Nástin dějin evropského myšlení: Od Thaleta k Rousseauovi

Historický úvod do filosofie od profesora dějin filosofie na Ústavu filosofie a religionistiky FF UK. Kniha se snaží srozumitelným způsobem poskytnout na minimální ploše maximum informací, a to od nejstarších dob až po osvícenství. Je určena především studentům jako základní učební text pro přijímací zkoušky i další studium.

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/210754/nastin-dejin-evropskeho-mysleni-od--210754.png 4.526
Literatura naučná, Filozofie
Vydáno, Paseka

Kniha Nástin dějin evropského myšlení: Od Thaleta k Rousseauovi

Romanka89
22.01.2016

Velmi užitečná kniha, která mne provázela celé studium filosofie. Velmi přehledně napsané. Doporučuji.

w3s
05.11.2013

Příroda stála na počátku výkladu a stojí i na jeho konci. Od Thaléta k Rousseauovi. Přírodní prvomyslitel Tháles začal o přírodě filosofovat v atmosféře důvěřivé harmonické symbiózy. Došlo k osudné roztržce. Na samém sklonu patriarchálního věku evropského lidstva Rousseau geniální intuicí vytušil, že tzv. Civilizace vybočující z harmonického řádu přírody a přirozenosti nás žene do katastrofy. Vraťme se tedy po obvodu tohoto velikého kruhu nazpět až k pramenům Thalétovy božské vody povýšené na metafyzický princip jako počátek všeho jsoucího a promysleme, kdy, kde, v čem a proč se stala chyba a to nejen v samotném duchovním vývoji Evropy.

Jíťa

Srozumitelné, záživné, čtivé, co víc si přát.