Miluju tě. Já vím

Miluju tě. Já vím https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465744/bmid_miluju-te-ja-vim-M0Z-465744.jpeg 4 515 140

Nejtěžší cosplay? Být sama sebou na střední! Volné pokračování bestselleru Navždycky. Avy si skoro nikdo nevšímá. Sice jí tak projde kdeco, ale jinak jí to pěkně štve. Na Instagramu je však populární skoro jako Baby Yoda a její cosplaye mají tisíce lajků. To hezouna Chrise Cartera žere celá škola nonstop – včetně Avy. Jenže co z toho, když s ním nedokáže ani mluvit? S tajemným klukem, co jí začne psát, tenhle problém nemá. Z rande naslepo se ale většinou vyklube průšvih, takže mise zní jasně: odhalit jeho identitu, než Avu najde sám.... celý text

lucky4ever
03.06.2021 2 z 5

Knížka se velmi dobře čte, je to lehké odpočinkové čtení, ALE...
Těšila jsem se na příběh o holčině, která je živá, originální, svá. Místo toho dostáváme obraz holky, která si neustále stěžuje, že si ji nikdo nepamatuje, nikdo se s ní nebaví, jaká je chudinka. Ale když už máme možnost nahlédnout jí do hlavy, zjišťujeme, že je vlastně k lidem ve svém okolí krutá, netolerantní, odsuzující, arogantní a získáváme dojem, že pokud už má někoho ráda, tak jen proto, co pro ni ten dotyčný udělal.
Na mě Ava působí jako pokrytecká netolerantní pipka, která si neustále stěžuje a hledá chyby spíše u ostatních, než aby se zamyslela, jestli na tom také nemá podíl. Neříkám, že by všechny hlavní hrdinky měly být dokonalé, ale jistá dávka sebereflexe a pokory by tu neuškodila.
Také už ty na mě bylo až moc narážek na filmy a knihy.

JessieEx
01.06.2021 3 z 5

Stejně jako v Navždycky i v této nové knize autorka cílí na "fanouškovské typy" (v Navždycky to byli fanoušci Harryho Pottera), což já nejsem. Z předchozí knihy jsem ale teda byla mnohem nadšenější...

Skoro až bolí to přiznat, ale Miluju tě, já vím bylo tak trochu zklamání. Autorka už ale nepřinesla nic nového a to, co mě v Navždycky štvalo, tady snad ještě gradovalo :/

Při čtení téhle knihy jsem si připadala hrozně stará. Je to totiž plné odkazů na současnou populární kulturu, na to, čím současná mládež žije (a já to neznám, nesleduju, a to platí i pro ty nadčasové "věci", které mě třeba moc neberou) .
Vypsala jsem si jednotlivé zmínky a věřte mi, tohle všechno v knize najdete: Harley Quinn, DC hrdinové, cosplay, Stranger Things, Batman, Luci, airpody, Spotify, Star Wars, YouTube, youtubeři, conversky, Superman, Lala Land, Elfo, Ryan Gosling, Všem klukům, které jsem milovala, Baby Yoda, Dvory, Krutý princ, Stmívání, Půlnoční slunce, Instagram, Přátelé, Hříšný tanec, Star Wars, Kasie West, Liam Hemsworth, Billie Eilish, Lego, Darth Vader, jednorožci, Sám doma, Hunger Games, Bohemian Rhapsody, Edward Cullen, ultraboží,iPhone, Kavinsky, HP, Zaklínač, Enola Holmes, bad boy image, Jonas Brothers, Netflix, nerd, Nikdynoc, Zmijozel...

Není to trochu... MOC? :) Velký průser je za mě ale hlavně product placement knih z Albatros Media... Znázornění Tessy Carter jako Avy, která se mimochodem chovala jako dítě, ale jinak byla dost podobná Mei z Navždycky. No a jméno Chris Carter, to se moc nepovedlo, čtenáři detektivek pochopí :)

Že bude kniha jedno velké klišé, to jsem čekala a to mi nevadí. Stále si myslím, že autorka psát umí. Ten humor mi sedí a líbí se mi, že se autorka obejde bez českých jmen.
Kdyby se příště obešla i bez milostného trojúhelníku a vymyslela zajímavější a originálnější hlavní postavu, byla by to pecka.
Chválím taky kvalitně odvedenou práci korektora (i když já si myslím, že té práce moc neměl) a vymakanou grafickou podobu knihy a skvělé playlisty!

any37
31.05.2021

Celou knížku bych zhodnotila asi takto: odpočinkové a k pousmání. Nenajdete tam žádné nečekané zvraty, které byste si za živa nedokázali představit. Ale jen čistou teenagerovskou lásku, která se zdá být trochu naivní a hloupoučká, že si občas až klepete na čelo, ale popravdě řečeno, je to snad v realitě jiné? Takže za mě super romanťárna, která se určitě hodí na léto, někam k vodě, kde už chcete jen vypnout, relaxovat a zasmát se.
Delší recenze je samozřejmě už teď na blogu, tak si ji utíkejte přečíst.

Kristi_čte
30.05.2021 4 z 5

Když jsem četla Olinu první knihu Navždycky, byla jsem moc a moc spokojená. Byla fakt vtipná a téma Harryho Pottera? Ano, prosím!
U Miluji tě. Já vím. jsme místo Harryho měli Star wars, což pro mě sice není tak top, ale taky to můžu. Tematicky se mi tedy autorka zase trefila do vkusu.
Během celé knihy si opět můžete užít specifický humor, který asi nemusí sednout každému, ale pro mě je jak dělaný.
Co se týče hlavní hrdinky Avy, tak některé její myšlenky mě dost bavily a říkala jsem si, jak jí rozumím. Abyste věděli, tato hrdinka není zrovna sluníčkář, což mě prostě vyhovovalo. Jsem člověk, co má rád sarkasmus a černý humor, takže ani to, že Ava by některé lidi propíchla jednorožčím rohem mi nevadilo. Naopak. To byla chvíle, kdy jsem si řekla, že jednorožci jsou víc super, než jsem si myslela, protože tohle využití jejich rohu mě ani nenapadlo .
Co se stylu týče, tak prosím, uvědomme si, že nejsme v kategorii Odeon nebo Host a kniha má být na odpočinek a navození fajn pocitu. A to přesně jsem od ní dostala. Bylo to moc milé čtení, u kterého jsem se zasmála a navíc! Vazba už mi nelámala ruce, takže velké plus .

Adele02
26.05.2021 3 z 5

Nejsem cílovka a je mi to jasné. Přesto jsem si ale čtení svým způsobem užila; knihu jsem vzala do ruky mezi zkouškami, takže po náloži povinné četby a skript to byl maximální relax, o což této knize zřejmě jde, takže tento účel to splnilo. Jistě, má to svoje mouchy - je to dost cítit tím počátečním psaním, popkulturní hlášky z toho činí vyloženě čtení „na teď", čtenářům za pět let už to třeba nic moc neřekne, a ano, bylo jich trochu moc, stejně tak mě rozčilovalo neustálé vypisování písniček. Zato jsem se ale několikrát zasmála, Olin humor, který na ní mám ráda, se tu opravdu projevil, a strašně mě bavily části s chaty (osobně bych se nebránila, kdyby takhle byla celá kniha :D). A po grafické stránce to je vážně pastva pro oči.

Knihomolka97
25.05.2021 5 z 5

Miluju tě, já vím, je pro mě velmi příjemným překvapením. Mně se to fakt moc líbilo! Ava se mi zalíbila už v Navždycky a kvůli ní jsem si chtěla přečíst i toto volné pokračování.
Já jsem také takový filmový, seriálový a knižní maniak, takže veškeré narážky a hlášky z filmů jsou přesně pro mě. Teda kromě Star wars...ty úplně nemusím. :D Ale po přečtení mám chuť se na ně podívat a dát druhou šanci. :D I toho Zaklínače bych už mohla konečně zkusit!
Opět mě bavily části z messengeru. Celé to bylo strašně milé, vtipné, oddechové a prostě krásné. Chris byl .
Grafické zpracování opět super a vazba knihy mnohem lepší než jakou má Navždycky.

AshleySimmer
24.05.2021 4 z 5

To bylo prostě.... Tak skvělý, že ještě teď po dočtení knihy se musím culit od ucha k uchu :D.
Děj byl úžasný (i když cca do půlky jsem se docela nudila ale pak se to pořádně rozjelo :D), postavy super, playlisty, grafické zpracování, humor a ty popkulturní narážky? Za mě top strop.
Samozřejmě, je důležité to brát s rezervou a moc od toho neočekávat.
Bylo to úžasné, doporučuji a dávám 5 * :).

ZapisnikTerky
23.05.2021 3 z 5

Čekala jsem víc, protože jsem byla namlsaná Navždycky. Ale stejně jsem si knihu moc užila. Chatové konverzace, popkulturní narážky a drzá cosplayerka jsou prostě super. Víc v mojí recenzi.

KateTheBlogger
23.05.2021 5 z 5

Měli jste někdy pocit, že čtete knihu, kterou jste napsali? Já ano. A hádejte u jaké knížky :-) Knížka "Miluju Tě. Já vím." mě naprosto dostala. Všechny narážky na seriály, filmy i knížky se mi přesně trefily do vkusu. A postavu Avy jsem milovala. Nemůžu hodnotit jinak než maximálním počtem hvězdiček. Pokud milujte Star Wars, znáte původní seriál Sabrina, mladá čarodějnice, posloucháte rádi hudbu a znáte moderní Netflixovky, tahle knížka byla napsána pro vás.

bara-z5649
23.05.2021 5 z 5

Naprosto miluju tuhle knihu, tak jako „Navždycky“! Miluju, jak je kniha odpočinková, nenáročná, vtipná a pro knihomola ušitá na míru!
Musím říct, že tématem a těmi mini věcičkami, které se tam objevovali (kafe, barevné ponožky, knihy…) mi kniha sedla o trošičku více, než kniha předchozí. Ale to je jen kvůli věcem, které preferuji.
V této době před maturitou, kdy jsem knihu četla, mi naprosto sedla a k tomu ty boží playlisty, které provázely celou knihu! Bomba! Je to rozhodně můj poklad v knihovně a jedna z mála knih, kterou určitě nebudu číst jen jednou.
Nečekejte od knihy nic přelomového a velkolepého, ale jako odpočinkovou knihu ke krbu, nebo někam k vodě se rozhodně hodí! A také vás zaručeně dostane ze čtecí krize :-p
Pokud si knihu chystáte přečíst a ještě jste nečetli „Navždycky“, tak to nevadí, ale je mnohem lepší nejdříve sáhnout po knize „Navždycky“ a až pak po knize „Miluju tě. Já vím“.

katallinka
23.05.2021 5 z 5

Mám k tomu pár výhrad, ale celkově to prostě miluju. Ava byla moc milá a kniha byla možná ještě o kousek lepší než Navždycky. Grafické zpracování je dokonalé, dokonce jsem při čtení poslouchala (jinak musím mít úplné ticho).

Verča@
16.05.2021 4 z 5

Za mě jednoznačně lepší než první díl. Hlavní hrdinka Ava byla skvělá už v Navždycky a o to víc jsem byla nadšená z pokračování. Ava je stejně střelená a ulítlá milovnice knih jako já a proto jsem se s ní mohla velice snadno ztotožnit. Tuto skvělou odpočinkovou knihu doplňovalo chatování mezi hlavními hrdiny a nový, originální prvek - playlisty, které tak akorát dokreslují celé prostředí, atmosféru a Aviny pocity.

Více v mé recenzi → https://vsudesknihou.webnode.cz/l/miluju-te-ja-vim/

Lenka8065
15.05.2021 4 z 5

Recenze: Jsem tady s další recenzí, tentokrát na druhý díl Navždycky- Miluju tě. Já vím. Na tento díl jsem měla velká očekávání, ale stále jsem čekala něco jako úroveň Navždycky. To jsem také dostala, ale v lepší vazbě (pojďme si to říct vazba Navždycky byla fakt na nic), se stále nádhernou obálkou, s více graficky zpracovanou knihou a s novými hlavními hrdiny.

Graficky je kniha opravdu skvělá. Zaujme nejen čtenářky young adult, ale i ty mladší a starší, přece jen zprávy a obrázky udělají lepší představu a tady jsme se dočkali i super playlistů. V knize je také spousta hlášek a vtipů, což ze začátku bylo skvělé, později mi to někde vadilo. Už jich tam bylo moc a některé se k dané situaci třeba zas tolik nehodily, ale rozhodně kniha vtipná je.

Hlavní dvě postavy- Ava a pod přezdívkou Will (později zjistíte, kdo to je skutečně)- mi byly ze začátku sympatičtí. U Avy to přetrvalo až do konce a musím říct, že měla spoustu skvělých hlášek a byla opravdu super. U Willa jsem si na začátku říkala, že je mi sympatický. To jsem si myslela pořád až do doby než Ava zjistila, kdo jí to tedy píše. Já samozřejmě už dlouho před tím věděla, kdo to je. Ale od té doby, kdy skončilo jejich první rande, tak mi začal nějak nešmakovat a začal být někdy až hňup.

Dějově to není sice nic nevídaného, není to ani nečekané. Ale je to klasická romantická oddechovka na jedno odpoledne, od které se nebudete moc odtrhnout. Za mě rozhodně DOPORUČUJI přečíst. Bude to více asi bavit mladší čtenářky, ale jako oddechovku by to mohlo bavit i starší.

book_loverka_
13.05.2021 4 z 5

Tohle byla fajn oddechovka, u které jsem se pobavila a odpočinula si. U Oliných knížek je jedinečné to grafické zpracování - zbožňuju ty konverzace se spoustou emoji! Taky ty fotky nafocené přímo ke knize nádherně dotváří příběh. To samé playlisty - je vidět, že je to celé propracované a promyšlené do nejmenšího detailu. Ava byla na můj vkus trochu ztreštěná hlavní hrdinka, ale byla knihomolka, která s sebou všude tahá knihu, takže napůl spřízněná duše. Jediné, co mi nesedlo, bylo zaměření na StarWars. Já jsem to totiž neviděla a moc netuším, o co jde, takže jsem vůbec nepobírala ty narážky. Kdybych to srovnala s prvním dílem, tak u mě teda vítězí Navždycky, protože jsem si hrozně oblíbila Liama i Travise a bylo tam více zmínek o Harrym Potterovi. Ale Miluju tě já vím má zase lepší paperback - konečně se dá normálně otevřít! Jinak tyhle knížky vám stopro zlepší náladu, ty vtípky jsou totiž nejvíc!
3,5⭐️/5⭐️

Fortuna7
13.05.2021 5 z 5

Já jsem neměla po Navždycky příliš velká očekávání, ale Miluju tě. Já vím byla skvělá oddechovka, která mě zahřála u srdíčka a já jsem se u ní pořádně nasmála.
Ava je skvělá hrdinka s úžasným smyslem pro humor, kterou jsem si velice oblíbila.
Strašně se mi líbilo grafické zpracování knihy (obzvlášť všechny ty fotky) a narážky na Netflix a jiné YA knihy se opravdu povedly.
Jde vidět, že Ola se už vypsala a Miluju tě. Já vím se už opravdu MŮŽE vyrovnat zahraniční tvorbě v tomto žánru.

bookbypatrik
10.05.2021 3 z 5

3.5/5
Miluju tě. Já vím mi dalo přesně to, co jsem očekával - oddechovku, která mi zlepší náladu o milion procent.
Spolu s chatovými konverzacemi se kniha navíc četla jedna báseň. (Stejně jako Navždycky.)

Tessa_
07.05.2021 5 z 5

Ola napsala další knihu! A je to boží! Kniha se mi líbí jak po grafické stránce, která je zase úžasná jako v první díle, tak nesmím ani zmínit o tom, že tu jsou přidané QR kódy na různé playlisti! Já humor Oly zbožňují a tudíž jsem ho milovala i v tady!
Hlavní hrdina Chris je prostě tak dokonalý! A nechápu, jak může Ola psát tak dokonalé hrdiny! Ava už tak dokonalá nebyla. U Avy se mi moc nelíbilo to, že furt chtěla někoho zabít a zakopat. To mi přišlo upřímně dost morbidní i na mě.
Čtivé to rozhodně bylo, takže jsem to měla přečtené docela rychle. Musím pochválit i to, že změnili obálku, která jde teď mnohem více otevřít. Prostě cítím další knihu tohoto roku! Když jsem knížku četla na veřejnosti musela jsem se culit a smát se na hlas, takže na mě všichni koukali jak na blázna. ( Tak ať koukají. ‍️ )

Kiwicatko
04.05.2021 2 z 5

Na Avu jsem se moc tesila a ve finale jsem byla zklamana. U prvniho dilu jsem si rikala, ze to je vcelku prijemna blbost, tady uz to byla jen blbost.

slepÝVoko
04.05.2021 5 z 5

Ač nejsem cílovka knihy, tak u knih miluju odpočinek, který navozují. A to jsem opět dostala. Dokonce jsem chvilku přemýšlela, jaký by to bylo, kdybych v dnešní době byla sama na střední... Naprosto jsem se pobavila a na knize jsem si užila právě těch "bambilion" odkazů na všechny knihy a seriály. Jelikož je znám, tak to byl mimořádný požitek a ten vtip jsem dokázala ocenit. Hlavně odkaz jak na starou Sabrinu, tak na novou. Pecka. Kniha se čte jako jednohubka na večer, vykouzlí úsměv, pobaví a ještě to je pastva pro oči. Bonusovka mi přišla slabší jak u Navždycky, ale kniha zase lepší než první. Osobně jsem spokojená a nadšená, věděla jsem do čeho jdu a splnilo to mé očekávání a ještě předčilo, jak je to nabombené odkazy.
A co si z toho beru? Že, když jsem jednorožec, tak mám držet roh vzhůru a třpytit se. :))

Synovea
03.05.2021 odpad!

Aj keď som po prvej knihe vravela, že už NIE ... tak zvedavosť ma premohla :) Kniha určite nie je určená pre mňa. Ak máte 10-13r určite odporúčam, je to také ľahké čítanie pre dievčatá. Ja som len preletela stranami, vôbec ma to nezaujalo.
Zas reklama na piesne, postavy, filmy - to ma dosť otravovalo... Ale aspoň v tejto časti som si nevšimla úryvok skopírovaný z inej knihy :D:D:D . Jedine čo som prečítala celé bolo poďakovanie :D
ALE..musím pochváliť grafickú stránku knihy, je pekne spracovaná - to ma bavilo - prelistovať si to :)

romantika dívčí romány

Nofreeusernames (p)
česká, 1986
2020  67%Navždycky
2021  71%Miluju tě. Já vím
2022  74%Letní noci
2023  78%Jsme nevyhnutelní
2023  75%Vánoční kdože, cože?!