Dáma kontra strelec

Dáma kontra strelec https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/505001/bmid_dama-kontra-strelec-di6-505001.jpg 5 231 57

V polovici deväťdesiatych rokov sa v Našom Meste aktivizovalo podsvetie a chlapci z oddelenia vrážd mali plné ruky práce. No nie všetky vraždy z tohto obdobia súviseli s podsvetím. Našli sa aj také, ktoré na svoje vyriešenie čakali v Krauzovej skrini roky, a nakoniec sa dočkali. Po troch rokoch vyšetrovania sa detektívom podarilo chytiť vraha sedemnásťročnej prostitútky Ruženky Róžovej, dopichanej v tráve na kraji sídliska. Napriek sľubu šéfa Alexandra Mayora si Krauz a celá partia z kancelárie stoštyridsaťjeden neužijú zaslúžené oslavy ani pár dní voľna, lebo nový prípad sa už blíži nenápadne ako tajomný strelec maskovaný podvečerným šerom pustého lesa. Obeťou je bývalá športovkyňa, reprezentantka a zároveň modelka pôsobiaca na vychýrených mólach Paríža či Milána veľká dáma veľkého sveta. Lenže ako zistiť, kto je záhadný strelec, ktorý jej usiluje o život? Krauzovi nie je jasné ani to, či jej naozaj niekto usiluje o život, či to nebol len náhodný výstrel zákerného pytliaka. Detektívi z oddelenia vrážd majú pred sebou ďalší rébus, výsledok vyšetrovania môže priniesť prekvapujúce odpovede ako už mnohokrát predtým.... celý text

Jordanka9
14.06.2023 5 z 5

Knihy DD jso zárukou kvalitního napínavého čtení. Po přečtení letos vydaného titulu, musím konstatovat, že jsem byla od první stránky vtažena do děje a zůstala napjatá až do konce. Kluci vraždarský z kanceláře 141 opět perlili svými průpovidkami tentokrát hlavně na adresu prcka Kukyho, který má tentokrát nového a zdánlivě neškodného koníčka- šachy!!
Detektivové z Našeho města Krauz, Chosé, Eda, Oto, Kuky a žrout Váňa mezi legraci především tvrdě pracují bez ohledu na odpočinek a svoje rodiny. Po úspěšném vyřešení 3 roky staré vraždy se vrhají do zapeklitého případu střelby na manekýnku a bývalou sportovkyni Ivanku. Skvělá zápletka, rozhodně se nikdo při čtení nebude nudit. Akční rádius pátrání se tentokrát rozšiřuje i na sousední okres a na Maďarsko. Rozuzlení zajímavé a dost nečekané. Doporučuji pro chvíle oddechu - souhlasím s Gracianem, že příběh je dost nevšední.

ivoiro
09.06.2023 5 z 5

Další parádní kniha zmáknuta. Opět jsem byl plně uspokojen.

Fleur123
05.06.2023

Tohoto spisovatele mám velmi ráda, ale bohužel jsem knihu odložila cca po 30 stránkách, prostě to nešlo číst, velmi zdlouhavé rozhovory a popisování naprosto zbytečných detailů. Všechny předchozí knihy se četly velice dobře, ale tohle se opravdu nepodařilo. Mám doma všechny dosud vydané knihy, a věřím, že další kniha už bude zase klasická "dánovka".

Reacher
01.06.2023 5 z 5

DD je zpět a v plné formě. Co se týká dořešení starého případu vraždy prostitutky, spadlo to sice klukům tak říkajíc do klína, ale to se kriminalistům stává docela často, prý snad až u 70-80 % případů pomůže náhoda...
Další případ se střelbou se tváří tajemně, ale zkušený čtenář poměrně brzy odhalí možného pachatele, jenže ani on neujde překvapení a tak to má být. Je ideální, když si nemůžete být jistí, jak to celé dopadne. Když vám do skládanky pořád něco chybí. Krom toho chlapci z kanclu č.141 jsou pořád natěšení na chytání darebáků, pro ostré slovo nejdou daleko a na paty jim nešlape žádná banda z inspekce, takže co více si přát? Snad jen dalšího DD na pultech knihkupectví :)

Gracian1964
03.05.2023 5 z 5

Mne to teda neprišlo ako najslabšia a najnudnejšia dánovka. Práve naopak, táto sa mi páčila možno aj najviac. Ale čo človek, to iný názor, však? Príbeh dobrý, zaujímavý a dosť nevšedný. Žiadna veľká literatúra, ale o to tu ani nejde, to predsa od Dána nikto nečaká. Som spokojný. Síce by som si knihu nekúpil, ale keď na ňu narazím vo verejnej knižnici, odolať nedokážem, hm...

ArwenAragorn
29.03.2023 4 z 5

80%

Krauzovi a spol. spadne do klína objasnění vraždy prostitutky, kterou nemohli dlouho vyřešit a tak jsou odměny a slaví se. O hodně víc jim zamotá hlavu postřelení krásné paní Ivanky. Zápletka tady je skvělá a rozuzlení mě hodně překvapilo.
Super, doporučuji!

bábuška
08.03.2023 3 z 5

Tentokrát jsem byla trochu zklamaná, no, ale vše se nemusí vždy podařít. I tak jsem se občas pobavila.

Warden
05.03.2023 2 z 5

Za mě asi nejslabší a nejnudnější Dánovka. Audioknihu jsem s přemáháním doposlouchal, knihu bych odložil a nedočetl. A to mám Dána rád....No tentokrát....bohužel.

Foks
02.03.2023 5 z 5

Všechny Dánovky si udržují plus minus stejně vysoký standard. Jednou za čas ale příběh natolik vyčuhuje, že je prostě výjimečný. Což je tento příklad. Dáma je velice zajímavě vypointovaný příběh psaný nádhernou slovenštinou a špičkování stojednačtyřicítky je tentokrát extra zábavné. Doporučuji.

TomHr
16.02.2023 4 z 5

Jaká úleva po všech těch rádobytemných skandinávských thrillerech! Takové "normální" zločiny s vcelku normálními motivy, které vyšetřují lidé bez superschopností, lidé z masa a kostí. Jeden je na ženské, druhý na jídlo, třetí se rozhodl stát se šachovým velmistrem. Sympatičtí detektivové, kteří jdou za svým cílem a darebákům nic nedarují, přitom postupují logicky a uvěřitelně. Autentický popis vyšetřovacích metod a ohledání místa činu byl vždy silnou stránkou knih Dominika Dána, ale hlavně všechny ty vtípky a hlášky dělají Dánovky tak zábavnými. A nakonec ani nevadí, že detektivům občas pomůže náhoda, štěstí totiž přeje připraveným.

edith79
08.02.2023 5 z 5

Po delší době zase setkání s partou vraždářů. Děj se rozjíždí hned od začátku, kdy se zvláštním způsobem vyřeší vražda prostitutky Růženky a čtenář se nestačí divit. A potom to nabírá ještě větší obrátky při řešení případu postřelené Ivany. Celou dobu jsem namáhala hlavu, ale nepřišla jsem ani na motiv ani na pachatele. A to co mě v závěrečném rozpletení případu čekalo by mě absolutně nenapadlo a bylo to naprosto super. Parádní pokračování této skvělé série.

SadUnicorn
05.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Tak tahle kniha (audiokniha) mě bavila od začátku do konce. Konečně se naprosto nečekaně vyšetří případ zapíchnuté Růženky (ještě že jsem na dořešení případu nemusela dlouho čekat) a už máme nový případ postřelené modelky. A tohle mě drželo v perfektním napětí celou dobu. Možná i díky tomu, že při poslechu audioknih chodím do lesa, tak jsem se rozhlížela víc než jindy :). Každopádně jen malý detail ve vyšetřování odhalí pachatele a platí všem vyšetřovatelům staré známé pravidlo - udělal to manžel. Který měl tentokrát perfektní zápletku sám o sobě. Bavilo mě, chci další takové knihy!

Mudry
04.02.2023 5 z 5

Na každý nový díl jsem natěšená jak malé dítě, protože zatím mě ani jeden nezklamal . I tentokrát jsem si to moc užila, i když musím přiznat, že rozjezd se mi zdál malinko pomalejší. Četla jsem ve slovenštině a ačkoli mi u této série nevadí ani český překlad, v originále je to prostě o fous lepší.

nai.ivka
27.01.2023 4 z 5

Dominik Dán a Richard Krauz mě pořád hodně baví. I když si kupuji e-knihy, preferuji a kupuji si audioknihy. Samozřejmě ve slovenštině. Ještě že jsem už tak stará, že jsme ještě měli dvojjazyčný svět. Užívám si to. Také to vyprávění o devadesátkách na Slovensku je téměř pro mě nové, už se to v Čechách po rozdělení tak moc nesledovalo.

Leona333
24.01.2023 4 z 5

Trochu jsem se obávala toho, zda tímto novým dílem, kterým nás Dominik Dán, bere sebou na cestu časem zpět, znovu do devadesátek..., tak trochu nehazarduje s tím, zda kanclu číslo 141, nebylo už dost... Po dočtení musím pouze zkonstatovat, že ne, nebylo! Bez ,,jakékoliv nostalgie" k hlavním vyšetřujícím..., jim musím vyseknout velkou poklonu...
Kniha se mi četla velice dobře, i když si osobně myslím, že autor již svoji ,,nejlepší partii, sehrál - napsal" pro čtenáře v jiné knize, kriminálním případu...

Petronela16
17.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Ach, znovu som si povzdychla, keď som počula staré známe : za kanceláriu 141 sa s vami lúči..... dúfame, že sa vám nahraVka páčila..."
Toto je tak dobré na počúvanie, že aj keby som chcela, určite sa nevratim ku klasickému citaniu DD.Neskutočne super to vie ten Martin Mňahončák podať.
O deji sa asi ani veľmi nemusím rozpisovať, aby som nespoilerovala, len poviem, že tentokrát sa vlastne hneď na začiatku vyrieši niečo z minulosti a plynule to krásne prejde do niečoho súčasného.Pacilo sa mi, že to bolo tentokrát trošku akoby odlahčenejsie, myslim žiadne kruté vraždenie.
Veľmi dobré, ako napokon vždy, dávam plný počet*, keby sa dalo dam viac

allart
16.01.2023 3 z 5

Stará dobrá klasika. Aj keď ku koncu ma vytáčala konfrontácia Korčoka a Korčoka. Buď boli detektívi natvrdlí, alebo chcel autor zámerne naštvať čitateľa. Na to stačí čítať ten miestami trápny humor, ale aspoň že to skončilo dobre.

Dalibor1980
08.01.2023 5 z 5

Dominik Dan nabral pri tejto knizke novy dych a inspiraciu, aj ked su jeho detektivky zarukou malokedy klesajucej kvality, tato je urcite jedna z najlepsich. top3, stoji za precitanie aj ked necitate Danovky.

pobijecmuch
07.01.2023 5 z 5

Souhlasím s komentujícími předskokany. Ano, jedna z nejlepších Dánovek v posledních letech. Tato kniha byla opravdu vánoční dárek. Já osobně tvrdím, že u nás v Česku, tak dobrý autor krimi bohužel chybí.

Kortez
05.01.2023 5 z 5

Audiokniha. S námetom som maxmálne spokojný, tento diel by som zaradil medzi to lepšie čo DD napísal.