Kožené srdce

Kožené srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128742/bmid_kozene-srdce-k07-128742.jpeg 4 319 59

Detektív Oto Hanzel pochoval manželku a syn sa mu pred piatimi rokmi bez stopy stratil. So stratou dvoch najmilovanejších ľudí sa ťažko vyrovnával, no Krauz s kolegami z kancelárie stoštyridsaťjeden mu zachránili život a všetko nasvedčovalo tomu, že Oto už bude v poriadku. Lenže ako to už v živote býva, zdanie občas klame. Hanzelov syn sa nečakane vrátil domov a namiesto radosti prišli problémy – v podobe obrovského revolvera za pásom a neustálych klamstiev o tom, kde vlastne celý ten čas bol. Krauz a Chosé otcovi sľúbia, že mladého Ota postrážia a pomôžu mu. Vôbec netušia, do čoho sa kolegov syn zase zaplietol. Burger s Hanzelom majú plné ruky práce s vraždou vysokopostaveného štátneho úradníka a vyšetrujú tak obetavo, že obaja skončia v nemocnici vo veľmi vážnom stave. Ani Krauz a Chosé nemajú pri sledovaní mladého Ota veľa šťastia a musia hľadieť do očí smrti, ktorá je jednou z najbolestivejších. Skutočnosť, že pritom rozpletú rodinné tajomstvo staré vyše polstoročia ich vôbec neteší. Všetci sa nakoniec stretnú v jednej nemocnici, ale či aj všetci prežijú, nevedia ani lekári.... celý text

Radasek
09.01.2021 5 z 5

Jako obvykle bezva čtení. Chvíli mě to připadalo jako bych to už četla, ale pak jak se začal děj pohybovat po ose Otova syna věděla jsem že ne. Byla to bezva DÁNOVKA!

o_mega
14.11.2020 5 z 5

Vysokopostaveny pedofil, postupna gradacia, detektivi schytaju riadne na ...semo-tamo ftííípky a 14 rocny popisuje zverstva na nom pachane === FUJ HNUS!!!

TomHr
22.01.2020 5 z 5

Osazenstvo kanceláře 141 opět na lovu různých ptáčků... Tentokrát odhalí doupě homosexuálů, zabrousí do nacistické historie a ještě ke všemu není jasná role ztraceného syna Oty Hanzela. Nechybí klasické Dánovské atributy, hlášky a alkohol doprovázejí správnou detektivní práci. A tak to má být!

mi-380
14.11.2019 4 z 5

Déjà vu, co to čtu? Blbnu? Nebo mám špatný výtisk? První kapitola mě vystrašila, je zcela shodná s první kapitolou knihy Knieža Smrť, nedávno přečtenou. Pak už se ale posouváme o tři měsíce dál a jsme u další bratislavské kriminalistické šarády s policejní loajalitou v hlavní roli. Je tu nový případ a k němu nový „případ“ a my čekáme, zda se jako obvykle oba propojí. Čekáme a čekáme.
A pak je tu také pokušení autora zkusit zásek do záhadologie, tak trochu až do SF. Z mého pohledu jde jen o malý moment, kdy se mistr tesař lehce utnul. Naštěstí vyšetřování proložené humornými momenty nechybí. Zajímavou a vtipnou roli dostává muž z Prahy.
75 % (129 hodnotících s průměrem 87 %).

Detektívi sa už roky snažili vysvetliť nadriadeným, že strelecké cvičenia vo vojenských maskáčoch so služobnými pištoľami sú im nanič, že sa im málokedy v nočných uliciach stane, aby ich páchateľ počkal, kým sa z civilného oblečenia prezlečú do maskáčov a nabijú si služobnú zbraň, obujú si kanady a potom ho zatknú.

„Takže sa nemáš čoho báť, ani ty, ani my. Nás nikdy nezaujímali funkcionári, nech sú akokoľvek vysoko postavení, pokiaľ sa ich teplota nevyrovná teplote okolitého vzduchu. Až potom sa o nich začneme zaujímať…

P.S. Aktuálně pokračování číslo 24, případ z roku 2003. Děj tří „dánovek“ je provázaný (Studňa, Knieža Smrť a Kožené srdce). Bohužel už mi zbývají poslední čtyři...

tlllk
04.06.2019 5 z 5

Politika : Zanedbateľná,
Detektívka :Plnokrvná,
Zvrhlosť pointy: Maximálna

Reacher
30.01.2019 4 z 5

DD snad neumí napsat špatnou knihu... Další příběhy party od Dvou lvů jsou napínavé, stále je v nich ta správná chemie mezi hlavními vraždařskými hrdiny. Měl bych snad jedinou menší výtku a to, že jakmile DD zabrousí do historie, vyzní to méně věrohodně než běžná, drsná realita. Takže za mě opět palec hore s tím, že různé templáře a bývalé nacisty by v dalších knihách mohly nahradit postavy ryze současné a více uvěřitelné.

ivoiro
03.10.2018 5 z 5

Tohoto autora prostě nemůžu přestat obdivovat. Opět skvělé dílo, i když trošku jiné, než ostatní. Oba příběhy, zde popsané, v sobě hodně skrývají.

Česneksmedem
28.09.2018 5 z 5

Čaute!
Dřív jsme stáli ve čtvrtek frontu na knížky, aniž bychom tušili, jestli vůbec na nás nějaká zbude. Prostě nervy. Dnes vlítnu do knihkupectví, všude komíny knížek, mezi nima uličky jak pro anorektičky, prostě nervy. Tato kniha je ovšem nervů prosta. Chlast, cigára, tlačenka a možná budou i citróny. Prostě pohoda, klídek, i exnutých je pramálo. Fórů kvanta a například scéna u holiče je takřka nezapomenutelná. Takže plné nebe hvězd.

JelloBiafra
27.08.2018 3 z 5

Titul s názvom Kožené Srdce je navzájom previazaný s knihami Knieža Smrť a Studňa. I tu sa totiž počiatočný dej točí okolo úmrtia manželky Ota Hanzela. Tentoraz z ďalekej Austrálie prichádza po dlhých rokoch jeho stratený syn. Netrvá dlho a ukáže sa, že má za sebou tajomnú minulosť. Zároveň tu naši vraždári vyšetrujú záhadnú vraždu vysoko postaveného úradníka, ktorému doktor Lengyel na pitve našiel medzi zubami sperma. Rozbieha sa dvojité vyšetrovanie a naši vraždári sa rozdelia na skupinky a tak sa nemôžu navzájom dobierať a hlášiek je tu tiež málo. Kniha má spád a obsahuje štandartné atribúty Dánových kníh, ale záverečné rozkrytie záhady siahajúcej až do obdobia 2. Svetovej Vojny mi predsa len vo výsledku pripadá príliš prefantazírované. Rovnako tak vyšetrovanie prípadu vraždy nie je nijak prekvapivé. Som rád že som Kožené Srdce prečítal, ale nie som si úplne istý či sa k tejto knihe ešte niekedy vrátim. Jedna zo slabších Dánoviek, ktoré sa mi dostali do rúk.

SMITH
26.10.2017 5 z 5

Jedna z tých lepších ...

Lolila
17.09.2017 4 z 5

Opäť dobrá "dánovka". V knihe sa prelínajú dva prípady - vražda a súkromné vyšetrovanie. Dej ma spád, zaujímavú zápletku a nechýba humor na pracovisku:-)

Aleen
05.07.2017 4 z 5

Dominik Dán je zavedený, stabilně podává velmi vyrovnané výkony a číst jeho knížku je prostě sázka na jistotu. Zde kriminalisté vyšetřují dva případy - jeden jaksi neoficiální, týkající se syna kolegy a jednu klasickou/neklasickou vraždu. Bezva...a k tomu ten obří citrus v kanceláři! Mně se jeho detektivky prostě líbí, ať mně Domina třeba ukamenuje :-)

Kerberos
27.06.2017 5 z 5

Několik příběhů v jednom,osobní rovina,velmi dobré.

nursejane
13.02.2017 5 z 5

Právě dočteno, a opět nezklamalo. Všechny knihy čtu v originále a čtou se dobře a pár jsem poslouchala jako audioknihy a super. Právě se chystám číst 23. knížku Smrť na druhom brehu, a pak budu netrpělivě čekat zda vyjde něco dalšího, protože za poslední rok co tohoto autora hltám si nedovedu představit, že bych se z jeho hlavními hrdiny už měla rozloučit :-)

Danuše7
11.08.2016

Moc mě to bavilo. Tak to asi fungovalo, ale byli tehdy příslušníci, kteří opravdu vyšetřovali.

MahulenaK
16.09.2014 4 z 5

První v originále :-) Musím říct, že to má něco do sebe. Takže hvězdička navíc. Jinak samozřejmě zase hodně zajímavý příběh, překvapivý konec, Dominik Dán!

pobijecmuch
30.06.2014 5 z 5

K vysvětlení některým čtenářům knih Dominika Dána:
"Komp" znamená zkráceně komplic - tedy kolega, parťák. Toto slovo je stejné jak ve slovenštině tak v češtině.
Používání některých peprnějších slov (pro někoho nadávky) já považuji za normální jev, s kterým se setkáme na jakémkoliv pracovišti, v kolektivu, atd. Berte tyto slova u profese oddělení vražd za určité odreagování od těch hrůz s kterými se setkávají. Kriminalista se rozhodně nebude vyjadřovat stejně jako paní učitelka. Autor těchto knih není profesionální spisovatel, má prostě jen "literární střevo" a spoustu případů osobně zažil, tak to podává jazykem lidu. Porovnáme li výskyt vulgárních slov v těchto kriminálních románech s jinou literaturou, tak jednoznačně mnohem více vulgárních slov je v románech pro ženy, v tzv. erotických blbostích.
Kožené srdce je dobrá kriminálka, která je stejně dobrá jako jiné jeho knihy. A že tak rychle se vyřešil případ ? No, ono to tak v životě někdy chodí, že se dlouho pátrá a potom najednou známe výsledek.

Kveta59
30.06.2014 4 z 5

Kniha se mi dostala do rukou po přečtení skvělých recenzí na autora. Četla jsem ve slovenštině, se kterou jsem neměla nikdy problém. Přiznávám ale, že některým výrazům už nerozumím. V ději mi vadilo, že je psán hodně rozvláčně, spoustu dialogů jsem ke konci přeskakovala. Taky mi trhalo uši, jak se policisti v běžném styku oslovovali - hovado, idiote a další výrazy, které si myslím, že byly nadsazené a dospělí vzdělaní muži snad nemají ve zvyku se takto oslovovat..... co to je "komp" při oslovení kolegy jsem taky nepochopila. Vyřešešení případu se zavražděným se mi zdálo takové nedodělané, jakoby to autor už chtěl mít z krku. Celkové hodnocení dávám za 4* spíš 3-, kvůli příběhům, ne kvůli omáčce okolo. Tímto autora nezatracuji, dám mu ještě v mé knihotéce prostor.

bondula
31.07.2013 3 z 5

Hlavnou devízou Dánových detektívok je u mňa prostredie, kde sa odohrávajú, "Naše Mesto". Špeciálne zaujímavé sú tie, s historickým presahom, ponúkajú čosi málo viac, ako klasický detektívny príbeh. Do tejto kategórie by som zaradil aj Kožené Srdce. Príbeh správne zamotaný, priebeh a riešenie neočakávané. Fajn. Trochu mi vadilo pár faktických nepresností (uplácať v r. 2003 zelenou stokorunou? detektívka má byť dotiahnutá do detailu, keď detektívom na detailoch tak záleží!) a Deus ex machina na konci. Bez toho by sa to snáď bolo zaobišlo...