Miluju tě. Já vím

Miluju tě. Já vím https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465744/bmid_miluju-te-ja-vim-M0Z-465744.jpeg 4 515 140

Nejtěžší cosplay? Být sama sebou na střední! Volné pokračování bestselleru Navždycky. Avy si skoro nikdo nevšímá. Sice jí tak projde kdeco, ale jinak jí to pěkně štve. Na Instagramu je však populární skoro jako Baby Yoda a její cosplaye mají tisíce lajků. To hezouna Chrise Cartera žere celá škola nonstop – včetně Avy. Jenže co z toho, když s ním nedokáže ani mluvit? S tajemným klukem, co jí začne psát, tenhle problém nemá. Z rande naslepo se ale většinou vyklube průšvih, takže mise zní jasně: odhalit jeho identitu, než Avu najde sám.... celý text

Alethea_k
11.07.2021 5 z 5

Autorka a její tvorba asi budou moje nové guilty pleasure. Upřímně nechápu hejty. Tyhle knihy se přece čtou proto, že jsou odpočinkové a předvídatelné, už podle obálky to musí být každému jasné, jak to skončí.
Star wars jsem nikdy neviděla, po půl hodině jsem koukání totiž vzdala. I přesto mi ale narážky nevadily, přežijete čtení i bez znalostí. Hrdinka se mi líbila, kdyby byla přehnaně milá atd. tak by se to klasicky nikomu zase nelíbilo a mně už vůbec ne. Je to lehké, čtivé, příjemné, sem tam jsem se zasmála, sem tam jsem se v postojích vůči lidem i poznala, celou dobu jsem se u toho usmívala jak idiot.
Za mě super a doufám, že brzy vyjde další díl.

anetka.repova
11.07.2021 2 z 5

Já Vám nevím, jak mám knihu hodnotit. Děj velice předvídatelný. Hlavní hrdinka byla velká fanynka Star Wars a tomu já bohužel neholduji.

Děj velice čtivý a občas jsem se i pobavila nad hláškami, které v knize byly ale za mě průměr.

Pajinkaslapinka
09.07.2021 2 z 5

Knihu jsem si vybrala ze dvou důvodů: líbila se mi obálka a jméno hrdinky
Ilustrace jsou opravdu moc pěkné, díky za tereza.basarova, bez tebe by kniha měla poloviční hodnoceni!
Od začátku čtení jsem se ptala co za nerda to psalo? Jako vážně si myslí, že těmi hláškama zaujme Willa? Jako kluk bych rychle utíkala …
Neoriginalita jmen (Evansová - stánek s polibky, Chris Carter - spisovatel,…) a tak široký range seriálů od Super drbny, kterou sledovaly čtenářky, který určitě už nekoukají na netflixovky o Laře Jean…
Od půlky knihy začíná dokonalé rande jak vystřižené z The Kissing Booth 2 zmixované s Lady a Trumpem…., aspoň, že z Avy už se stalo Homo Sapiens a její nerdská stránka je natolik utlumená, že by klidně i kluka mít mohla. Kdybychom odmazali texty písní, možná by jsme zachránili i pár stromů.
3 z 5 díky ilustracím

kajka.bhlv
07.07.2021 1 z 5

Hodně průměrná YA romantika. Ava byla velmi nepříjemná a kniha se mi moc nelíbila. Příběh každopádně dobrý, ale znovu si knihu nepřečtu.

Acourtofbook
02.07.2021 4 z 5

Postavu Avy jsem si zamilovala už v Navždycky, a tak jsem se na její příběh těšila hrozně moc. Ne že bych byla teda z Navždycky nijak zvlášť odvařená, ale stojím si za tím, že Miluju tě. Já vím bylo asi tak stokrát lepší. Do téhle knížky musíte jít s tím, že to není nic převratného, ale je to taková ta typická pohodová feel good kniha, u které si odpočinete, zasmějete se a po dočtení budete mít zaručeně lepší náladu. Avu jsem si zamilovala snad ještě víc a hrozně jsem se s ní dokázala ztotožnit a Chris byl taky super, i když bych měla takovou menší výhradu co se týče toho, že mi oba dva charakterově dost připomínali Mei a Liama z Navždycky. Co se mi na tom však líbí nejvíc, jsou všechny ty popkulturní narážky. Jako jo, občas mi přišlo, že jich tam možná bylo až moc, ale jinak mi to přišlo jako skvělé oživení knihy a tak, jako u některých hlášek jsem se dlouho nezasmála. Jenom pozor na to, pokud stejně jako já neznáte Star Wars, to pak možná budete lehce zmatení, protože tvoří poměrně podstatnou část děje a taky bych si dávala bacha na narážky na Dvůr trnů a růží a Baladu o ptácích a hadech, protože je možné, že si je díky nim vyspoilerujete.. Velký plus však taky dávám za to, jak je celá kniha taková interaktivní - na vybraných stránkách se totiž ukrývají QR kódy a to mi přišlo jako fakt super nápad. A taková poznámka na okraj - palec nahoru dávám i za to, že se opravila vazba a knížka tak jde normálně otvírat, aniž byste si u toho skoro zlomili ruce.

4⭐/5⭐ Za mě rozhodně lepší než Navždycky. Jsem si jistá, že až zase někdy budu potřebovat zlepšit náladu, tak po Miluju tě. Já vím sáhnu znovu.

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji Albatros Media

petuzla5591
30.06.2021 5 z 5

Opět milá feel-good oddechovka na léto. Ava mě bavila více než Mei, na druhou stranu z kluků u mě vede Liam. Přesto je Chris fajn.
P.S. Ty popkulturní narážky jsou prostě boží.

IvikaS
30.06.2021 3 z 5

Naivní romantická linka s nereálnými hlavními postavami ale příjemný druh humoru.

voody99
29.06.2021 4 z 5

Za mě tahle kniha má velkou výhodou v tom že jsem u ní úplně vypnula hlavu. Díky toho jsem si užívala kapitolu za kapitolou a sem tam se zasmála. Takže za mě to pohoda.

Kudík
28.06.2021 4 z 5

Tak tohle bylo mnohem lepší než první díl, kde už i tak byla Ava nejlepší vedlejší postavou. Ještě stále mám v paměti její únikové plány ze školy a usmiřovací scénu Liama s Mei a Travisem. Zde byla Ava ještě víc svá a víc správně trhlá. :) Musím říct, že jsem se dobře bavila, i když nejsem ani zarytý a ani vůbec fanoušek Star Wars. ;) Opět jsou zde zajímavé vedlejší postavy, jako Tom, Wesley, Ryan, Charlee… Noah. A možná se i Travis dočká svého "šťastného konce". Playlisty obsahují i hodně mých oblíbených skladeb a Avu bych si přála jako svojí "nejku". :)

petulkapeta
25.06.2021 4 z 5

"Jsi do něj totalně zamilovaná, Avo. Já jsem možná normalně celkem nevšimavý,ale tohle bych poznal, i kdybys mi vypichla obě oči."
"Totalně ne, jen na půl srdce," zamumlala jsem nesměle a sklopila pohled.
"Ne,Avo,totálně na cele srdce."
Daleko lepší než první díl,sice nejsem fanošek SW,ale i tak jsem se bavila a playlisty,super za to chvalim :)

Monyčí
24.06.2021 4 z 5

Už i já dočetla Miluju tě. Já vím. V lednu jsem četla jako betačtenář nefinální verzi a věděla jsem, že si určitě budu chtít přečíst i tu finální. A ono se to tak hezky sešlo, že jsem ji četla během zkouškového, na které je tahle kniha jako dělaná.

Je to čtivý, graficky vyňuňaný, plný popkulturních narážek, cosplayů a hlavně hudby! Je to feelgood romaňťárna, u které vypnete mozek, odpočíváte a je vám všechno tak nějak jedno. A to v období stresu prostě chceš!

Jsou knížky, které jsou dělané pro to, abyste o/u nich přemýšleli, aby o nich psali literární kritici a aby vyhrávaly ceny tipu Magnesia Litera. A pak jsou knížky, které jsou stravitelné pro širší veřejnost, které znají svoji cílovou skupinu a které vás hodí do pohody. To je přesně případ Miluju tě. Já vím a spousty dalších knížek... A to je skvělý a já za všem těm knihám děkuju!

TheMelorry
22.06.2021 3 z 5

Rozhodně lepší než první díl. Hlavní hrdnika Ava mi byla sympatičtější, její příběh zajímavější a celkově kniha vyznívá zajímavěji. Ano, pořád se jedná o nenáročnou, odpočinkovou a předvídatelnou knihu, ale na relax a vypnutí (v mém případě po zkouškách) je ideální. Opět nechybí spousta odkazů na filmy a hudbu. Mnohé z nich mě pobavily, i když ty týkající se Star wars šly tak nějak mimo mě...

Takyumímčíst
22.06.2021 5 z 5

Skvělé! Ava je boží! Vážně jsem si ji moc oblíbila. Sice byla chvílema i na mě dost ujetá, ale bavila mě. Vášeň pro knížky a romantické komedie s ní sdílím, StarWars jsem neviděla (chystám se). Děj stejně jako u předchozí autorčiny knížky poměrně jednoduchý, ale sladký a za mě bavil mnohem víc než první knížka (která ale byla taky super). Je znát autorčin posun. Kromě zas nádherného vizuálního zpracování (a snazšího držení otevřené knížky bez bolavých prstíků XD) jsem byla nadšená z nápadu s QR kódy a pouštěním písniček. To mě taaaak nadchlo. Vždycky jsem si pustila část písničky a úplně jsem se dostala do Avina rozpoložení a do celé situace. Boží nápad!

madlenka3189
21.06.2021 5 z 5

Já to miluju! Tahle knížka je boží a za mě překonala předchozí díl: Navždycky. Ava je ještě víc osobitější než Mei a to mě moc baví! Hlavní hrdinka je skvělá, svá, šílená a je na to pyšná. Klasická lovestory mě zahřála u srdíčka a já si užila přesně takový odpočinek, který jsem potřebovala.

Ivet_V
20.06.2021 4 z 5

Tohle bylo stejně dobré, ne-li lepší, jako Navždycky. Tady mi mnohem víc sedla hlavní hrdinka. Pravda, občas se chovala jako rozmazlený spratek, ale většinou jsem se s ní stotožňovala. Sice nemám Elfa a Luciho (ten byl nejhíc ), ale taky dvě stránky které se spolu hádají. Ava byla zábavná, šílená a plná fantazie. Taky Chris Carter byl skvělý. Sice u sametného děje je asi nulová šance, že se to někdy stane, ale na odpočinek dobrý.

vera4097
12.06.2021 4 z 5

(SPOILER) první + kniha se už lepší otvírá - drží. Obálka a ilustrace paráda.
Ava - holka co miluje knihy, hudbu, dělá cosplay = super, ikdyž ja nejsem tolik na DC a Star Wars :D Soundtracky super.
asi SPOILER - když se dali v cca půlce dohromady tak jsem si říkala co bude dál ... :D Ale jo, pak... to chce ještě nakou tu "komplikaci" a... urovnání :D
Jen jedna taková věc... mám za to že se příběh odehrává v americe, no, ale na fotkách co posílá jsou knihy v cz... O.o
Zase tu máme zmíněho spoustu, filmů, seriálů, songů,.... tentokrát více, což mi ani neva, jen jsem si už něco i googlila ať vím o co jde :D
No, mě se kniha líbila :)

Nicoletta1681
11.06.2021 4 z 5

Krásná oddechovka plná popkultury, písniček a romantických klišé. Kniha se mi líbila, splnila všechna očekávání, hlavní hrdinka mi ve většině situací připomínala mě a některé ty chvíle, které prožívala jsem jí dost záviděla.
Musím ale uznat, že příběh v prvním dílu mi přišel více promyšlený, než tady, a měla jsem pocit, že se až moc tlačí na pilu s vtipy a odlehčením.
Jinak se mi ale kniha líbila a určitě ji doporučuji jako oddechovou romantiku pro holky, které chtějí zažít scény z filmu naživo a co pro různé situace vymýšlí soundrack:)

KatChiss
09.06.2021

Tohle byla taaaak skvělá oddechovka Jako jo, bylo to klišé, ale fakt hezké kliše. A miluju Olin styl psaní! Miluju její humor, sarkastické narážky, playlisty a popkulturní narážky!!! Jsem fakt spoko.

Miška935
06.06.2021 4 z 5

Rozhodně lepší, než kniha Navždycky! :) Měla jsem to rychle přečtené, docela mě i bavila. A taky konečně kniha nebyla z tak tvrdého materiálu jako první kniha, takže velké plus. Ze začátku příběh zdlouhavý, ale potom už to šlo jako po másle.

kalinkacz
04.06.2021 3 z 5

Tak už i já jsem přečetla volné pokračování Navždycky s názvem Miluju tě. Já vím... Romanťárny moc nečtu, ale jednou za čas u nějaké vypnout mi nevadí (na můj noční stolek velmi brzy doputuje nová Kasie West)... Po Navždycky jsem přesně věděla, co mám čekat a tak jsem nebyla zklamaná - prostě fajn 3* oddechovka, s odkazy na boží filmy a muziku... Extra chválím zmínění One Republic!
Pokud máte chuť na něco nenáročného a někdy i dost odhadnutelného, tak můžete tuhle novinku zkusit...
P. S. Zapomněla jsem pochválit super vazbu!

romantika dívčí romány

Nofreeusernames (p)
česká, 1986
2020  67%Navždycky
2021  71%Miluju tě. Já vím
2022  74%Letní noci
2023  78%Jsme nevyhnutelní
2023  75%Vánoční kdože, cože?!