Bremeno minulosti

Bremeno minulosti https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473928/bmid_bremeno-minulosti-Qol-473928.jpeg 4 299 69

Práca na oddelení vrážd pripomínala niekedy Krauzovi jazdu na horskej dráhe – raz hore, raz dolu, raz nevedeli, kam skôr skočiť, inokedy akoby si vrahovia vybrali náhradné voľno. Za excelentné a expresné vyriešenie posledného prípadu si Krauz s Canisom vyslúžili šťavnaté odmeny a šéfov sľub, že až do nového prípadu majú od roboty pokoj. Canis si mädlil ruky, tešil sa na príjemnejšiu časť horskej dráhy, na pohodový režim, na pivné orgie s doktorom Lengyelom, no Krauz pochybovačne krútil hlavou – neveril, že by im osud doprial. Na pár dní nechali kolegov Burgera a Hanzela samých, nech sa s vykopanou kostrou popasujú, ako vedia, no v piatok ich osud dobehol. Nová vražda a zase v piatok! Krauz mal na poobedie úplne iné plány, no záhadná smrť vysokoškolského profesora mu ich prevrátila hore nohami. Namiesto vytúženého voľna sa dvojica detektívov z ničoho nič ocitne uprostred dvoch závažných prípadov, lebo Burger sa im priznal so starým hriechom, s hriechom z minulosti, ktorý postavil vyšetrovanie kostrového nálezu do úplne iného svetla.... celý text

janina66
13.10.2021 5 z 5

Opět výborný poslech audioknihy.
Od začátku napínavé, vyšetřování dvou linií. Jedna vražda VŠ profesora, to mě opravdu bavilo. A druhá linie, kde se snaží objasnit mizení lidí. Doufám, že se DD k tomuto tématu vrátí v nějaké další knize.

Dandy1
12.10.2021 3 z 5

Tentokrát mě víc bavilo číst vtípky mezi detektivy než samotný případ. Tak by to nemělo být.

kolacky
21.09.2021 5 z 5

Výborný příběh. Obdivuju DD, jak stále nachází nová témata...

Petronela16
09.09.2021 5 z 5

Hodnotenie bude strucne, ako vždy super počúvanie v podaní M.Mnahoncaka.Uz ani neviem,čo mám napísať pri hodnotení kníh DD, lebo v podstate je to vždy výborne,pre mňa oddychové počúvanie a baví ma to viacmenej vždy, lebo si pri tom krásne nostalgicky pospominam na staré dobré , a v mojom prípade moje mladé, časy.V podstate mi je už jedno, aký príbeh, kto a kedy a ako, lebo sa mi páčia tieto knihy.

ondaboss
03.09.2021 2 z 5

Dominííík!!! Strááášně se to táááhlo.
Ještěže jsem tohle nečetl jako tvoji první knihu. Asi bych nepokračoval.
Z těch zatím třiceti přečtených jednoznačně nejslabší. Jak dějově tak i na události okolo.
Třeba ta pasáž toho, týpka co hlídal barák vedle Wolfových, byla zcela a naprosto smrtící :)

bábuška
29.08.2021 5 z 5

Zase další detektivní lahůdka. Mravenčí hledání dvou případů najednou a když po klopotné snaze najdou rozuzlení, nezbývá nic jiného u obou případů než "zberať sa na pivo", protože je teprve rok 1991 a čas ještě nedozrál (jak je v knize uvedeno). Krásné počtení.

edith79
20.08.2021 5 z 5

No zbohom. To zase byla jízda. V několika časových rovinách, se dvěma případy najednou a zase víc než jen dobré. Zase výborné. Moc mě baví návraty do minulosti, užívám si opět přítomnost Burgera. A užívám si i napětí na jedné straně a legraci na straně druhé. V kapitole, kde Burgerovi a Hanzelovi jejich kamarád popisuje jak poprvé viděl na videu porno jsem řvala smíchy.

MarkCarter
18.08.2021 5 z 5

V deji sa vraciame do minulosti. 90te roky majú svoju atmosféru. V tomto diely nevystupuje veľa postáv a teda nie je problém uhádnuť “kto je vrah”. Ja som na to prišiel asi na 200 stránke, ale skúsenejší čitatelia na to prídu určite skôr. Aj napriek tomu je do dobré čítanie, bez hluchých miest.

Peter73
09.08.2021 4 z 5

K tejto knihe budem kritický a stručný. Príbeh je slabší, jednoduchá vražda s náhodným vyriešením. Dve dejové línie. Nebyť Krauza a spol. bolo by o hviezdičku menej, tieto postavy sú najväčšia devizou Dánových kníh. Som zvedavý aké bremeno ponesie D.D. ďalej.

Mudry
06.08.2021 5 z 5

Kus číslo 32 od Dominika Dána přečten . Zklamání se opět nekonalo, jsem jen smutná, že už nemohu sáhnout po další lahůdce. Břemeno minulosti si ale neseme dál a tak se budu těšit na další díl a doufat, že to nebude trvat dlouho.

oskli
02.08.2021 4 z 5

O fous slabší Dánovka, ale v audioverzi pořád parádní. Martin Mňahončák opět výborný. Akorát tedy vraha pana profesora jsem tipovala od začátku a za týden už si na knihu ani nevzpomenu a za měsíc si nevybavím, o čem byla.
No co už, pro milovníky Dánovek je to pořád bezva detektivka (nejen) na léto.

petikakika
01.08.2021 3 z 5

Podobne ako "allart" mám dojem, že tomu nejak chýba ten pôvodný drajv. Alebo som sa tiež už objedla, predsa len je to 32. kniha. Zaujali ma trefne opísané praktiky súdruha Wolfa, som zvedavá na pokračovanie tohto príbehu.

allart
25.07.2021 3 z 5

(SPOILER) Nebolo to bohviečo, neviem, tie staršie knihy sa mi zdali lepšie. Autor sa skôr zameriava na taký "nutný" niekedy až trápny humor za každú cenu a tá "šťava", čo robí knihu dobrou knihou je akosi v úzadí. Knihy Dominika Dána som čítal rád, bol mojím obľúbenýým autorom, ale akosi sa začal prejedať. Nepoznám síce hierarchiu vyšetrovačky, ale zdá sa mi čudné, keď patológ fušuje do laboratórnych postupov, čo by malo náležať skôr nejakým forenzným technikom.

Kortez
22.07.2021 5 z 5

Tohle dílko mistra Dána považuji za vydařené, zajímavý příběh pana profesora, nějaká stará kostra z minulosti, žádné kličky kolem mafie a taky téměř žádná politika. Takže skvělá detektivka z "Nášho mesta".

ujira
18.07.2021 3 z 5

Trochu méně vydařený detektivní přběh, zejména případ z nálezem kostry, kterému autor věnuje méně pozornosti a nakonec skončí jako nevyřešený a trochu přitažený za vlasy případ smrti sexuálního predátora - profesora.

dikobraz
12.07.2021 odpad!

Cele zle. Toto uz vobec nema uroven... naivita, pribeh ako pre deti na prvom stupni. Strasne.

ivoiro
10.07.2021 5 z 5

Dalších 100 hvězdiček pro partu vraždářů z Bratislavy. Takovýchto knížek není nikdy dost.

hanzmb
08.07.2021 5 z 5

Přiznám se, že jsem měl po Tieni, který mi s Kapitánem připadá nejslabší z autorovy tvorby, strach z návratu do stejné doby. Ale zcela zbytečně. Tohle je zpátky ten vynikající Dán. Klasicky postavená detektivka, plná štengrování mezi osazenstvem kriminálky. Zkrátka všechno to, co u autora obdivuji a proč se neustále k němu vracím. Navíc připravená půda pro další příběh z tohoto období. Přece to té babě Wolfové jen tak nedarují :-) .

milosko_b
08.07.2021 4 z 5

Neviem prečo bol do príbehu začlenený akýsi v podstate neriešený prípad s kostrou.mam pocit, že spisovateľ neodhadol svoje možnosti,chcel napísať pár príbehov, má úspech,tak píše,jeho prípady vychádzajú bez ľadu a skladu... časovo absolútne nesúvisia,potom prida 31,diel,čo v podstate súvisí s 5. Alebo 6. Čítať sa to dá,ale môj pocit je, že tá séria upadá...

RADOST
07.07.2021 5 z 5

Opět skvěle napsáno a věrohodně vystiženy manýry a velikášství mnohých výše postavených.

Dominik Dán
slovenská, 1955