Beštia

Beštia https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24510/bmid_bestia-iNf-24510.jpg 4 808 185

Román Beštia sa dohráva tesne po veľkých zmenách, presnejšie po nekrvavej revolúcii a amnestii v roku 1990, po ktorej sa na slobodu dostáva mnoho nenapraviteľných zločincov. Niektorí využijú pád železnej opony a opustia republiku. Za jedným z nich sa polovicou Európy tiahne krvavá stopa, ktorá sa však vracia domov. Skúsený recidivista po sebe necháva zversky zmasakrované a zneuctené telá žien, ale žiadne odtlačky prstov. Kriminalistom však prichádza na pomoc nová metóda – analýza DNA. Atraktivitu knihy zvyšujú aj zmeny perspektívy, striedavo sledujeme konanie vraha, Hlas, čo ho núti vraždiť, a snahu detektívov chytiť beštiu v ľudskej koži. Beštia časovo predchádza prvým dvom Dánovým románom Popol všetkých zarovná a Nehanebné neviniatko. Richard Krauz je v ňom začínajúcim detektívom, stretneme sa s bývalým eštebákom a budúcim siskárom Ivanom Canisom a v závere románu prichádza na Oddelenie vrážd aj Jozef „Chosé“ Fischer... celý text

Mako123123
27.03.2013 4 z 5

Tak tento diel bol fakticky fpohode. Zaujímavé, pútavé, atd, atd, .....jedine čo mi vadilo bolo to že som nedokázal pochopit Vierku- to ako prečo s takým úchylom ostávala? Snad nie pre jeho uhrančivý pohlad, ako sa nám to autor snažil zdovodnit.... Ale inak ok. Dávam spokojných 4\5

Ihunger
09.01.2013 5 z 5

Vynikajúca, moja druhá od Dána, a o trochu lepšia (prvú som čítal "Hriech náš každodenný"), ale určite zavážil aj riešený brutálnejší prípad resp. prípady. Teším sa na ďalšiu.

Macek58
11.06.2012 5 z 5

Jak už je níže psané, nazklamala, a už se těším na autorovu další knihu.

brabofka
12.02.2012 5 z 5

autor opět nezklamal. super román, napětí až do poslední stránky!

Komnenos
30.11.-0001 4 z 5

Solídny detektívny román, čosi tomu však chýba.