Návrat z temnoty

Návrat z temnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155246/bmid_navrat-z-temnoty-qVH-155246.PNG 4 730 221

Bylo jí třináct, když se ztratila. Zmizela své rodině, přátelům, světu. Když se zčistajasna objevila, zjistila, že jí chybí velký kus sebe samé. Šestnáctiletá Angie Chapmanová se po třech letech od svého záhadného zmizení vrací domů. Z toho období si nic nepamatuje, jako by jí někdo vymazal všechny vzpomínky. Musí si poskládat příběh o všech hrůzách, které prožila, aby získala nazpět svůj život.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Pretty Girl-13 , 2011

Espejox
10.10.2014 3 z 5

Parádní námět, zpracování o trošku horší, některé myšlenky nedotažené, některé postavy dost nesympatické (nevím jestli záměrně), závěr jsem čekal více strhující. Přesto mě knížka bavila, kdyby se daly udělovat i půlhvězdy, dal bych 3,5 :)

mmmisulka.r
05.10.2014 5 z 5

Tak tohle nemělo chybu. Chvilku jsem si teda musela zvykat na styl psaní, ale jinak to byla naprostá bomba!
Strašně mě to překvapilo, na knihu jsem narazila totiž jen náhodou ve slevách na bux.cz. A jsem ráda, že jsem si ji koupila. Vřele doporučuji!

muchomurka
20.09.2014 5 z 5

Hned na začátku, když se knížka ještě ani nerozjela, jsem se zarazila, jestli mám ve čtení pokračovat. Protože to vypadalo, že v knize bude nějaké nadpřirozeno, mimozemšťani, nějaká supertajná látka apod. Nakonec jsem si řekal, že to risknu a dobře jsem udělala. Knížka byla zcela reálná, žádní ufoni apod., za což jsem byla ráda.
Celou dobu, co se příběh odhaloval, jsem čekala, že to s Angelou nějak pohne. Chápu, že ze začátku na to koukala jak kdyby z pohledu třetí osoby, ale po sjednocení se svými altery, tak jsem čekala nějakou změnu v jejím chování. Ale byla pořád v podstatě stejná, spíše ještě vyspěla. Sice to bylo zvláštní, ale proč ne. Nakonec jsem byla ráda, že byla v podstatě pořád ona, fajn holka, i když s děsivým příběhem v pozadí. Možná že tohle všechno měla spíš za výsledek to, že dospěla z počátečních 13 na 16 let (ten posun byl opravdu rychlý).
Doufala jsem, že se ještě na konci dozvíme, jak to dopadlo s Billem a babičkou, s Abraimem (doufám, že jim to dopadlo dobře, i když mu ze začátku nemohla říct, co se jí stalo). A také bych ocenila nějaký dovětek k některým událostem, ke kterým došlo, protože mi přišlo, že tak nějak vyšuměly (např. to, jak Greg zavolal reportéry ad.)
Podle začátku příběhu jsem v knížce čekala více vyšetřování a více detektiva Brogana, větší spolupráci Angely s ním. Nechápala jsem tak zcela, proč si některé zásadní věci nechávala pro sebe, když by mohly pomoct vyšetřování a potažmo i jí. Ale nakonec vše bylo řečeno a vše do sebe zapadlo.
Jediné, co mi zcela nesedlo, bylo střídání osob při vyprávění (často během popisu jedné události), kdy jednu chvíli byl děj popisován z pohledu Angely "Zastavila jsem se a poslouchala..." a vzápětí bylo vyprávěno z pohledu třetí osoby "Angela udělala toto..." Občas to dávalo smysl, ale často to bylo matoucí.

Beatnice
14.09.2014 5 z 5

Fascinující kniha. Příběh mě chytil a neustále překvapoval při odhalování dalších a dalších vzpomínek. Natolik na mě zapůsobila, že se mi dokonce zdálo i o některých částech knihy. Hodně vemlouvavá kniha, kterou jen tak neodložíte. Jen trochu depresivní :)

LilianaFalcon
26.07.2014 3 z 5

hezké, ale po Moři klidu prostě není žádná kniha dost dobrá... připadalo mi to až moc předvídatelné na to, co je to za žánr... nepotřebuju být za každou cenu překvapená vývojem, ale tomuhle prostě něco chybělo... buď ten překvapivý vývoj nebo originální styl psaní...

SoniaShadow
13.07.2014 5 z 5

Tohle byla moje první kniha v žánru psychologie. A opravdu musím říct, že jsem si nemohla snad vybrat líp. Sice bych upravila komentář na knize z „Tato kniha vás fascinuje" (či něco takového) na „Tato kniha vás zcela ohromí!", protože celá ta kniha je prostě dokonalá. Celé je to psané tak skvěle. Mám pocit, že díky ní jsem se začala více zajímat o psychologii, protože to co Liz Coleyová napsala, mě prostě dostalo.

Michaluška
11.06.2014 5 z 5

Brutální!Na jednu holku tolik mazců .... Knížka se moc dobře četla a bylo to fakt zajímavé.

proton
09.04.2014 5 z 5

Tak tohle byla pecka. Knížka je velmi dobře napsaná, po přečtení jsem na ni myslela ještě dobrý týden. Doporučuji

Moška
04.04.2014 4 z 5

Psychothriller pro mladé, nikoli jen pro ně. Skvěle napsáno, plynulá dějová linka, nečekané větvení prvotního problému. Na můj vkus okatě snadný přesun od vypořádání se s psychickými následky traumat ke vztahu s vrstevníkem. To je však jediná má námitka...

RockMartina
27.03.2014 3 z 5

Nevím...prostě nevím co si o tomto textu mám myslet. Po kladných komentářích a recenzích jsem se na ni hodně těšila, ale nějak mě nechytla:( Žádné napětí, děj, překvapivý závěr, jenom samé okecávání.

Monhartka
05.02.2014 5 z 5

Mám pocit, jako bych nikdy nic lepšího nečetla... Naprosto mě tato kniha pohltila. Mam ráda takové psychologické příběhy :) a tenhle byl teda parádní!

Niky20
02.11.2013 5 z 5

Tato kniha mě úplně odrovnala a dostala se mi hluboko pod kůži. Při čtení mě doslova mrazilo a můžu říct, že tento příběh z hlavy nikdy nedostanu. Rozhodně je to jedna z nejlepších knih, které jsem zatím četla. Skvělé!

bookcase
25.10.2013 5 z 5

No tak tohle byla skvělá psychopecka!!! Můžu jen doporučit.

Gwendolyn
15.10.2013 3 z 5

Nic pro mě.

Jakeneg
14.09.2013 5 z 5

Fantastická kniha, úžasný příběh, přečetl jsem ji za 1 den. Tento rok patří tato kniha k mým nejlepším přečteným knihám. Rozhodně vřele doporučuji !!!

Aneliss
30.07.2013 5 z 5

Přestože jsem se nejdříve nedokázala odtrhnout od začátku, který mě moc nezaujal, pokračování knihy bylo velmi čtivé a poutavé. S nosem zabořeným do stránek jsem se dychtivě nořila do děje, ubíhajícího svižně, avšak tak, že jsem během něj dokázala soustředit na detaily a hodnotit jej. Rozdělení knihy na tři části (první, kde Angela netuší o existenci alterů, teprve se seznamuje s podrobnostmi svého zmizení, druhá, naplněná střípky vzpomínek alterů a třetí, popisující Angelin život v souznění se zbývajícími altery) se mi opravdu líbilo, stejně jako závěrečné psaní ich-formou. Konec byl překvapivý, avšak teprve po jeho naplnění zapadly všechny kousky skládačky na své místo. Skvělá kniha.

lakme
09.07.2013 5 z 5

Fantastická knížka, z které běhá mráz po zádech... Všem ji vřele doporučuji, je zde skvěle zpracováno téma zneužívání a únosu a tím vzniklé disociační poruchy a není napsáno tak surově jako biografie lidí, kteří to opravdu zažili. Opravdu se mi Návrat z temnoty moc líbil a zhltla jsem ho pomalu jedním dechem.

SPOILER: Kecalka, malá 6 letá holčička, kterou vše začalo, trpěla za Angii zneužívání svým strýcem celé 4 roky, kdy ji hlídal. Ustrašená malá holčička, která přijímala všechno trápení a špatnosti ze zneužívání aby uchránila Angelin zdravý rozum.
Skautka, velmi pracovitá osobnost Angely, která se starala o to aby její únosce měl uklizený srub a vždy navařeno.
Ženuška, ta která vystřídala Skautku, aby jejich únosce obšťastňovala v posteli, aby nebyly bity.
Anděl, Angelino nejmladší a mužské alterego, které je všechny vysvobodilo.
A v neposlední řadě Osamělá, která otěhotněla a porodila únoscovo dítě a když se rozhodl dát ho k adopci zavolala ze zoufalství Anděla, aby jí dítě zpět přivedl.
To všechno byly alterega, která zachránila Angele život.

kneslova
25.06.2013 5 z 5

Myslím, že to je celkem povedená knížka, dobře se čte, zajímavé zpracování únosu a zneužívání.

Teressa
21.06.2013

Skvělá knížka s překvapivým koncem.

olinka30
11.06.2013 3 z 5

Hm. Asi si jí seženu. Mám ráda takové knihy.