Tajomný závoj

Tajomný závoj https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496134/bmid_tajomny-zavoj-7ro-496134.jpeg 4 241 57

Niektoré z temných stránok nového demokratického režimu - drogy a prostitúcia - na seba nedali dlho čakať, prejavili sa krátko po revolúcii. Chlapci z oddelenia vrážd sa s nimi stretávali bežne aj predtým, no v menej drastickej podobe. Dnes nemali šťastie, vrah sa činil, nešetril ani ich, ani ju - mladú pouličnú prostitútku dopichal, podrezal a naaranžoval jej mŕtvolu tak, akoby ležala vystavená na márach. Ale bola naozaj podrezaná? Naozaj ju vystavil, aby im chcel zanechať nejaký odkaz? Zahráva sa s nimi? Detektívi zatiaľ netušia, či stopy na mieste činu čítajú správne, či im do mozaiky nechýbajú tie najdôležitejšie kamienky. Veľa času nemajú, zvlášť ak im hneď na začiatku vyšetrovania svojským spôsobom skríži cestu starý známy - hudobný skladateľ. Spácha samovraždu. Za jeden deň dva prípady spojené zvláštnou niťou, nezvyčajnými stopami. Zatiaľ nevedia, či im neušlo niečo dôležité. Je všetko tak, ako vidia na vlastné oči, alebo sú obidva zdanlivo nesúvisiace prípady zahalené tajomným závojom? Jedno je jasné, ak neodhalia tajomstvo skryté za oponou, ak nezmenia uhol pohľadu, záhada nebude nikdy vyriešená.... celý text

Rapeh
03.03.2023 4 z 5

Neskutečný Dominik Dán. Velmi mne překvapilo, že vražda prostitutky zůstala nevyřešená.

99jana99
27.01.2023 4 z 5

Po předchozích knihách mě tato bavila o hvězdičku méně. Asi mi vadily zbytečně dlouhé opisy některých situací, jakoby autor potřeboval zaplnit stránky. I tak super a doporučuji.

SadUnicorn
23.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Poté, co jsem si dala od Dána chvilku pauzu je toto skvělý návrat, který mě okamžitě zase namotal. Tyto knihy jsou prostě výborné, vyprávěné s lehkostí a tak přirozeně plynoucí, že se to prostě čte samo.
U Tajemného závoje jsme dostali naprosto výborné logické vyšetřování, které mě celou dobu bavilo. Jednu hvězdičku strhávám pouze za to, že jsem v případu podezřelé sebevraždy odhadla motiv i vraha dříve než Richard, ale finále tohoto vyšetřivání bylo prostě geniální lstí. Také mě mrzí nedořešený případ Růženky, což je u Dána neobvyklé, ale předpokládám, že kniha s rozuzlením ještě přijde. I tam mám tip na pachatele a zajímá mě, jestli jsem se trefila.
Každopádně výboná kniha, tipický Dán, 4,5*.

Ester71
16.01.2023 5 z 5

Dominik Dán mě prostě baví.
Čtu jeho knížky napřeskáčku a ničemu to nevadí.
Byla jsem překvapená, že nechal jeden případ nedořešený, těším se na další část.

ivoiro
08.01.2023 5 z 5

Skvělé, 10 hvězdiček jak vyšitých. A teď rychle další díl. Je to nutnost.

dikobraz
03.01.2023 1 z 5

Jedna hviezdicka z nostalgie. Dan upada, jeho romany su ako na hojdacke.
Toto bolo o com? Bez konca, nevyriesene. Asi fakt straca napady, ked to musel takto urobit. Je to slabota, odkedy nepobera plat z ministerstva je to ubohe.

ArwenAragorn
20.12.2022 4 z 5

80%

"Nic vám nenabídnu, na našem pracovišti už nepijeme," přivítal je kriminalistický expert Hugo.
"Zrovna sme tě chtěli upozornit, abyste nám nic nenabízeli, protože my už nepijeme jinde než na našem pracovišti."
Zase výborná detektivka, tentokrát se vracíme do roku 1993. Richard Krauz a spol. řeší vraždu prostitutky a sebevraždu známého hudebního skladatele. Jeden případ vyřeší, ale na chycení vraha u druhého si budeme muset počkat do dalšího dílu.
Opět jsem se zasmála, ani u vážných případů nesmí u D.D. humor chybět.
Doporučuji!

Dany58
18.12.2022 5 z 5

Jako obvykle napínavá kniha. Jen drobná nesrovnalost se vloudila. Baláž řekl, že emigroval v roce 1970. Oženil se v Americe, kde se mu narodil syn. Vrátil se s rodinou v roce 1990 a zemřel v roce 1993. A syn má údajně 29 let. Kdyby se narodil v 1971, měl by mít 22 let.

klokan.1905
18.12.2022 5 z 5

Tajemný závoj...
Celou sérii Naše Město jsem začal číst asi před třemi lety... Zvolil jsem způsob chronologického čtení, tedy tak, aby mi na sebe jednotlivé díly, pokud možno časově i dějově, navazovaly... V současné době však mám již vystřílené všechny náboje:-D , takže mi nyní nezbývá jiná možnost, než číst ten díl, který právě v češtině vyšel... A tak jsem se propracoval až k tomuto pokračování... Musel jsem se vrátit v čase, opět jsem potkal policisty, se kterými jsem se v jiných dílech již rozloučil... Bylo to milé setkání...
K samotné knize... Připravte se na to, že se opravdu hodně vrátíte časem - konkrétně do roku 1993... Divoká devadesátá léta minulého století... Tentokrát se budou policisté z oddělení vražd snažit dopadnout vraha mladé prostitutky... Kromě toho se budete s policisty z kanceláře číslo 141 věnovat ještě jednomu zajímavému případu...
Víc Vám neprozradím... ;-) Snad jenom, nutně potřebuji další díl... ;-)
Knihu jsem si neskutečně užil, dávám plný počet hvězdiček...

Reacher
15.12.2022 5 z 5

Jsem moc rád, že DD píše tak, že neomrzí. Vraždaři řeší další dva případy, jsou devadesátky, tudíž větší volnost a to nejen ve společnosti, ale i kluci z vražd ještě nemají za zadkem tvrďáky z inspekce. Jsou mladí, neopotřebovaní a zatím ještě plni elánu. Kniha je svižně napsaná, bez chyb v logice vyšetřování a má celkem spád. To, že se nevyřeší oba případy najednou mi nevadí, však oni to kluci příště dodělají.

o_mega
06.12.2022 5 z 5

Neprekonateľné štengrovačky = jedinečný znak pravej DÁNovky. Nemám čo vytknúť - len chváliť.

MichalHoráček
05.12.2022 5 z 5

(SPOILER) Jako vždy se do knihy od D.D. nejde odtrhnout.
Přečteno na dva tahy. Jen ten závěr... drží mě v napětí a ještě větším těšení na další příběhy.

Jaruš7
01.12.2022 4 z 5

Dánovka zabrousila do temné sféry.
Přes četnou slovesnost obyčejného životního běhu, kterážto balí jádro pudla případů, je poodhalenim "Temného závoje", jaksi až brutálním zobrazením stavu doby.

Jestli je to apel, tak účinkuje.
Samozřejmě čtivé, ale tak nějak s nevábným odérem.

slezmon
24.11.2022 5 z 5

Další skvělá knížka od DD. Na vyšetření jednoho případu si sice budeme muset do prosince počkat (Dáma kontra střelec) , ale to nevadí :-)

Gracian1964
20.11.2022 3 z 5

Na knihu som natrafil v miestnej knižnici a nezaváhal som. Niekoľko kníh od Dána mám už za sebou, nie je to síce žiadna literatúra, ale o to v jeho prípade ani nejde, že? Ide o príbeh a prípadne o atmosféru. Prečítal som si to s chuťou a záujmom. Len na okraj, neverím, že by policajti medzi sebou viedli dialógy v podobe, v akej ju prezentuje autor, ale odpúšťam mu, kúpil si pero, takže si ním môže písať do ľubovôle. Ale v podstate sa mi to páčilo, aj keď som sa nedozvedel, kto bol vrah. Žeby záhradník? Možno si to nechal do budúceho príbehu, ha.

TomHr
19.10.2022 5 z 5

Jako fanda Dominika Dána a jeho příběhů z Nášho mesta hodnotím plným počtem. Nicméně tuhle knihu si snad užije i člověk, který o Krausovi, Burgerovi a ostatních z party nikdy neslyšel, stačí, je-li příznivcem klasických detektivek. Autor opět svým atraktivním stylem rozehrává dva případy: mrtvá prostitutka v trávě za městem a zdánlivá sebevražda známého hudebního skladatele. Zpočátku vše zahaleno závojem, ale postupně se vynořují kontury, díky takové té klasické detektivní práci. V tomto příběhu je Burger ještě ve formě a využívá svých zvláštně férových kontaktů s podsvětím. Celé je to rámováno humorem a tradičními hláškami detektivů.

Faila
16.10.2022 4 z 5

Všechny knihy od Dominika Dána, které jsem měla zatím tu čest číst (poslouchat) mě nadchly. Ani tato mě nezklamala, ale z nějakého důvodu mě bavila ze všech nejvíc. Přitom oproti jiným dílům nebyl tento až tak temný, napínavý a dramatický. Přišel mi ale mnohem lidštější a opravdovější.

oskli
26.09.2022 5 z 5

(SPOILER) To zase byla balada! Vím, opakuji se, ale Dánovky musím mít v audiopodobě, protože miluji ty autentické dialogy a strašně mě těší je slyšet, s tou úžasnou intonací. Pan Mňahončák je díl od dílu lepší, do chlapců z kanceláře se normálně vžívá :-) V jeho podání je poslech opravdu zážitek. A jak mi Mačacia stopa připadala slabší, tak tenhle díl mě bavil zase na 5/5.
Dva rozjeté případy, z nichž dotažený do konce je pouze jeden a na druhý si asi počkáme. Nevadí. Aspoň vím, že se můžu těšit. Já ty "chlapce z oddelenia vrážd" prostě miluju. Akorát teda tenhle díl mi strašně rychle utekl, nejradši bych si ho pustila ještě jednou :-)

J0hn
10.09.2022 4 z 5

Tentokrát jen 4 hvězdy. Takové to Dánovo polopatické vysvětlování problému a opakování celých pasáží bylo tentokrát už trochu otravné. Naštěstí se děj brzy rozjel, takže se to dalo vydržet. Bohužel zůstal nešvar z posledních knih, kdy se rozjedou dva případy a vyřeší jen jeden. Předpokládám, že další kniha bude zase z jiného období, takže na dořešení případu si pěkně dlouho počkáme.

viweb
29.08.2022 5 z 5

Pěkně napsaná, přečtená ve slovenštině. Chvilku trvalo se začít ale stálo to za to. Trochu mi vadí nedořešený případ ale těším se na další díl a rozuzlení.

tajemství krimi

Dominik Dán