Nebeský muž

Pozoruhodný skutečný příběh čínského křesťanského bratra Yuna / Kniha Nebeský muž je silně dramatický příběh, který popisuje, jak Bůh uchopil mladého, hladovějícího chlapce z chudé vesnice v provincii Henan a použil si jej nadpřirozeným způsobem pro kázání evangelia v podmínkách kruté opozice.

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/126600/nebesky-muz-126600.jpg 4.611

The Heavenly Man: The Remarkable True Story of Chinese Christian Brother Yun (2003)

Duchovní literatura, Náboženství
Vydáno:, Křesťanský život

kacaabba
01.07.2016

Pro mne jedna z nejsilnějších knih podle skutečnosti. Vůči Yunovi mám velký respekt.

-Daniela-
24.02.2015

Je neuvěřitelné, co všechno musel bratr Yun pro svou víru zakusit - pronásledování, léta vězení, kruté mučení, nemoci, ponižování, bezpráví - a také, kolik Božích zázraků zažil. Je to příklad obrovsky silné víry a spoléhání se na Boha. Nevím, zda bych byla schopná vydržet jen zlomek toho, co se popisuje v knize. Taky bylo zajímavé srovnání křesťanů z Číny a např. západní Evropy ke konci knihy. Bratr Yun popisuje, že tito prostí a chudí lidé mají k Bohu blíže než ti, kteří žijí v blahobytu a pohodlí. Když je Bůh to jediné, na co se lidé spoléhají, tak se dějí zázraky.