Kožené srdce

Kožené srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128742/bmid_kozene-srdce-k07-128742.jpeg 4 319 59

Detektív Oto Hanzel pochoval manželku a syn sa mu pred piatimi rokmi bez stopy stratil. So stratou dvoch najmilovanejších ľudí sa ťažko vyrovnával, no Krauz s kolegami z kancelárie stoštyridsaťjeden mu zachránili život a všetko nasvedčovalo tomu, že Oto už bude v poriadku. Lenže ako to už v živote býva, zdanie občas klame. Hanzelov syn sa nečakane vrátil domov a namiesto radosti prišli problémy – v podobe obrovského revolvera za pásom a neustálych klamstiev o tom, kde vlastne celý ten čas bol. Krauz a Chosé otcovi sľúbia, že mladého Ota postrážia a pomôžu mu. Vôbec netušia, do čoho sa kolegov syn zase zaplietol. Burger s Hanzelom majú plné ruky práce s vraždou vysokopostaveného štátneho úradníka a vyšetrujú tak obetavo, že obaja skončia v nemocnici vo veľmi vážnom stave. Ani Krauz a Chosé nemajú pri sledovaní mladého Ota veľa šťastia a musia hľadieť do očí smrti, ktorá je jednou z najbolestivejších. Skutočnosť, že pritom rozpletú rodinné tajomstvo staré vyše polstoročia ich vôbec neteší. Všetci sa nakoniec stretnú v jednej nemocnici, ale či aj všetci prežijú, nevedia ani lekári.... celý text

tittanie
21.02.2023

Musím říct, že jsem měla se sháněním této knihy stejné problémy jako medlovice. Nakonec jsem sehnala jako audioknihu.
Miluji Kukyho pokusy o pěstování čehokoliv. Opravdu čekám, že jednou to budou i brambory.
Možná bylo v knize trochu více náhod, ale jsem ráda, že se mi podařila sehnat a hlavně, že jsem si ji mohla přečíst.

gladya
09.01.2023 4 z 5

V něčem se mi zdá tahle knížka trochu jiná než ostatní autorovy knížky, hlavně příběh s kořeny v 2. WW. Různých náhod tam bylo až moc, což je v mých očích na škodu. Je to ale pořád D. Dán, pořád je to čtivé, hlášky a špičkování „vraždárov“ jsou fajn. Druhý příběh je vlastně smutný, člověk se musí ptát, kdo je vlastně oběť

medlovice
08.12.2022 5 z 5

Kožené srdce jsem dlouho hledala. Nikde nebylo v knihovnách na Uhersko Hradistku. Ani v centrální, ani v Boršicích. Nenašla jsem nic v bazaru , ani na internetu. Po čase jsem zkusila antikvariát, kde vrací knihy do oběhu a jedna kopie na mě čekala, Ve slovenštině. Náramně jsem si to užila. První kapitola je totožná s první kapitolou z knihy Kníže smrt a já si tak mohla porovnat originál a český překlad. Shodují se přesně .
Příběh mě nezklamal, je velice zajímavý, partičky si užijeme a napětí čeká na každé stránce.

Evakolarova
20.10.2022 5 z 5

Líbilo se mi propojení s minulostí. Knížka byla napínavá, konec mě sice trochu zaskočil, ale určitě super kniha.

MatoPalkes
28.07.2022 4 z 5

Kukiho citrónovnik a poklad nacistov. No nemiluj túto sériu.

jprst
08.07.2022 4 z 5

Autor zkrátka ví, co čtenáři nabídnout a také to umí. Už jsem přečetl slušnou řádku jeho knih a zatím s výjimkou Rudého kapitána (což byl tedy úlet) byly všechny nadprůměrné úrovně stejně jako tato.

SadUnicorn
13.06.2022 5 z 5

Tak tohle byl opět v sérii vyčnívající díl. Hlavně kvůli pátrání po nacistickém pokladu, které dodalo knize na pikantnosti. Mám ráda případy, které jsou propojeny s historií až do současnosti. I druhá dějová linka se zavražděným úchylem byla velmi zajímavá a napínavá. Kniha je okořeněna přiměřenou dávkou akce a humoru. Na scénku s Richardem u holiče asi nikdy nezapomenu. Čtenář se dočká typicky dánovského konce - sice hořký a ne vždy spravedlivý, ale je to ukončení.
Celkově hodnotím nejvyšším počtem, i přes smutný konec.

hanzmb
22.04.2022 5 z 5

Kdyby si člověk partu nezamiloval, tak by těžko právě dočetl 28. díl. Na druhou stranu ale musím přiznat, že zrovna nepatří k vrcholům autorovy tvorby. Už to počáteční ctrl c / ctrl v bych od něj nečekal. To je typické hlavně pro Češku. Ani závěrečné propojení mě moc nenadchlo. Na to jak bylo dopředu signalizované, bylo těch náhod moc. A tak trochu vyšumělo do ztracena. Doufám, že se k těmto případům autor ještě někdy vrátí.

janina66
26.01.2022 5 z 5

Tento díl byl opravdu super. Obě linie vyšetřování byly napínavé, ale také lidsky nechutné, až bláznivé. Toto vyšetřování bylo opět okořeněné skvělým humorem. Richard u kadeřníka, či anabáze s citroníkem. Souhlasím s ostatnímy komentáři. A opět bohatí nebyli vypátráni.

ErikaKej
03.01.2022 5 z 5

Dobrá kniha, mňa veľmi bavila a ako väčšina Dánoviek bola prečítaná jedným dychom. Určite sa k nej ešte raz vrátim. Obe dejové línie boli dobre prepracované. Obdivujem autora za nápady a odvahu. Za mňa odporúčam.

smardice
14.12.2021 5 z 5

Začátek mě překvapil, a to tak, že jsem se musela ujistit, zda opravdu čtu tu, kterou jsem chtěla. Ale jinak určitě jedna z těch lepších z této série. Víc netřeba psát, určitě doporučuji!!

kolacky
12.10.2021 4 z 5

Oto Hanzel junior... aspoň nějaké pozitivum. Tedy kromě perfektního příběhu!

Petronela16
16.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Hneď na začiatku som zostala v šoku, že či som toto už čítala, či nie, či čo?No ešteže ma neprešla trpezlivosť a išla som ďalej.Este musím upresniť, že som aj túto Danovku , ako vo väčšine prípadoch, počúvala ako audioknihu.Tentokrat to síce nebol ani Mnahoncak ani nikto známy, ale tak v pohode dalo sa to počúvať, kniha bola nahovorena celkom dobre a ten rozprávač sa aj snažil hlasom intonovat .Zápletka tentokrát netradičná, ani mi nevadil mierny odskok do minulosti a esesacka epizóda.A vysvetlenie koženého srdca na záver bola chuťovka, ako sa na DD patrí.Urcite výborne popocuvanicko, škoda ,že Kukiho citronovnik nakoniec zdochol.No ale to sa dalo zase čakať!

munka
31.05.2021 4 z 5

Kniha sa mi páčila. Zaujímavá zápletka a prelínanie dvoch dejov okorenené "hobby záhradkou" v kancelárií. Teším sa na ďalšie stretnutie...

jan7760
05.05.2021 5 z 5

Celu knihu som rozmyslal, preco ma taky nazov, rozuzlenie prislo az v zavere. Viac dejovych liniek, vzajomne dobre prepletenych, Dan to vie na urovni, nesklamal. Trochu uletena zapletka s vyskumom doktora Rasiho...

Mudry
28.04.2021 4 z 5

Skoro si začínám myslet, že Dominik Dán mě pravděpodobně nikdy nezklame. Tentokrát ubírám jednu hvězdičku za pro mě pomalejší rozjezd, což ovšem neznamená, že jsem si to zase náramně neužila . Jdu na díl šestnáctý.

witko
17.03.2021 5 z 5

Dva případy pro jedno oddělení a partu suprových kolegů. Vynikající dialogy. Oba případy mě hodně zajímali. Chci seriál s osazenstvem této kanceláře!

viweb
09.02.2021 5 z 5

Opět výborná. Prečtená v originále ve slovenštině.

edith79
27.01.2021 5 z 5

Bavilo a moc. V knize se zároveň odvíjí dvě linie. Na jeden, dost nechutný případ jsou nasazeni zkušení matadoři Burger a Hanzel, druhou tak trochu soukromou záležitost na tajňačku řeší Krauz s Chosém . Obě linie byly hodně zajímavé. Opět se nešetřilo životními moudry, zkušenostmi, ale ani humorem. Prostě Dominik Dán v nejlepší formě.
" Neviem, ako by som vám to povedal, ale niektorí... niektorí vplyvní l'udia z toho nebudú mať radosť."
" V poriadku, ja som ani nikdy netvrdil, že oddelenie vrážd je tu na to , aby niektorým vplyvným l'uďom robilo radosť. "
Není co dodat.

Kortez
22.01.2021 5 z 5

Audiokniha. Jedna z lepších dánoviek. Namiesto mafiánov sa objavili esesáci a to bola pre mňa príjemná zmena. Ten útek do rodinnej histórie sa fakt vydaril. Druhá línia so sadistickým pedofilom bola hnusná, vlastne ako pedofili sami...