(Ne)obyčejný kluk

(Ne)obyčejný kluk https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167162/bmid_ne-obycejny-kluk-HS4-167162.jpg 5 644 182

August se narodil s deformovaným obličejem, který většině lidí z jeho okolí brání dostat se v kontaktu s ním za hranice této nedobrovolné masky. Nyní nastupuje poprvé do školy, rovnou do páté třídy. Kniha je dokonale sestaveným kaleidoskopem pohledů samotného Augusta, jeho sestry Vii a jejích kamarádů i Augustových spolužáků na jednu a touž situaci, na to, jak na tuto velkou změnu reaguje on sám, jeho rodina i spolužáci. Celou knihou prostupuje laskavý humor, který usnadňuje mladým čtenářům se s tak náročnou tematikou vyrovnat. Je vhodný také pro starší / dospělé čtenáře!!!... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Wonder , 2015

Chemlona
13.05.2014 5 z 5

Mám ráda Augusta, Augie je jiný než všichni ostatní, ale uvnitř stejný jako každé jiné dítě. Můj syn je také jiný, ale stejný jako ostatní. August miluje Star Wars, můj syn miluje Star Wars. Augie začal poprvé v deseti letech chodit do školy, můj syn v době kdy jsme četli knihu změnil školu. August má starší sestru, můj syn staršího bratra, oba sourozenci se cítí občas odstrčení. Augustova sestra přirovnává Augusta k slunci a zbytek rodiny k planetám, které kolem něj obíhají. Můj syn je také naše slunce, které nikdy nezapadne. Mám doma vlastně takového Augieho.:-)))
Krásná kniha o rodičovské a sourozenecké lásce, o síle bojovat s nepřízní osudu a také o tom, že nesmíme nikdy nikoho soudit za to jak vypadá, ale za to jaký je.
(Ne)Obyčejného kluka doporučuji všem, dětem i dospělým, je to milá a pozitivní kniha a možná i vám pootevře oči.

SáraV.
12.05.2014 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, po celý děj jsem Augustovi držela palce a doufala, že to dobře skončí:-))

kikies
09.05.2014 5 z 5

Kdyby si tuto knížku přečetl každý a vzal si z ní alespoň jednu myšlenku, na světě by bylo hned líp...

KattyV.
05.05.2014 4 z 5

Moc hezký příběh nejen pro děti. :-)

alwaysbelieve
05.05.2014 4 z 5

Takovouhle knížku by si měla dnešní generace přečíst :)

Peace
03.05.2014 5 z 5

"Každému na světě by se mělo jednou za život dostat ovací ve stoje, protože my všichni jsme vítězi."

Nádherná kniha, která poutavým příběhem vypovídá o tom, že nezáleží na tom, jak člověk vypadá, ale jaký je uvnitř. Tuto knihu by si měl přečíst opravdu každý...

Kyta
28.04.2014 5 z 5

Kniha je chvílemi smutná a chvílemi jsem Auggieho dost litovala. Taky jsem ho obdivovala, jak se se vším tak vypořádal a že si nakonec našel tolik kamarádů a navzdory svému vzhledu jim dokázal, že je stejný jako oni. Je to kniha, která popisuje vztahy ve školním prostředí a v rodině, ale taky kniha, která každého chytne za srdce. Zatím u žádné knihy jsem nepocítila tolik emocí. Představuje přesně to, co většina lidí dělává: posuzuje ostatní podle vzhledu a ne podle činů. Tady je to sice trochu o něčem jiném, ale myslím, že tahle moudrá kniha spoustě lidem – dětem i dospělým otevře oči a konečně zjistí, že musí toho dotyčného poznat, aby ho mohli soudit. Tak, jak to bylo i s Augustem.

Tento strhující román popisující obyčejný život (ne)obyčejného kluka by si měli přečíst všichni, ať děti nebo dospělí, protože jim potom dokáže, aby byli rádi za to, co mají.

Nifredil
22.04.2014 5 z 5

Nádherná kniha. Doporučila bych ji jako povinnou četbu pro děti a rodiče. Pěkně takhle dohromady a spolu a povinně by si u toho o tom příběhu povídali. O tom, jak ne vždy to, co si myslíme, že druhý zamýšlí, je pravda. Jak se různí pohledy lidí na jednu situaci. Jak důležitá je laskavost. O jinakosti a tom, zda je důležité, jak člověk vypadá, jak se chová.

Zorka
21.04.2014 5 z 5

Moc hezká knížka, i když je určena stylem psaní spíše pro děti a mládež. Trošku mi připomínala film Maska s Cher. Kéž by tomu bylo i v životě vždycky tak, že lidé nakonec (i přes počáteční haló efekt) soudí člověka podle toho, jaký je, nikoli podle toho, jak vypadá...

DaKy2003
07.04.2014 5 z 5

Já jsem spíš na fantasii,ale tato kniha mě zaujala.Rozhodně doporučuji přečíst si příběh kluka,co to nemá lehké jako my
V mládí. se zdeformovaným obličejem je těžké chodit po veřejnosti.Tato kniha se na první pohled může zdát diivná,ale je to pravda.Když si toto přečtete,uvidíte že problémy Augusta Pullmana jsou 1000 krát větší než ty vaše.I na mě to zapůsoobilo.

alibaba72
06.04.2014 5 z 5

Opravdu velmi pekna kniha :-)

Maguša
22.03.2014 5 z 5

(Ne) obyčejný kluk se povedl. Tuhle knížku by si měli přečíst lidé, kteří se dívají na postižené lidi (ať už tělesně postižení, či mentálně) s odporem a štítí se jich. Doufám, že by konečně pochopili, že k tomu nemají jediný důvod. Kniha krásně popisuje, jak se z někoho, koho se lidé bojí dotknout nebo se na něj jen podívat, stane někdo, kdo je pro ně vzorem. :) Libí se mi zachycení pohledů od ostatních postav. Moc si přeju, aby bylo na světě méně "Julianů".

asterixka
19.03.2014 5 z 5

Nádherná kniha, která by měla být povinnou četbou.....toť vše, slova nestačí...

Mon12
13.03.2014 5 z 5

Úžasná kniha, která vyznívá i přes náročnost tématu pozitivně, je skvělé, že je čtivá jak pro děti, tak i pro dospělé. Kladně hodnotím vyprávění děje několika osobami a tím pádem i možnost nahlédnout, jak oni sami (nejen hlavní hrdina) se s danou situací sžijí a jak je ovlivňuje. Určitě knížku doporučuju!

Ankavi
23.02.2014 5 z 5

Nádherná kniha pro děti i dospělé - a to se málokdy podaří. Knihu jsem četla společně se svým synem a hodně jsme přitom o hlavním hrdinovi - Augustovi - mluvili. Ale nejen o něm - taky o Vie, která - ač má svého bratra moc ráda a chápe jeho handicap, cítí se občas malinko odstrčená. A o jejich mamince a jejích pocitech a obavách, o bábince, o spolužácích... Zkrátka od první strany má čtenář o čem přemýšlet - jak je asi páťákovi, který jde po více než dvaceti operacích do školy, kde se musí vyrovnávat nejen s tím, že je "nový", ale především s tím, jak jeho spolužáci přijmou to, co mu život dal do vínku? Díky úžasným lidem, které má August kolem sebe, je jeho příběh optimistický, plný naděje a lásky, ale není to žádná přeslazená romance. Velmi poučná knížka, která by v knihovně neměla chybět.

magnolia
23.02.2014 5 z 5

Knížka, do které se mi nejdříve nechtělo - díky ohlasům na DK jsem ji začala číst a byl to zážitek. Chytne vás od první stránky, krátké kapitoly s jasnými názvy jsou sympatické, stejně tak různé pohledy a vyprávění všech hrdinů. Citlivě napsané, napínavé, vtipné a dojemné čtení pro všechny věkové kategorie. Líbila se mi postava ředitele školy, takoví jsou asi jen v knihách. Knížka o přátelství a laskavosti a o velké odvaze hlavního hrdiny. Dávám plné hodnocení a nominuji jako knihu roku.

mamutík
22.02.2014 5 z 5

Je to smutná knížka, ale skončí moc hezky. Je to úplně jiná knížka než jsem dosud četl. Knížka je o Augustovi Pullmanovi který má znetvořený obličej. I přesto že jeho život není jednoduchý, má podporu svých rodičů, příbuzných, ... Najde si spoustu kamarádů ve škole. mne se móóóc líbila proto jí dávám pět hvězdiček. Stojí za přečtení. :-)

Tiama
22.02.2014 5 z 5

Některé knížky se člověka jen tak letmo dotknou, jiné nechají trvalý otisk. U této mám pocit, že vy mně vyorala hlubokou brázdu, aby se ty dojmy měly kam vejít...

AlenaV
15.02.2014 5 z 5

Krásně napsaná kniha, určená prvoplánově dětem, ale znám dospělé, kteří by si ji měli přečíst taky a hlavně se z ní poučit. Doporučuji.

vitous
12.02.2014 5 z 5

Super knížka. Nemám slov

pro děti zfilmováno šikana tělesné postižení lidé se zdravotním postižením

Raquel J. Palacio (p)
americká, 1963