Tajomný závoj

Tajomný závoj https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496134/bmid_tajomny-zavoj-7ro-496134.jpeg 4 241 57

Niektoré z temných stránok nového demokratického režimu - drogy a prostitúcia - na seba nedali dlho čakať, prejavili sa krátko po revolúcii. Chlapci z oddelenia vrážd sa s nimi stretávali bežne aj predtým, no v menej drastickej podobe. Dnes nemali šťastie, vrah sa činil, nešetril ani ich, ani ju - mladú pouličnú prostitútku dopichal, podrezal a naaranžoval jej mŕtvolu tak, akoby ležala vystavená na márach. Ale bola naozaj podrezaná? Naozaj ju vystavil, aby im chcel zanechať nejaký odkaz? Zahráva sa s nimi? Detektívi zatiaľ netušia, či stopy na mieste činu čítajú správne, či im do mozaiky nechýbajú tie najdôležitejšie kamienky. Veľa času nemajú, zvlášť ak im hneď na začiatku vyšetrovania svojským spôsobom skríži cestu starý známy - hudobný skladateľ. Spácha samovraždu. Za jeden deň dva prípady spojené zvláštnou niťou, nezvyčajnými stopami. Zatiaľ nevedia, či im neušlo niečo dôležité. Je všetko tak, ako vidia na vlastné oči, alebo sú obidva zdanlivo nesúvisiace prípady zahalené tajomným závojom? Jedno je jasné, ak neodhalia tajomstvo skryté za oponou, ak nezmenia uhol pohľadu, záhada nebude nikdy vyriešená.... celý text

edith79
26.08.2022 5 z 5

Na něco se přišlo, něco zůstalo skryté za závojem. Doufejme, že ne na dlouho. Opět musím chválit. Měla jsem teď od Dominika Dána docela velkou pauzu, takže jsem se moc těšila a knížku si zase pěkně užila. Díly, které se odehrávají během Sametové revoluce nebo těsně po ní mám od autora asi nejraději.

pavel9410
14.08.2022 5 z 5

Zacatek mi prisel rozvlacnejsi, ale nastesti se to rozjelo. Jo, je to ve stejnem duchu jako jeho predchozi knizky. Mam to podobne jako u Agaty - proste clovek vi, co ho ceka a proste se na dalsi pribeh particky vrazdiarov tesi.

bábuška
11.08.2022

V této knize se navracíme o několik roků nazpět, kdy obsazení kanceláře vyšetřovatelů vražd je kompletní. V prvním případu, týkající se zavraždění pouliční prostitutky, bohužel vyšetřovatelé nejsou úspěšní. Snad se úspěšného vyřešení dočkáme v některé příští knize. Druhým případem je starší muž - hudební skladatel, chronický stěžovatel na všechno, počínaje vstupného do ZOO, pokračuje osobním napadením, výhružnými dopisy i telefonáty, takže působí trochu jako duševně nemocný. A dovolání u nikoho. Nato je nalezen na zahradě vlastního domu mrtev, což policie uvedla jako samovraždu. A tu nastupuje Richard Krauz se svým parťákem Chosém, kterým se takové uzavření nezdá, začínají vyšetřování sami. Tento případ dovedou ke zdárnému konci i když to byl případ hodně zapeklitý. S knihou jsem byla spokojená, jako vždy.

Peter73
07.08.2022 5 z 5

DD píše podľa šablóny, ale to nevadí, hlavne, že baví. Dve dejové línie, jedna je z prostredia pouličnej prostitúcie, druhá z umeleckých kruhov. Prvá vražda vyriešená, druhá čaká na pokračovanie. Kniha je dobrá, pobavila, trochu ma zarazila jedna situácia. Nebudem hovoriť bližšie, ale týka sa to prostitútky, drôg a kancelárie, táto situácie je podľa mňa nereálna, pritiahnutá za vlasy a vyskakuje z deja, ale realita mohla byť iná v roku 1993.

tittanie
05.08.2022

Tak mám přečteného celého Dána, kromě dvou dílů, které nejdou sehnat v knihovně v češtině.
No mám takový pocit, že novější dánovky ztratily ten švih, které měly předchozí díly, taky je ale možné, že jsem Dána přesycená a že kdybych knihu četla až za půl roku, že bych měla jiný názor. Možná je to taky tím, že ty předchozí knihy, jsem četla v řadě, tak jak se staly ne jak je autor napsal, takže teď jsem se vracela v čase.
Ale vlastně nakonec musím říct, že je to super detektivka.

Lievan2006
04.08.2022

no neviem, ako nedokoncena domaca uloha...

Kortez
30.07.2022 5 z 5

Audiokniha.
Zasa som sa skvelo bavil. Než som sa ale dočkal vyriešenia druhého, vlastne prvého prípadu tak bol koniec. Aleže fakt výborný koniec. Plný počet hviezd je teraz úplne namieste.

janina66
23.07.2022 4 z 5

Opět skvělé. Výborná dedukce Richarda ve vyšetřování jedné "sebevraždy", kdy byl případ vyřešen. Ovšem ten druhý, velmi zajímavý, snad zatím, doufám, nedotažen.

Česneksmedem
22.07.2022 4 z 5

Každá dánovka jsou takové malé vánoce. Zde jsem si hned říkal, že je ten název trošku tuctový. V průběhu čtení jsem našel jiný: „Do riti aj s balíkom“. Jenže ten zahrnuje pouze jeden ze dvou příběhů, takže nic moc. Fakt je, že to bylo strašně popisné, a tím i poměrně zdlouhavé. Závěr to ale napravil, teda až na ten jeden nedořešený případ. Neřekl bych, že tato kniha patří do jeho top pětky, ale číst to bylo mnohem lepší, než pít teplé pivo.

allart
21.07.2022 3 z 5

Klasika, humor, niekedy až nútený. Tie okamžité duchaplné reakcie v dialógoch sú nereálne. Už ma to trochu nudí, no a ten záver s tým podvodníckym priznaním sa mi zdal dosť uletený a samozrejme jedna nevyriešená vražda tiež na hodnotení nepridá... možno začne písať Odložené prípady:)

Kerberos
21.07.2022 4 z 5

Tento díl se mi zdál ze začátku zdlouhavý - možná proto, že jsem ho poslouchala . Bylo tu více zápletek a ne všechno se objasnilo. Autor nás asi chce navnadit na další díl.

Mudry
19.07.2022 4 z 5

Zklamání se opět nekoná. Dominik Dán i nadále boduje. Tentokrát malinko oddychovější díl.

mi-380
05.07.2022 4 z 5

Autor má rád návraty do minulosti, tentokrát vyplnil mezeru – v roce 1993 jsme se s ním ocitli poprvé. Do řešení dvou případů - dvou vražd je zapojena celá kancelář 141, Krauz je samozřejmě ten nejbystřejší, takže ho znovu nacházíme v hlavní roli. Celá kniha mi připadá jako učebnice kriminalistiky ve stylu Jana Ámose Komenského. A to jednak názornými a důkladnými rozbory situací a předmětů doličných a také dlouze vedenými rozhovory, během nichž se kriminalistům pomalu, ale jistě v hlavách rozsvěcí (zatím ještě bez kamer, bez mobilů, bez počítačů, na nejvyšším stupni používané techniky se tu ocitá pager). Zároveň jsme ovšem na konci upozorněni, že objasněnost trestných činů nebývá obvykle stoprocentní. Hledal jsem i v chronologicky následujících románech (Smrť na druhom brehu a Koreně Zla), ale ani tam jsem řešení nenašel.
Není tu ten břitký humor, spád a napětí jako v dříve napsaných dílech, ale nechybí jiné ingredience, pro které věrní čtenáři DD čekají nedočkavě na každé jeho další dílko: popichování a přesně popsané vztahy mezi kolegy, konflikty v partách na sídlišti i mezi rezidenty vilek na předměstí, přesvědčivá sonda do prostředí za hranou zákona, lehký sexismus, dokonalá četba Martina Mňahončáka a vůbec, celková pravděpodobnost tohoto skoro domácího prostředí, za což Brati…, pardon Naše Mesto, stále ještě považuji (rozdělení Československa jsem přijal v klidu, sebeurčení každého národa považuji za posvátné právo a naše rozdělení proběhlo příkladně, stejně jako následné vztahy a spolupráce, ale v současné krizi, kdy každý v EU si stejně řeší vše podle sebe a na ostatní nedbá, mám pocit, že pohromadě by nám bylo lépe, jako federace bychom byli o něco těžší váha).
85 % (jsem devatenáctý hodnotící, průměr je zatím 93 %).

ViolettaCh.
03.07.2022 4 z 5

Další skvělá dánovka, tentokrát běžely souběžně dva zajímavé případy, i když u toho jednoho to nebylo nějak dodělané, proto jen za 4 hvězdy. Doufám, že je to nástupní můstek k dalšímu dílu, kde se dočkáme rozuzlení i případu s vraždou prostitutky.

Petronela16
30.06.2022 5 z 5

Vždy, keď počujem záverečné: "Dúfame, že sa vám nahrávka páčila..." ma tak strašne štve,ze je koniec.V tomto pripade ma to mrzelo trošku menej, nakoľko DD rozohral dve partičky a jednu ešte akosi neukončil.Takze to be continued... nevadí, máme sa na čo tešiť.Len nech to nie je dlho.
K tomu dnešnému zavoju sa da povedať len toľko, že každý, kto očakáva klasickú dánovku, si určite aj na tejto zgustne.Stará známa partička, staré známe doberanie sa detektivov, možno tentokrát menej vyrazni Kuki s Vaňom ale ok. Veľmi vydarené dielko a ako som povedala, či vlastne napisala budem netrpezlivo čakať na pokračovanie.... Ešte dodám,ze som vypočula ako audioknihu, koniec koncov ako skoro všetky danovky.Lepsie mi chutia ušami ako očami.

smardice
27.06.2022 5 z 5

Jako vždy perfektní, jen ten konec! Jelikož detektivní oddělení vyšetřuje souběžně dva případy, tak si zase budu muset počkat na rozuzlení v dalším díle.

Trpaslici-zena1
25.06.2022 5 z 5

A je to tu. Ani další prípad oblúbených detektivov ma nezklamal. Všetko, čo u autora baví a očakávam, vždy dostanem mierou vrchovatou. Ani Temný závoj, ktorý sa vznáša nad dvoma prípadmi není výnimkou. A teraz len čakať na další diel.

tajemství krimi

Dominik Dán