Knieža Smrť

Knieža Smrť https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26770/bmid_knieza-smrt-b7O-26770.jpg 4 343 55

Oddelenie vrážd a smrť sú ako zamilovaná dvojica v parku, kráčajú vedno ruka v ruke vedľa seba a tvoria neoddeliteľnú jednotu. Zvykli si na seba, naučili sa rešpektovať jeden druhého a báť sa. Aj detektívi z oddelenia vrážd sa boja smrti a hoci si s ňou tykajú, jej návšteva ich dnes naozaj vyviedla z miery. Prišla a vzala si človeka až príliš blízkeho. A o dva dni prišla opäť, ale tentokrát to už nebolo osobné, bola to iba obyčajná práca. Manželka stavebného podnikateľa našla svojho manžela na chate s rozsekanou hlavou a prepichnutým hrudníkom. Dvojica nerozlučných detektívov z oddelenia vrážd Richard Krauz a Jozef Fischer zvaný Chosé musia zistiť, kto a prečo to urobil. Dvě verze obálky.... celý text

alnahu
10.08.2022 4 z 5

Opět prima čtení s překvapivou zápletkou.V příběhu se také dočteme něco ze soukromí detektiva Krauze a jeho kolegy Josefa Fišera-přezdívaného Chosé.

marekB78
03.08.2022 5 z 5

První knížka od D. Dána, která se mi dostala do ruky. A hned mě zaujala. Nejen příběhem, ale i tím, jak byla napsaná. Taková oddechová a zároveň napínavá. Určitě si ještě neco od autora přečtu :)

mr.Zdenek
14.07.2022 5 z 5

Měl jsem kliku, na knihu jsem trefil v knihovně. Trochu nejasný konec, Chosé se možná ožení. Tak uvidím.

MatoPalkes
03.07.2022 5 z 5

Klasická Danovka ktorá sa veľmi ľahko a dobre čítala. Potešila väčšia úloha pre Petru a skvele napísané dialógy.

tittanie
26.06.2022

V poslední době se mi nepodařilo přečíst žádného Dána. A jsem z toho smutná, ale je to tím, že díl Studna, prostě nejde sehnat, chodím do třech knihoven a je jenom v jedné jedině a je pořád půjčený. Ach jo, takže jsem musela přeskočit Studnu a pustit se do toho dílu.
Musím říct, že hned v první kapitole jsem se musela smát. Ano byl to pohřeb, ale žrout Váňa opět nezklamal. Stejně tak miluju zahradníka Kukyho, pistolníka Hanzela, milovníka Chosého.

Vilma232
19.06.2022 5 z 5

Dánovka jako lupen. Zápletka super, většina postav jako obvykle....

Ester71
16.06.2022 5 z 5

Opět fajn počtení. Do poslední chvíle nebyl jasný motiv vražd, malinko změna u D. Dána. Doporučuji.

SadUnicorn
12.06.2022 5 z 5

I když tenhle případ patří k těm méně zajímavým a propleteným vraždám, přesto se viníka nepodaří odhalit úplně hned a vlastně až do doznání čtenář pouze tuší motivy, které za vraždou stály. Možná je to i tím, že tentokrát autor vynechal scény z pohledu vraha. Každopádně kniha měla spád, bavila mě, vnímám ji jako jednu z těch obyčejných vražd, ale povedených. V kontextu série 4*, jinak dávám 5*.

Ivana11
30.05.2022 5 z 5

Velmi vydařený díl.

jan7760
25.04.2022 4 z 5

Dan si drzi vysoky standard, no za mna mi akosi tento diel nesadol. Mozno ma kniha nasla v nespravnej konstelacii hviezd, prvykrat to u autora nebude za plny pocet bodov. Ako oddychovka fajn, ale cakal som viac...

klokan.1905
11.04.2022 5 z 5

Kníže Smrt...
Chcete-li číst sérii chronologicky, jako já, tak momentálně je toto díl 27 (ale on nám s tím Dominik Dán ještě pěkně zamíchá), nebo jestliže chcete číst sérii tak, jak byla vydána, tak to bude již díl 8... Je na Vás, jak zvolíte... ;-) Musím Vás však upozornit, že se jedná o hodně návykové čtení... ;-)
K samotné knize... Dochází k vraždě stavebního podnikatele Zdeňka Vámošiho... Kdo je pachatelem vraždy a co ho k tomu vedlo? Nezbývá, než vydat se pátrat po pachateli společně s naší partou z oddělení vražd, v čele s dvojkou Richard Krauz a Chosé Fischer... Připravte se na pořádnou dávku policejního žargonu a humoru... Dominik Dán prostě umí!!!
... Krauz a Chosé si dali pivo, neboť už jim bylo blivno. Petře byla zima a objednala si čaj. Filip taky. Kuky si dal kofolu. Váňa chtěl jídelní lístek, ale když postřehl jejich vražedné pohledy, spokojil se se šesti párky, dvěma utopenci a mísou pagáčů. Nesměle se pokusil i o praženici z osmi vajec, ale Petra rázně zasáhla, a tak se rozhodl, že tedy zůstane hladový...
Toto pokračování má u mě opět za pět... ;-)

hanzmb
25.03.2022 5 z 5

Pro nás chronologiky už 27. kniha. Z toho dle mého jich bylo 24 výborných, či spíše vynikajících. Mezi ně patří i tento díl. Osobně bych ho řadil do nejlepší čtvrtiny. Velmi slušná zápletka, logicky rozplétaná. Tentokrát má větší úlohu i Petra. Těch špílců mezi parťáky si zase užijete spousty.
Jen autům, specielně škodovkám, autor moc nerozumí :-). Tu minimálně 14 let starou stodvacítku by při dostatku chladící kapaliny neuvařil. To se dalo jen za mrazu při špatné koncentraci, kdy zamrzaly pod autem ropovody. A náporový chladič byl naopak proti stovce krok vpřed.

ErikaKej
03.01.2022 4 z 5

Príbeh je fajn aj koniec prekvapivý a stále je to v porovnaní s ostatnými autormi výborné ale u mňa tento diel nejak nezarezonoval. Určite to je aj prednesom pána Mňahončáka, ten nahradil v audioverziach vynikajúceho pána Geišberga, mne žial vôbec nesadol a jeho prednes sa mi k detektívke nehodí a kazi zážitok z knihy.

smardice
10.12.2021 5 z 5

Zajímavý, trochu zamotaný, ale uvěřitelný příběh, zase něco víc ze soukromí nejen Krauze a Chozého, ale i ostatních detektivů. A pomalu si začínám zvykat na přednes Martina Mňahončáka.

janina66
23.08.2021 5 z 5

Naprosto dokonalá detektivka. Výborné vyšetřování vraždy naší oblíbenou partou z oddělení vražd. Vše ostatní řečeno už v předešlých kladných komentářích.

oskli
17.07.2021 5 z 5

Já můžu asi hodnocení u Dánovek kopírovat, neb se opakuji. Miluju je, miluju celou bandu, jejich slovní přestřelky před ranním rozdělením a všechno. Příběhy jsou uvěřitelné, kriminalisté se chovají logicky a navíc dostanu skvělou dávku humoru. Tenhle Dán byl navíc skoro mírumilovný, měřeno na stupnici Dánovek :-) Skvělé jako vždy.

Petronela16
11.07.2021 5 z 5

Po dlhšej dobe som sa prinavratila k rodnej hrude...ale zase trepem...Znovu...po dlhšej dobe som si opäť našla veľmi fasacke popocuvanicko od DD v podaní už tiež perfektného M.Mnahoncaka.Uz tiež perfektneho preto, lebo dlho bol u mňa na piedestáli M.Geišberg.Nenudilo ma to ani chvíľu, tie hlášky má úžasne bavia.Odporučam a s vervou sa vrham na ďalšie počúvanie.

edith79
22.06.2021 5 z 5

Tak já už vážně nevím co psát. Zase mi z toho vychází jenom samá chvála. Na začátku knihy mě trochu zmátlo přeskakování v čase, ale brzy jsem s tím neměla problém. Vraždáři pořád stejní sympaťáci, ale i profesionálové na svém místě. Jinak se tu opět setkáváme s velkou lidskou hamižností, arogancí a egoismem. Naštěstí naše parta ví, jak si s takovými vlastnostmi poradit.

m_martina
20.04.2021 5 z 5

Další kniha mého oblíbeného spisovatele. A jako vždycky bez chybičky. Výborné čtení.

Mudry
15.03.2021 5 z 5

Ovlivněna komentáři jsem předem čekala alespon´ mírné zklamání, avšak nedostavilo se. Opět přečteno jedním dechem . "Dánovka" zase trochu jinak, ale za mě již po osmé skvělé.