Nebeské pastviny

Nebeské pastviny https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30607/bmid_nebeske-pastviny-9QE-30607.jpg 4 118 23

Obsahem knihy jsou rané Steinbeckovy povídky, v nichž se odvíjejí životní příběhy několika farmářských rodin. Spojuje je motiv osudu, zatíženého kletbou, která vnáší do díla zvláštní přídech tajemnosti.

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Svoboda

The Pastures Of Heaven , 1932

Malin
27.12.2012 4 z 5

Objektivně musím říct, že je to fakt výborně napsané. Na druhou stranu ale stejně nechápu, proč jsou občas američtí autoři tak pesimističtí. Amerika, taková optimistická země jinak.

St. Jimmy
18.05.2012 5 z 5

Výborné dílo. Každá z těchto dvanácti povídek mě opravdu bavila, ani bych neřekl, že jde o práci začínajícího autora. Postavy nejsou ani v nejmenším černobílé, skutečně hrají všemi barvami, stejně jako jejich životy a osudy. Vše zde vypadá tak uvěřitelně, na pohled až „obyčejně“, ale přesto si to zachovává nádech něčeho velkolepého, téměř mystického. Z každé povídky si lze něco odnést. A tohle je vskutku úžasný dar.

panjan
07.10.2011 5 z 5

Skvostná záležitost. Kdo má Steinbecka rád, bude nadšen. Malá kniha plná nádherných, prostých příběhů.