Nataša Gollová 2 (limitovaná edice)

Nataša Gollová 2 (limitovaná edice) https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89346/natasa-gollova-2-jubilejni-limitovane-vydani-u-prilezitosti-100-vyroceni-narozeni-89346.jpg 4 80 14

Jubilejní limitované vydání u příležitosti 100. výročí narození. Knížka mapuje celý život velké hvězdy českého filmu, přináší svědectví o vzestupu i pádu velkého idolu. V tomto druhém svazku najdeme mnoho vzácných obrazových i textových zajímavostí, ale objevíme také vřelý cit, soucit a lásku.

MatBla
03.03.2023 5 z 5

Nataška podruhé, děkuji Aleši Cibulko:)
Miluji filmy pro pamětníky, a Natašku jsem vždycky měla nejraději, byla taková roztomile potrhlá. Uměla zahrát komedii i vážnou roli.
Je mi moc líto, jak osaměle skončila.

MarcoPolo936
02.06.2022 5 z 5

Musím sklidit poklonu panu Cibulkovi, za neuvěřitelné množství informací, fotografií a poznatků o této krásné herečce. Herečka, která si svou slávu zasloužila v průběhu 6 let, kdy ztvárnila své nejslavnější role. V době protektorátu, v době, která jako u mnohých slavných hereček i jí změnil nesmyslně po válce život. Veselá, skromná a svým způsobem krásnější než Adina nebo L. Barová... Alespoň, že Werich po válce jí dal možnost v divadle, tak i v jejím filmovém návratu v Císařově pekaři..Nezapomenutelná Eva v naší první crazy komedii, krásná Helenka v Pohádce máje a roztomilá Zuzanka v Hotelu Modrá hvězda.. Po filmové Werichově pomoci v r. 1951 i přesto nastal strmý pád jak na filmovém plátně, tak i v soukromý...Nezapomenutelné spojení Oldřich Nový a Naška.. "A co kdybych si vás, Zuzanko, chtěl vzít? Jéé, co by jste se mnou dělal, vzdyť já nic nemám." Doporučuji.

Janadvorackova
02.04.2022 3 z 5

Doplnění a lehké prolínání s první knihou o této herečce. Autor posbíral hromadu materiálu a nevyužitý, vzpomínky dalších pamětníků, nebo fotky, použil tady.
V případě audioknihy je to trochu oříšek - poslouchat fotky, to tu ještě nebylo :). Naštěstí autor krásně popíše, kde kdo je, jak vypadá, jak se tváří, něco jde najít... Je to taková vtipná interaktivní záležitost :).
Možná že by se tomu zasmála i sama herečka.

tichoslapek_
29.04.2020 5 z 5

Nataša Gollová je pro mě herečkou s překrásným dívčím úsměvem a očima, které postupně s časem zesmutněly . Patří mezi mé nejoblíbenější herečky, a v mém srdci navždy zůstává tou rozpustilou, ztřeštěnou dívčinou.

gabrimi
23.06.2018 5 z 5

Skvělé pokračování prvního dílu.

amenufus
09.06.2017 5 z 5

První knížku jsem zatím nečetla, ale po přečtení téhle jí musím urychleně mít :) Psané opravdu s citem, přečetla jsem jí jedním dechem.

topipig
20.03.2017 4 z 5

Druhé pokračování o magické herečce Nataše Gollové už jen spíše mapuje její filmovou kariéru, doplněnou spoustou raritních fotografií a vzpomínek od lidí, kteří Cibulkovi na základě prvního dílu poslali svoje fotografie a zážitky, které měli s Natašou. Pěkné, i když většinou smutné vzpomínání mě rušily občasné opakované věty z první části.

Chaninka
14.12.2015 4 z 5

Víc se mi líbil první díl, ale tato knížká také není špatná - je to zase z jiného pohledu :)

Jarka59
25.04.2015 5 z 5

Tuto knihu doporučuji,je dobře napsaná dobře se čte

Kubíííína
31.08.2014 5 z 5

Opět musím říct, že se mi kniha skvěle četla, paní Gollová byla výjimečná herečka a stejně jako u prvního dílu musím tuto knihu doporučit všem, kteří se chtějí o této herečce dozvědět co nejvíc, jelikož tam najdete všechno.

minirock
01.02.2014 5 z 5

Tak jako byl první díl zaměřený převážně na život a vzpomínky jejích nejbližších, druhý díl si všímá spíše Natašiných rolí jak ve filmu tak na divadle. A k tomu přidává vzpomínky hereckých partnerů. Některé se sice opakují, ale stále je to nadstandardní vzpomínková kniha na herečku, která prostřednictvím svých rolí dokázala rozdávat smích generacím diváků. Její život však už tak radostný nebyl.

kika 13
25.11.2012 4 z 5

Prostě ano.Pěkná knížka.

kilometr
17.05.2012 5 z 5

Nádherná kniha věnovaná filmovým a divadelním rolím Velké herečky.
První díl mě minul,ale pokračování je uděláno s velkou láskou.100%.

maryzka
02.05.2012 3 z 5

Je to pokračová ní osudu této herečky. Jsoutam setkání s příbuznými této herečky.