zapříčinilo přílišné opakování, ale pro Američany asi potřebné (vzhledem k hrůzným vraždám, popisovaných v knize). Určitě doporučuji přečíst, jelikož každý někdy za život na nějakou nebezpečnou osobnost určitě narazí. Doporučuji - 85%