Návrat z temnoty

Návrat z temnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155246/bmid_navrat-z-temnoty-qVH-155246.PNG 4 731 221

Bylo jí třináct, když se ztratila. Zmizela své rodině, přátelům, světu. Když se zčistajasna objevila, zjistila, že jí chybí velký kus sebe samé. Šestnáctiletá Angie Chapmanová se po třech letech od svého záhadného zmizení vrací domů. Z toho období si nic nepamatuje, jako by jí někdo vymazal všechny vzpomínky. Musí si poskládat příběh o všech hrůzách, které prožila, aby získala nazpět svůj život.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Pretty Girl-13 , 2011

HYPNOS88
20.09.2016 4 z 5

Dostávám se ke knize o alrteregu a po dočtení mám rozpoluplné pocity. Na jednu stranu je to neskutečné čtivo, na druhou stranu mě na tom pořád něco štve. Příběh samotný? Styl psaní? Netuším. Možná bych dal přednost tomu, kdyby to byla kniha a dospělém člověku a více psychologie než holčíčího prckání. Náročnější čtivo. Na každý pád je to výborná kniha a jsem rád, že jsem ji mohl číst.

Makyta
20.09.2016 5 z 5

Když jsem se nudila v práci, šla jsem si koupit něco ke čtení do Levných knih a náhodou jsem objevila tohle... Knihu jsem přečetla jedním dechem, a musím se přiznat, že jsem nečekala že mě kniha za 79kč sice s pěkným přebalem a zajímavým názvem tolik chytne. Měla jsem dočteno za dohromady asi 15 hodin (mozna driv skoro pulku jsem precetla v poslednich 4 hodinach v práci,p Takže za mě 5 *, zajímavý příběh, hlavní hrdinka je sama osobě dost zajímá osobnost a přesto čím si prošla je schopná dělat podle mého názoru poměrně nesobecká rozhodnutí. Za mě stoprocentní doporučení, zvláště pokud máte rádi trochu psycho... :)

martina4041
09.08.2016 5 z 5

Koupila jsem v LK. Netuším proč zde skončila. Kniha mě do sebe vtáhla a přečetla jsme ji skoro na jeden zátah. Konečné rozhodnutí, mě dojalo k slzám. Prošla jsi peklem a dokázala se s tím vyrovnat.

rarášek
07.08.2016 5 z 5

Skvělá knížka. Téma k zamyšlení a velice čtivý příběh. Obálka je velice dobrá. Její rozhodnutí na konci mi vehnalo slzy do očí. Jsem ráda, že mám tuhle knihu ve své knihovničce. :)

katy238
02.08.2016 5 z 5

Přijemné překvapení v podobě čtivého příběhu a zajímavého tématu. Dobré k oddychu i přemýšlení.

Aniga
28.07.2016 5 z 5

Nečekala jsem, že mi kniha až tak moc zaujme. Ještě dlouho po přečtení musím o celém příběhu přemýšlet (především i o závěru, jak se nakonec Angie rozhodla).
Nedokáži si vůbec představit, co vše musela zažít a jak se musela vyrovnávat nejen s poznáním své minulosti, ale i s tím, jak sama někdy jednala v přítomnosti, když "ztratila svoji identitu"
Klobouk dolů, kniha se paní Liz Coleyové opravdu povedla a nemohu hodnotit jinak než za pět hvězdiček.

daza.dt
27.07.2016 5 z 5

Vzala jsem si tuto knihu jako odpočinkové čtení na dovolenou - nic moc jsme od ní neočekávala, ale přečetla jsem jí jedním dechem. Dle mě je úžasná. Nečekaný vývoj, krásně vystavěný příběh mladé dívky, která až neuvěřitelně mladá, si prošla hrůzami. Moc všem doporučuji - nebudete zklamáni.

Heduš-ka
25.07.2016

Tuhle knihu jsem přečetla jedním dechem je úžasná.

Alienn
08.07.2016 4 z 5

Tahle knížka mě rozhodně nenechala v klidu. Vzhledem k věku hlavní postavy jsem vůbec nečekala, že mě takto dostane. Je to velmi čtivý psychologický thriller na zajímavé téma, doporučuji.

katule1992
07.07.2016 5 z 5

Jak je u mě zvykem, kniha, která si mi líbí, je přečtená co nejrychleji a to byla i v tomto případě. Večer jsem před spaním přečetla pár desítek stránek a ráno pokračovala, až jsem se dostala k poděkování autorky. Kniha je přímo famózní. Autorka se nechala inspirovat skutečnými příběhy ztracených mladých dívek a díky jejím poznatkům, které přidávají na autentičnosti, doslova zažíváte každý pokrok hlavní hrdinky s ní.
Já osobně jsem po celou dobu čtení obdivovala její statečnost a oddanost vrátit se zpět k svému životu. Nechápala jsem, jak to mohla vše vydržet a nezbláznit se. Rozhodovala se ve všem správně a i když jí bylo pouze 16, chovala se již jako dospělá.
Knihu hodnotím za 4,5 z 5 . Odebírám půl hvězdičky za tři stránky, které byly před koncem knihy. Trochu jsem se v něm ztratila a bylo to velice matoucí před finále.
Tak nebo tak, knihu doporučuji všem, kteří mají rádi psychologické příběhy.

MonnieSPO
29.05.2016 3 z 5

Ke knížce jsem zezačátku přistupovala trochu skepticky a to i vzhledem k věku hlavní postavy, že už to není nic pro mě. Nicméně knižka mě příjemně překvapila. Jedná se o skvělý popis rozpolcené osobnosti a i když to není první knížka, kterou jsem na tohle téma četla, působí věrohodně. Nakonec jsem ji přečetla za dva dny.

Edona
05.03.2016 3 z 5

Návrat z temnoty je vcelku dobře napsaný psychologický thriller, zabývající se drsnými tématy, jako únos dětí a zneužívání. Já musím říct, že to bylo hodně zajímavé, ale celkem předvídatelné a ne tak poutavé, jak jsem očekávala.

helnov1
04.03.2016

úžasná kniha...ráda si jí přečtu znova :)

ptoček
22.02.2016 5 z 5

Skvělý tak trochu jiný psychothriller. Zajímavé téma, rozhodně jsem se nenudila, četla jsem jedním dechem.

petra4080
19.02.2016 4 z 5

Super!
Zajímavé téma, poutavý příběh, vše do sebe postupně začíná zapadat. Kniha ve mě vyvolávala silné emoce, skvěle pojatý psychologický thriller. Ke konci však intenzita příběhu slábne :-(
I ti kterým věříme nejvíce mohou být ve skutečnosti těmi nejhoršími.

LiKa00
27.01.2016 5 z 5

Krásná a velmi zajímavá kniha. Opravdu mě uchvátila. Ještě jak spisovatelka dokázala to všechno popsat a jak se inspirovala skutečnými příběhy některých lidí. Je to velmi napínavé a člověk se od toho stěží odtrhne. Určitě doporučuji.

Eva.H.
15.01.2016 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem, nedalo se odtrhnout.

Wish
15.11.2015 3 z 5

Téma velmi zajímavé. Zpracování pro mě bohužel spadající do kategorie young adult.

vlkove
10.09.2015 5 z 5

Páni to byla jízda!
Tato kniha je mou první v tomto žánru a musím říct, že to byla bomba.
Nečekala jsem, že kniha bude o něčem takovém ale i přesto nezklamala.
Knihu bych nedoporučila jedincům, kteří nemají rádi násilí páchané na dětech.
Obálka je výstižná. Hlavní hrdinka je úžasná a silná, moc ji obdivuji.
Dávám pět hvězd a při tom přemýšlím nad tím, jak moc je smutné, že něco takového se dnes opravdu děje.

genie
02.09.2015 4 z 5

Zajímavý příběh psaný skvělou formou ...