Navždy a věčně

Navždy a věčně https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297408/bmid_navzdy-a-vecne-y2c-297408.jpg 4 447 447

Pro někoho může být mlčenlivost zbraní. Pro Mallory „Myšku“ Dodgeovou představuje štít. Naučila se, že nejlepším způsobem, jak přežít, je neříkat nic. Přestože od její noční můry uplynuly už čtyři roky, dělá si starosti, že svůj strach nikdy nepřekoná. Po letech domácího vyučování adoptivními rodiči se musí Mallory postavit čelem k tomu, že maturitní ročník stráví na veřejné střední škole. V hlavě se jí odehrávaly všelijaké děsivé scénáře, nikdy se jí však ani nesnilo o tom, že hned první den ve škole narazí na Ridera Starka, svého kamaráda a ochránce, kterého neviděla už od dětství. Netrvá dlouho a Mallory si uvědomí, že pouto, jež kdysi s Riderem sdílela, nezesláblo. Naopak, čím víc se jejich vztah prohlubuje, tím víc vychází najevo, že dívka není jediná, kdo zápasí s minulostí. Když se Riderův život vymkne kontrole, Mallory se musí rozhodnout, jestli zůstane mlčet, nebo promluví. Kvůli lidem, které miluje, a kvůli vlastní budoucnosti musí pravda vyjít najevo.... celý text

Literatura světová Dívčí romány
Vydáno: , Baronet

The Problem with Forever , 2016

Petra38
18.09.2018 2 z 5

kniha me moc nenadchla, nakonem jsem ji ani nechtela cist ale doklepala jsem to do konce. mám takovy dojem,že autorka nejak polevila ve snažení...

BooksLover22
01.05.2018 4 z 5

PS: Překlady ze španělštiny jsou za poděkováním. Škoda, že jsem si jich nevšimla dřív...

Lucuschka
16.11.2017 4 z 5

Krasna kniha o osklivych vecech... Kniha se cetla moc dobre a mela rychly spad. Nemohla jsem se odtrhnout a chtela cist, abych vedela vic a jak to vsechno dopadne.

nani_nka
10.11.2017 2 z 5

Autorku mám rada, tak ako aj jej série Wait for you alebo Frigid, ale toto bola pre mňa strašná nuda. Chápem, že obe hlavné postavy si toho museli veľa vytrpieť, ale Mallory mi s tou tichostou liezla už na nervy. Viem, že s Riderom spolu vyrastali a vytvorili si puto ako deti, ale stále som si kládla otázku, že ako sa do nej mohol zaľúbiť? Mne teda veľmi zaujímavá neprišla.

adelka7079
08.11.2017 5 z 5

Tuhle autorku mám moc ráda a Navždy a věčně mi v knihovně ještě chyběla. Musím říct, že jsem celé čtení měla husinu a hltala každou stránku. Ta tajemná a zároveň hezky roztomile romantická atmosféra je věc, kterou Jennifer prostě umí. Děj se hezky, svižně vyvíjí a konec určitě překvapil. No konečně je moje série knih od téhle autorky kompletní.

MarKy95
25.09.2017 5 z 5

Krásná knížka :)

jani.ruzicko
15.07.2017 5 z 5

Hodně silný příběh se zajimavým tématem. Knížka opět velmi čtivá, nedalo se odtrhnout :) líbila se mi a autorka mě určitě nezklamala. :)

Adelin239
27.06.2017 4 z 5

Téma a nápad byl úžasný, kniha se prostě četla sama. Akorát na konci se mi děj zdál trochu zdlouhavý, proto jednu hvězdičku odebírám.
Jinak byl příběh, jak zároveň smutný, tak i krásný. Rozhodně mě příběh Mallory a Ridera zaujal a ohromil :-).
Ale stejně se mi nejvíce ze všeho líbila přezdívka „Myška“, kterou dal Rider Mallory. Přišla mi hrozně roztomilá!

kuntova.k
10.06.2017 5 z 5

Krásná kniha o zajímavém problému hlavní hrdinky. Vyrovnává se s ním statečně a všechno je naprosto věrohodné.

salča
28.05.2017 5 z 5

Knížka je úplně jiná než ostatní díla J.Lynn.Příběh je smutný a krásný zároveň.Postavy Mallory a Ridera mi byly sympatické.Konec,kde má Mallory proslov,její myšlenky a úvahy a příběh o králíčkovi...to byla prostě nádhera.

Anne Leyyd
12.04.2017 4 z 5

U této knihy se přikláním k 4,5 *

Styl psaní autorky byl neskutečně čtivý. 300 stran jsem přečetla téměř v kuse a nemohla se odtrhnout. Postavy Mallory a Ridera jsou skvěle vykreslené a skutečně sympatické. Mallory je jedna z mála hrdinek, nad níž jsem téměř za celou knihu ani jednou nemusela protáčet oči, byla mi vážně sympatická a ve spoustě věcí jsem se do ní bez potíží dokázala vžít.

Příběh byl dobře vystavěný, smutný, veselý, romantický, drsný, reálný. Autorce se podařilo vystříhat tolika profláknutým scénám alias párty, chození kolem horké kaše, neřešitelný milostný trojúhelník, typická husa-hrdinka. Takže rozhodně body navíc. Navíc každá z postav měla své místo a líbily se mi všechny "vrstvy" z nichž se každá skládala a které jsme po celou knihu "odkrývali".

Co mě iritovalo, tak neustálé klení a přemíra Božích jmen namísto citoslovcí. Pro všechno na světě! - to je vážně tak těžké najít COKOLIV jiného jako tuhle "výplň"? Jak je možné, že tolik autorů zvládá perfektně psát i bez tohoto přemrštěného množství? Ach jo. Toto mi požitek z četby opravdu pokazilo.

Samotný konec mi přišel trošku přicukrovaný, ale... tož, přivřu oči :-) Líbilo se mi celkové poselství knihy o hledání "vlastního hlasu", sbírání odvahy, a o "navždy a věčně" - silné myšlenky.

Knihu každopádně doporučuji všemi deseti. Připravte se ale na to, že pokud se do ní pustíte, hned tak se od ní nezvednete, takže bacha! :D

cukrovka
08.04.2017 5 z 5

Silný příběh, který se čte sám. Je to boj se svými strachy a špatnými zkušenostmi, o hledání sebe sama. Postavy měly dobře propracovaný charakter a já s napětím sledovala jejich vývoj. A i když závěr lze předvídat, nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

Jacinda
07.04.2017 2 z 5

nedočteno. Zvládla jsem dvě třetiny knihy a pak to začala být prostě neskutečná natahovaná nuda

bookcase
03.04.2017 4 z 5

Poctivě číst jsem vydržela do půlky, pak mi to přišlo už zdlouhavé. Jinak chválím skvělý námět.

Terka18
26.03.2017 3 z 5

V knize mi chybělo to kouzlo které autorka dokáže ve svých knihách vykouzlit. Rozhodně zajímavé, nové a neobvyklé téma. Ale něco mi v příběhu chybělo. Nakonec bych řekla, že to byla příjemná oddychovka.

Kešu1981
17.03.2017 3 z 5

Jako vážně? "kardiochiruržka" a hned 2x v textu? Tomu říkám překladatelský "vořech" :o)

ReziEngli
06.03.2017 5 z 5

Kniha se mi hodně líbila. Myslela jsem si, že to bude jen klasický dívčí románek, ale netušila jsem, že hlavní postava bude až tak zlomená ... Rozhodně si budu muset od autorky přečíst více děl.

Kiwicatko
15.02.2017 4 z 5

Bud mam uz nekolikate deja vu a nebo jsem precetla vsechny knizky a jedu odznovu a nevim o tom :-D

Pribeh byl jemny svymi emocemi mezi hlavnimi hrdiny a trosku tvrdsi strachy, kterymi trpela Mallory.
Co mi ale prislo trosku pres caru - panictvi Ridera. To jako vazne? Co sem pochopila, tak nejvetsi sexous a bad boy na skole a panic? :-o Nejsem si jista ceho tim chtela autorka docilit...

Lenka.Vílka
08.02.2017 5 z 5

Po přečtení anotace jsem si myslela, že kniha bude o něčem trochu jiném. A taky mě zarazil počet stran. Ale je to Jennifer, takže je hodnocení jasné. Vadilo mi, že se něco začalo dít až na posledních sto stranách. Autorka má talent na popsání charakterů "předtím se něco stalo" a potom s tím umí pracovat. Proto mě zarazilo, že prvních 300 stran byla prostě těžká romantika. Na to jsem dnes (přečteno za jedno odpoledne jako všechny její knihy) skutečně neměla náladu, ale...Jennifer. Ve výsledku jsem dostala jinou knihu, než jsem očekávala, ale i tak jsem si to užila.

marara
31.01.2017 2 z 5

Kniha pro teenagery. Jednoduchá, předvídatelná. Hezké bylo téma překonávání vlastních handicapů.