Dáma kontra strelec

Dáma kontra strelec https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/505001/bmid_dama-kontra-strelec-di6-505001.jpg 5 231 57

V polovici deväťdesiatych rokov sa v Našom Meste aktivizovalo podsvetie a chlapci z oddelenia vrážd mali plné ruky práce. No nie všetky vraždy z tohto obdobia súviseli s podsvetím. Našli sa aj také, ktoré na svoje vyriešenie čakali v Krauzovej skrini roky, a nakoniec sa dočkali. Po troch rokoch vyšetrovania sa detektívom podarilo chytiť vraha sedemnásťročnej prostitútky Ruženky Róžovej, dopichanej v tráve na kraji sídliska. Napriek sľubu šéfa Alexandra Mayora si Krauz a celá partia z kancelárie stoštyridsaťjeden neužijú zaslúžené oslavy ani pár dní voľna, lebo nový prípad sa už blíži nenápadne ako tajomný strelec maskovaný podvečerným šerom pustého lesa. Obeťou je bývalá športovkyňa, reprezentantka a zároveň modelka pôsobiaca na vychýrených mólach Paríža či Milána veľká dáma veľkého sveta. Lenže ako zistiť, kto je záhadný strelec, ktorý jej usiluje o život? Krauzovi nie je jasné ani to, či jej naozaj niekto usiluje o život, či to nebol len náhodný výstrel zákerného pytliaka. Detektívi z oddelenia vrážd majú pred sebou ďalší rébus, výsledok vyšetrovania môže priniesť prekvapujúce odpovede ako už mnohokrát predtým.... celý text

Česneksmedem
05.01.2023 5 z 5

Tak podle komentářů bych se těžko orientoval. Od velkého nadšení po velké mrzení. Naštěstí jsem knihu přečetl a přikláním se k tomu nadšení. V očích některých to bylo dětinské. Budiž, každý má nárok na svůj názor. Za sebe mohu konstatovat, že jsem se moc bavil. Možná to bude i tím, že jsem kdysi hrával soutěžně tu hru s dámou a střelcem.

janina66
05.01.2023 5 z 5

Skvělý příběh se skvělým případem.
V tété knize plno výborného humoru a špičkování mezi kolegy odd. vražd.
Samotný případ ohrožení sportovkyně-modelky byl hodně zamotaný a zpočátku žádný podezřelý. Stačí jedna malá nehoda aut na křižovatce, a vše nabere na obrátkách a zdárnému vyšetření.

dikobraz
03.01.2023 1 z 5

Ach jaj, zasa trapenie. Postihnuty chlapec ako riesenie predchadzajucej knihy. Dominik, to vazne? Uvod ako keby ho pisal ten postihnuty a chcel na citatela privolat smrt...
A potom co? Pripad, nepripad a zrazu na konci rychlovka ako z Jamesa Bonda. Preco to stale citam dookola?

skocka
03.01.2023 3 z 5

Cely cas som dufala, ze na konci pribehu sa este aspon nejakym sposobom zamota Ruzenkin pribeh. Danovi klesa predaj alebo sa koniec pribehu kapacitne nezmestil do predchadzajucej knihy? Toto sa v knihach nerobi :/

peter5739
02.01.2023 5 z 5

DD znova nesklamal, po rozpačitom začiatku sa kniha skvelo rozbehla, nechýbalo napätie, zvraty a hlavne kopa humoru... na hláškach detektívov som sa znova výborne zabavil.

Peter73
02.01.2023 4 z 5

K vianočným sviatkom vždy patrí nový Dan, aj keď k jeho knihám už pristupujem trochu skepticky. Jeho štýl je podľa šablóny, ľahko predvídateľný a humor vždy všetko nezachráni. V tejto knihe ho bolo poskromne. Rozjazd knihy slabý, také taľafatky starých policajtov, bez šťavy bez toho, aby to malo grády, slabé...., ale ten záver ( resp. druhá 1/2 knihy ), tak toto bolo to, čo zachránilo túto knihu, paráda, paráda.

miloslav5679
01.01.2023 4 z 5

Kniha sa veľmi dobre číta, to je plus. Vyriešenie minulého prípadu spoveďou mentálne retardovaneho páchateľa považujem za podraz na čitateľa, ktorý nečíta všetky diely. A pomerne nudné vyšetrovanie ledva zločinu takmer 2 tretiny knihy... Bolo jasné, že to nebude náhoda a vznikne prípad, vcelku zaujímavý, len príliš veľa náhod. Mám taký pocit akoby Dominikovi dochádzali prípady.. Samotný štýl bez prípadu na dobrú kriminalku nestačí

ViolettaCh.
01.01.2023 5 z 5

Dle předpokladu navázala kniha na předchozí díl Tajomný závoj a dořešil tam otevřený případ prostitutky resp. ten se spíš dořešil jakoby samovolně sám. No a samozřejmě přišel i nový případ, tentokrát kompletně vyřešený, který byl moc zajímavý a trochu zašmodrchaný se širšími souvislostmi. No, mládenci od vraždařů z kanceláře č. 141 měli zase nad čím bádat. Humor jako obvykle na jedničku. Už jsem si navykla poslouchat dánovky formou audioknihy, což přidává další poslechový benefit, zvláště, když je profesionálně načtená Martinem Mňahončákem. Už se těším na další díl.

hanzmb
31.12.2022 5 z 5

Připadalo mi v některých posledních dílech, že autor ztrácí ze své lehkosti psaní a přísunu nových nápadů (30,32,33). Trochu jsem měl proto strach u tohoto dílu, který se ke mně dostal dříve než Tajomný závoj, jak se parta z našeho města bude projevovat. A je to zase paráda!!! Takových fórků mezi parťáky snad nebylo v žádném dílu. Místy jsem se musel smát i nahlas. Krimi složka se objevuje pomaloučku, potichoučku. Pořád nic a nakonec famózní závěr. Jediný co jsem postrádal byl patolog. Líbí se mi, že autor kašle na Me too a v knize to pořádně jiskří. Úplně jsem cítil lítost jedné z postav, že modelce musel ošetřovat průstřel ramene a ne průstřel stehna.

J0hn
29.12.2022 5 z 5

Tentokrát se mi Dánovka líbila od začátku do konce, takže plný počet

mi-380
25.12.2022 5 z 5

DD se nám vrátil, radujme se! Předvánoční dárek, očekávaný, příjemně československý, přesná trefa do vkusu a nálady.
Znovu jde o návrat do devadesátek, do jara 1996, autor mě už po pětatřicáté zavedl do vraždárské party z kanceláře 141 a nechal sledovat jejich zautomatizovanou spolupráci, sexistické žertíky, trpělivé pátrání. Dvě ne/překvapivá odhalení jsou tu také, ale jen jako vedlejší produkt skvěle načrtnutých vztahů a vzorně odposlouchaných dialogů.
Doporučení obvykle nedávám, předpokládám, že z komentářů a hodnocení je vše jasné. Tentokrát dělám výjimku: s dokonalou četbou Martina Mňahončáka DOPORUČUJI.
95 % (jsem dvacátý hodnotící, průměr je zatím 87 %).

P.S.
Chronologicky vmáčknuto doprostřed celé (v tuto chvíli pětatřicetidílné) kroniky, na pozici 17, mezi Mačacia stopa a Popol všetkých zarovná. Dánovy oblíbené „divoké devadesátky“ se rozrostly na kulatých 20.
Aktuální pořadí podle data řešení případů:

VictorT.
20.12.2022

Táto kniha zo série sa nejako nepovedla akoby už autor bol vyhorený a celé to pripadalo naivne písané školákom, ktorý má za úlohu napísať knihu. Neodporúčam.

Kerberos
17.12.2022 5 z 5

Poslouchala jsem audio namluvené v slovenštině, opět návrat zpět. Náhodné vyřešení vraždy prostitutky. Oddělení vražd vyšetřuje opakovaný pokus o vraždu mladé ženy. Od začátku jsem měla tušení kdo zatím stojí. Motiv a pozadí zločinu bylo překvapující. Jak dokážou být zamilované ženy důvěřivé...

Lievan2006
16.12.2022

no neviem, take nasilu, miestami az detinske.

tibis
14.12.2022 5 z 5

Zacalo to ako grateska, pokracovalo ako detektivka a skoncilo ako triller. Takze to mame tri v jednom. Kedze som precital vsetko od DD, pre mna je to jedna z najlepsich. Uz mi ta banda vrazdarska chybala.

ErikaKej
10.12.2022 4 z 5

Tento krát sa dej rozbiehal a kapitola za kapitolou sa zamotával viac a viac. Príbeh sa mi páčil a vyšetrovanie viedli striedavo Krauz a Burger.Zápletka hlavného príbehu bola originálna a bavila ma.

tittanie
08.12.2022

(SPOILER) K této sérii jsem se dostala teprve letos. Začala jsem číst v lednu a skončila v srpnu a četla jsem podle toho, jak se odehrával děj, ne podle toho jak je autor vydával.
A musím říct, že jsem docela nadšená. Celá ta parta mi chyběla. Líbí se mi jak se autor umí vrátit k minulosti a zasadit příběh do celé série.
Musím říct, že prvních pár kapitol, kdy se vyřešila vražda prostitutky, bylo super. A další případ s postřelenou střelkyní byl zajímavý.