Nebezpečné dědictví

Nebezpečné dědictví https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280114/bmid_nebezpecne-dedictvi-S0r-280114.JPG 4 148 36

Dva příběhy a dvě ženy, jež spojuje jedno smrtelné nebezpečí: stojí příliš blízko trůnu. Láska, intriky, a tajemství, to je to, co je oběma příběhům společné. A jména obou hrdinek: Katherine. Tajemstvím, po němž obě pátrají, je záhadné zmizení dvou malých princů v Toweru v roce 1484. Pátrá po něm dcera krále Richarda IIi.Kate Plantagenet, jež touží očistit milovaného otce od podezření z vraždy. A pídí se po něm i lady Katherine Grey, mladší sestra popravené "devítidenní královny", která z něj odhalí nejvíc právě v době, kdy je v Toweru sama uvězněná...... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , BB art

A Dangerous Inheritance , 2012

orinka3
11.05.2017 3 z 5

Mně se to bohužel tak nepříjemně pletlo dohromady, že jsem knihu odložila. Nebyl šťastný nápad střídat dvě Kateřiny. Jakoby nebyla doba a osoby v ní už tak dost náročné na pozornost. Kniha nemá obtěžovat.

Modrina
05.05.2017 3 z 5

V tomto případě bych dala přednost nejdřív příběhu jedné Kateřiny, pak druhé. S tolika postavami, často shodných jmen, jsem měla trošku problém. Špatné to nebylo, jen docela ponuré. Ale taková už historie je.

milunka21
20.04.2016 5 z 5

Nejlepší....

lapagerie
19.04.2016 4 z 5

K Katherine Grey jsem měla jisté ponětí, o Katherine z rodu Plantagenetů téměř ne. Nedokážu posoudit, do jaké míry se opírá román o fakta, ale předpokládám, že tahle autorka vždycky nějaký díl skutečné historie do knihy vpašuje. Trošku jsem se zamotávala do dvou časových linií - Kate a Katherine :) Vždycky mi chvilku trvalo, než jsem si srovnala, která je která.
Knížka je pěkná, ale myslím, že Alison Weir napsala i lepší.

quendery
10.02.2016 5 z 5

Opět pěkné čtení. Autorka nezklamala. Velmi zajímavě pojaté vyprávění ve dvou časových osách, což mi opravdu bavilo.

bareva
17.12.2015 3 z 5

Dvě dívky s pohnutým osudem spojeny tajemným poutem. Je to častý motiv v knihách. Shrnula bych to tak, že kniha neurazila, ale ani jsem ji nehltala.

ApolenkaS
21.09.2015 5 z 5

Zajímavě podaný příběh. Četlo se to výborně, nenudila jsem se. Spíš jsem se rozčilovala nad Kateřinou Grey..... Ta holka si o potíže říkala.

Selinute
29.05.2015 3 z 5

Trochu historie, trochu romantiky. Ale popravdě, moc mě to nebavilo. Nebyl to ani Vondruška ani Horáková.......

ritz
12.05.2015 4 z 5

Velmi zajímavá kniha.

Sarah01
27.03.2014 5 z 5

Poutavý a zajímavý příběh, nemohla jsem se odtrhnout. Střídání děje ve dvou rovinách mi nejdřív vadilo a přeskakovala jsem pasáže o Kate Plantagenet, které mi nejdřív připadaly nezajímavé, na konci knížky tomu bylo spíše naopak :-). Strašný mi připadal osud obou žen, být provdaná ve 14ti nebo být uvězněná na většinu života, co je asi lepší. Ženy neměly žádná práva, kromě královny ovšem. Mít královskou krev nebyla výhra v žádné době, v minulosti hrozilo vězení a poprava, dnes je zase pronásledují novináři :-), opravdu není co závidět.

Nefi
26.12.2013 5 z 5

Velice zajímavá kniha, byla velmi čtivá, zajímavá a poutavá. Zvláště proto, že autorka čerpala z dochovaných materiálů. Víc takových knih

vaili
06.12.2013 4 z 5

Opravdu se kniha četla krásně, ale moc dlouho..je velmi obsáhlá. Je neuvěřitelné, že tolik z toho je pravda. Nad některýmy dobovými zvyky Vám stojí vlasy hrůzou :) např. smluvené sňatky..hvězdičku dolů dávám za časté střídání 2 příběhů..u normální knihy to není problém, ale tady kde je velké množství postav i shody jmen jsem měla někdy pocit, že mi praskne hlava, jak se člověk musel soustředit o kterou Kate jde :)

Markett
12.09.2013 5 z 5

Tady mě Alison Weir opravdu nezklamala. Už když jsem si pročítala, o čem kniha zhruba je, tak mě to hrozně zajímalo a když jsem knihu otevřela a dala se do čtení, tak jsem se do děje opravdu ponořila a knížku přečetla během pár dní (dokonce jsem se od ní nedokázala odtrhnout ani v noci). Moc se mi líbilo propojení obou postav nad pátráním o ztracených princích. Katherine Grey mě zaujala už dříve u jiné knihy a tady jsem měla možnost poznat jí trošku blíže. A o Katherine Plantagenetové jsem se dozvěděla také něco nového. V této knize bylo dobře poznat "prokletí královské krve" a autorka má u mě palec nahoru. :)

Radkab.
15.07.2013 4 z 5

Další vynikající kniha od Alison Weir, ale musím souhlasit s tím, že množství postav (pro mě hlavně v pasážích o Kate Plantagenetové) bylo dost matoucí. Jinak se jedná o dva zajímavé a strhující příběhy, jejichž přečtení mohu jen doporučit.

cori
11.07.2013 4 z 5

Dva paralelně se odehrávající příběhy dvou žen, jejichž život krutě poznamenala zděděná královská krev. Jiný autor by tento materiál využil na 2 romány. Weirová vytvořila zajímavou paralelu životů dvou Kateřin, které obětovaly vše za lásku. O existenci Kateřiny Greyové ani nemanželské dcery hrbáče Richarda III. jsem nevěděla, o to víc mě jejich příběh zaujal. Při četbě mě mátlo množství postav a střídání kapitol vyprávěných Greyovou a skoky do doby o 80 let dříve za Kate Plantagenetovou. Musela jsem stále nahlížet do rodokmenů v úvodu.

antalka
11.07.2013 5 z 5

Alison Weirová opravdu nezklame.....