Knieža Smrť

Knieža Smrť https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26770/bmid_knieza-smrt-b7O-26770.jpg 4 343 55

Oddelenie vrážd a smrť sú ako zamilovaná dvojica v parku, kráčajú vedno ruka v ruke vedľa seba a tvoria neoddeliteľnú jednotu. Zvykli si na seba, naučili sa rešpektovať jeden druhého a báť sa. Aj detektívi z oddelenia vrážd sa boja smrti a hoci si s ňou tykajú, jej návšteva ich dnes naozaj vyviedla z miery. Prišla a vzala si človeka až príliš blízkeho. A o dva dni prišla opäť, ale tentokrát to už nebolo osobné, bola to iba obyčajná práca. Manželka stavebného podnikateľa našla svojho manžela na chate s rozsekanou hlavou a prepichnutým hrudníkom. Dvojica nerozlučných detektívov z oddelenia vrážd Richard Krauz a Jozef Fischer zvaný Chosé musia zistiť, kto a prečo to urobil. Dvě verze obálky.... celý text

o_mega
08.11.2020 4 z 5

Klasika ... doberačky/podpichovačky "vajčakov/vraždárov" ... hviezda dole iba za menej pútavý zločin a mierne slabšiu gradáciu ... proste som to nečítal na jeden záťah = až také napínavko nebolo (aspoň pre mňa), ale ako kniha superDÁNovka.

Kortez
02.04.2020 5 z 5

Zasa ďalšia oddychová kriminálka so známou partičkou vraždárov z Nášho Mesta. Čítal som kde sa dalo.

TomHr
30.01.2020 5 z 5

Obchod s nemovitostmi jako stoka plná špíny a bohatý byznysmen jako novodobý feudál, to jsou výchozí body další povedené detektivky Dominika Dána. Moderní kníže, pan majitel Rastislav se svými záchvaty zuřivosti by byl ideální pachatel... však oni nakonec Krauz a spol. rozlousknou i tuhletu nejnovější vraždu, vlastně rovnou dvě. A to i přes odchod manželky Oty Hanzela. Opět povedená detektivka s vcelku přímočaře vystavěným příběhem. Na důvěrnou znalost policejního prostředí jsme u Dominika Dána zvyklí, tato kniha je okořeněná znalostí prostředí - Devína, kde se děj odehrává.

mi-380
12.11.2019 4 z 5

Devín, Dunaj, Morava. Letos na jaře, obklopen štěbetajícími Japonkami, jsem vyšplhal na hrad a pak prolezl okolí. Vždy mě potěší, když alespoň trochu znám reálie, v kterých se děj knihy odehrává. To je pro mě bonus plus. Ty další jsou očekávané: svérázný policejní humor, promyšlené lidské příběhy, uvěřitelné vyšetřování. Čtu přísně chronologicky, takže v sérii Naše Mesto jsme sice u čísla 8, ale mé pořadí říká, že jde o číslo 26, navazujeme na děj příběhu Studňa.
Závěr mi připadal psaný těsnopisem, proto přidávám jen čtyřhvězdičkových 85 % (aktuálně 130 hodnotících s průměrem 86 %).

Krauz a Chosé si dali pivo, lebo im už dvíhalo dekel. Petre bola zima a objednala si čaj. Filip tiež. Kuky si dal kofolu. Vaňa chcel jedálny lístok, ale keď postrehol ich vražedné pohľady, uspokojil sa so šiestimi párkami, dvoma utopencami a misou pagáčikov. Nesmelo skúsil poprosiť aj o praženicu z ôsmich vajec ako zákusok, ale Petra razantne zasiahla, a tak sa rozhodol, že ostane teda hladný...

P.S.
Autor při vydávání svých knih skáče časem dopředu, dozadu. Pro ty, kdo by chtěli číst chronologicky, jsem se pokusil vytvořit sérii: Naše Mesto – chronologicky (https://www.databazeknih.cz/autori/dominik-dan-5210). Nebylo to tak složité, autor začíná každou knihu letopočtem.

Marian27
15.06.2019 3 z 5

Knieža smrť je vcelku dobrá kniha. Má spád, výborne sa číta, prostredie je aspoň mne známe (na parkovisku pod Devínom som mal vojenskú prísahu), vedľajšia dejová línia sa mi páčila, len mi trošku prišlo akoby kniha bola nedokončená. A čo ten parchant Rastislav? To je všetko?
Kniha mi dala super tip na výlet, takže toto leto sa na Devín vypravím a spravím si parádny výlet loďou, pozriem hrad, dám si niekde obed a nezabudnem ani na jedno orosené...
A veľmi ma pobavil výraz "držhubné", stretol som sa s ním prvý krát a to poznám dosť všelijakých výrazov. To je asi preto lebo som nikdy žiadne "držhubné" nedostal. :)))

mirka71
20.05.2019 5 z 5

Další skvělá Dánovka, přečtená za dva večery. Nezačíná sice zrovna optimisticky - pohřbem, ale i to patří k životu. Jinak opět současná čtivá detektivka, které nechybí spousta vtipných hlášek, Kukyho pěstování kaktusu mě taky pobavilo, Richardova manželka dceřin drogový úlet řeší sama, protože Richard na slovo ,,doma" odpovídá ,,Kde to je?"...... Za mě opět pět hvězd....

ivoiro
03.10.2018 5 z 5

Další úžasný příběh. Tohle můžu bez přestávky.

tlllk
06.08.2018 4 z 5

žiadna politika, čistá detektívka, takéhoto Dána mám najradšej.

JelloBiafra
30.03.2018 4 z 5

Tentoraz si Dán posvietil na špinavé praktiky novodobých lúpežníkov v drahých oblekoch - developerov, ktorí bez akýchkoľvek škrupúľ búrajú a rozkopávajú historické pamiatky v Bratislave a okolí. V chatárskej oblasti pod Devínom bol nájdený zavraždený stavebný podnikateľ, ktorý riadil stavbu jednému zazobancovi, ktorý je známy svojou násilníckou povahou. Miesto stavby je atraktívne aj pre archeológov, ktorí vedia že sa tam pravdepodobne nachádza množstvo zakopaných artefaktov. Kto a z akého dôvodu teda dotyčného podnikateľa zabil? Práve v tomto diele je niekoľko podozrivých a ako sa dočítame, každý z nich by na to mal dôvod. Opäť pútavé čítanie, ktoré som prečítal v priebehu dvoch dní.

Ajrad1981
08.02.2018 4 z 5

Stará známá parta kriminalistů, vtipkujících snad za každé situace, známý Dánův styl. Kniha sice začíná poněkud smutně, život přece jen není procházka růžovým sadem, ale jakmile se objeví první mrtvola a začne vyšetřování, už je to dobré.
Musím nicméně přiznat, že mě několik věcí zklamalo. Ze všech možných předestřených motivů vraždy vyhrál ten, který se mi líbil snad nejmíň. Nebo to možná ani není tím, že by se mi nelíbil motiv, ale že pachatelem nebyl člověk, kterému jsem sakra přála, aby mu zatli tipec. Ale víc mi vadilo, jak bylo naloženo s "drogovou aférkou", její vysvětlení vyznělo dost divně, jaksi romanticky (ne, to není ten úplně přesný výraz, ale nic bližšího mě nenapadá).

Foks
16.02.2017 5 z 5

Detektivka na velmi vysoké úrovni. I kdyby to byla nejslabší dánovka, tak je to pořád o parník před ostatním československými detektivkami. Ale spojení slabá a Dominik Dán je směšné... Někdy je to politika, někdy sériový vrah, někdy mamon, ale pořád je to skvělé čtení. Detektivní práci tady nikdo jiný neumí popsat lépe.

Bustedka
03.01.2016 4 z 5

zatím nejslabší co jsem od Dána četla

Mako123123
01.08.2013 4 z 5

celkom fajn, kniha sa dala čítať.. ale autor má aj na lepšie

vivitv
25.06.2013 4 z 5

Ďalšia dobrá kniha Dominika Dána. Napínavá detektívka z prostredia Devína. Keď si už človek zvykne na jeho štýl, užije si knihu naplno.

igram
10.02.2012

Kniha je velice zajímavá a čtivá,stejně jako všechny ostatní detektivky tohoto autora,který čerpá témata ze skutečných událostí.igram