Studňa

Studňa https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48490/bmid_studna-3Tk-48490.jpg 4 345 56

Jeden múdry človek, ale nebol to policajt, raz odhalil tajomstvo vraždy a z tajomstva sa razom stalo najstaršie kriminalistické pravidlo. Je jednoduché: vraždí sa buď pre peniaze, alebo kvôli ženám. Krauz a Fischer odrobili na oddelení vrážd pekných pár rokov a mohli iba prikývnuť, prax staré kriminalistické pravidlá poväčšinou potvrdzovala. Aj na jar roku 2003, keď našli zohavené telá mileneckej dvojice, vedeli už od začiatku, že motív dvojnásobnej vraždy bude buď v peňaženke mladého tiežpodnikateľa, alebo v nohavičkách jeho milenky. Aby sa dostali ďalej, museli rozplietať klbko udalostí spred roka, ale to im neprekážalo, lebo rozpletať klbká bola ich každodenná rutinná práca, len im nešlo do hlavy, čo za sviňu v ľudskej koži dokáže inému človeku prestreliť hlavu a potom aj telo... Nebol to pekný pohľad, keď ich našli, a smradu sa vyvalilo toľko, že aj požiarnici v maskách sa dusili a súdny lekár, uznávaný svetaskúsený rutinér, si po naozaj dlhej dobe úprimne vzdychol: ježišukriste. Ale inak to bol veľmi pekný a milý príbeh...... celý text

MichalHoráček
13.10.2022 5 z 5

Zase příjemně strávené dva dny s kolektivem detektivů z Našeho Města.
Na knihách D.D. se mi asi nejvíc líbí to napětí proložené černým humorem.

klokan.1905
15.09.2022 5 z 5

Studna...
Moji knižní přátelé, chcete-li číst sérii Naše Město chronologicky, tak toto je momentálně díl dvacátý sedmý, případně autorem napsaný díl dvanáctý - tam už s tím DD nezahýbá... ;-) Já jsem zvolil cestu chronologického čtení, avšak za dobu mého čtení vyšly asi čtyři díly, kdy jsem se musel vrátit v čase... V případě, že bych mohl zpětně volit způsob čtení, opět bych volil chronologické čtení (zcela dole u tohoto příspěvku uvádím odkaz na webové stránky, kde je seznam knih chronologicky řazený)... Já jsem však teď Studnou vystřílel veškeré náboje, protože další díl v češtině zatím nevyšel (právě Studna vyšla v českém jazyce jako poslední a já si tak doplnil parádní sbírku Dánovek)... Nu, co naplat, budu muset vydržet... Ještě letos však vyjde v češtině Tajemný závoj, takže to nějak vydržím... :-D
K samotné knize...
Budete se pohybovat v rozmezí let 2002 až 2003, protože vyšetřování se trošku protáhne... Někdy se totiž opravdu stane, že se vyšetřující policisté nemají čeho chytit... Problém je to obzvlášť v případě, kdy se nepodaří oběť ztotožnit... Nemusíte se však bát, policejní pomníček se z tohoto případu nestane...
Takže, přátelé, s chutí se do knihy pusťte... Nejen do této, ale do jakékoliv Dánovky... Jsou to sice spíše takové knižní jednohubky, většinou kolem 300 stran, ale jsou zatraceně dobré...
Takže za mě opět za pět...

Petronela16
31.08.2022 5 z 5

No čo už napísať?
Opäť vypočuté, tentokrát síce nejaké amatérske nahranie, ale vcelku, keď som sa sustredila na obsah a nie interpreta, tak to bolo fajn.Klasicke doťahovačky medzi kriminalistkou a kriminalistmi, nesmie chýbať Mičurin Kuky ( neviem presne aké y/i, lebo nečítam, len počúvam), banda vraždarska jak vyšitá ...
Ja dávam plný počet, lebo toto je pre mňa,raz darmo,srdcova záležitosť- retro krimi mého mládí a to ja môžem .

MatoPalkes
28.07.2022 4 z 5

Ešte lepšia Studňa ako tá od Majora Zemana. Klasicky pútavý Dán, nedalo sa odtrhnúť.

medlovice
31.05.2022 5 z 5

Dlouho jsem kolem Studny chodila . A váhala. V UH ji totiž mají jen ve slovenštině . ale audio knihy ve slovenštině mě bavily.
Čeština je krásný jazyk, slovenský originál je dokonalý. I když jsem některé výrazy uplně nepochopila jen si představovala ten pravý význam. přečetla jsem ji a vžila se do děje. Studna není slabší, nejsou slabší dánovky, jsou jen slabší čtenáři.

SadUnicorn
09.05.2022 5 z 5

(SPOILER) Tato kniha se sice řadí k těm "obyčejným" knihám ze série, ale rozhodně k těm povedenějším obyčejným. Více než o překvapivé rozuzlení zde jde o vyšetřování a postupné odkrývání informací, které je dávkováno tak, aby čtenáře bavilo. Navíc další přiblížení života jiného detektiva z kanceláře než jen Krauze a Chosého, za které má knih u mě další plus. Jinak nechybí nic. Vraždářský humor, špičkování detektivů, brutálně detailní popis místa činu a mrtvoly, smysluplné rozuzlení a konečně také potrestání viníků, za což jsem velmi ráda, protože toho se mi v Dánových knihách často nedostává, takže i ta satisfakce na konec potěšila.
Dávám 5*, i když jsou v sérii kepší knihy, ale tahle se řadí k těm zábavným.

hanzmb
25.02.2022 5 z 5

Standardní Dán. Vtípků mezi parťáky spousta. Ta krimi složka je proti Mačaciej stope ( kterou jsem musel v prosinci jako chronologicky starší upřednostnit) také na podstatně vyšší úrovni. Možná v tomto období psal i lepší věci, ale to se při chronologickým čtení srovnává hůř. Zajímavý byl i třeba Petřin nápad, jak působit na vyšetřovaného :-). Jen ten konec realitky byl nějaký uspěchaný, bez detailů. Třeba se to ještě objeví v nějakém příštím dílu.

Muf911
16.01.2022 5 z 5

Bezdomovec nalezený v septiku, mafiáni šmelící s pozemky

janina66
10.01.2022 4 z 5

Pro mě trochu slabší díl. Začátek dosti natahovaný, poté teprve přišla na řadu naše partička. Opět skvělé špičkování na pracovišti. Pěstování orchideje, Váňovo zažívání atd., to vše super.

ErikaKej
03.01.2022 5 z 5

super kniha, ťažká téma a riadné svinstvá sa diali. Prečítaná jedným dychom. Mne sa DD páči oveľa viac ako severské krimi ktoré sú síce prepchaté napàtím ale mne nie veľmi blízke prostredím a oveľa menej realistické ako DD Za mňa odporúčam.

smardice
06.12.2021 4 z 5

Jak píší mnozí, "Dánovka", jak má být. Zajímavé téma týkající se bezdomovců je stále více aktuálnější. Ale začátek a i děj mi připadal zbytečně natahovaný, a pro mě tudíž ne tak zajímavý, jak v knihách předešlých. Ale samozřejmě ne každému může vyhovovat dané téma.

kolacky
10.10.2021 5 z 5

Rozdělené na dvě části, což mě kapičku zmátlo... v mezidobí se asi odehrává příběh Kníže Smrt. Opět - chlapci prokázali skvělou dedukci a kupu zdravého rozumu!!!

edith79
25.08.2021 5 z 5

Poslední knížka DD, která mi zbývala přečíst. Teď budu muset čekat na další nebo si dát druhé kolo. Ale ke knížce. Opravdu už nevím co stále psát, protože mně se líbily všechny knihy autora a tato není vyjímkou. Zase tu máme arogantní padouchy, kteří si myslí, že si mohou všechno dovolit a že jsou na ně všichni krátcí. Jenže to neznají Burgera, Krause a spol. Ti se dají do pátrání dnem i nocí a smyčka se začne pomalu, ale jistě stahovat. Zase za pět a hotovo.

Kortez
30.07.2021 5 z 5

Audiokniha.
Plný počet hvězd, maximální spokojenost. Žádná hluchá místa, zajímavé prostředí ze života bezdomovců a lidí kteří na nich ještě parazitují. Chyběla tam ještě nějaká pracovnice neziskovky aby byl spolek hyen kompletní.

Alilka
16.06.2021 5 z 5

Vynikající jako všechny ostatní... Jak já se té bandy vraždářské vždycky nemůžu dočkat, na druhé straně je mi jasné, že úvody bez nich jsou nutné, abychom věděli o co jde až už se pustí do vyšetřování... :-D Kniha je opět skvěle napsaná a napínavá od první až do poslední stránky.

Mudry
04.04.2021 4 z 5

Opět skvělé počtení. Pravda je, že tomuto dílu trochu chybělo napětí. Tentokrát přečteno ve slovenském originále, což si vždycky dost užívám.

viweb
02.04.2021 5 z 5

Opět nejsem zklamaná. Výborná. Doporučuji přečíst. Já zvládla přečíst v originále.

m_martina
30.01.2021 5 z 5

Můj oblíbený Dominik Dán ani v této knize nezklamal. Zase se jedná o zajímavý případ, který jsem přečetla jedním dechem. Doporučuji.

Česneksmedem
14.10.2020 5 z 5

Byl to fakt prezentábl díl. Perfektně jsem se bavil, a to obzvláště v pasážích, kdy se ve Váňovi probudil zažívací aparát, když Petra mluvila o třech centimetrech nebo při Kukyho několikátém pěstitelském pokusu. Knihu rozhodně doporučuji!!!

Greenfingers
10.04.2020 5 z 5

Klasická "Dánovka" se vším všudy: zajímavý příběh s dvěma dějovými liniemi, staří známí "vraždári" ve své obvyklé formě a pohodě, to vše okořeněno vtipnými dialogy, ve kterých si detektivové neberou servítky. Vyšetřovací postupy popsány tak, jako asi v praxi probíhají včetně všudypřítomného alkoholu. Vše do sebe logicky zapadá, je to pochopitelné a uvěřitelné.