Mucholapka

Mucholapka https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364803/bmid_mucholapka-mme-364803.jpeg 4 522 106

V dalším z detektivních příběhů Dominika Dána Mucholapka, který volně navazuje na předchozí román Moucha, se detektivové z oddělení vražd vrací k případu, který jim už rok nedává spát – záhadné smrti mladé dívky Cley Petresku. Vyšetřování, které se dostalo do slepé uličky, Richardu Krauzovi a jeho parťákům neulehčují ani ostatní kriminální případy, kterých se v letním období vyrojilo hned několik. Muž – Bestie, který vraždí ženy brutálním způsobem přímo v jejich bytech, je zaměstnává na sto procent. V jeho stínu se však obratně pohybuje další muž, který stejně tak nemá s ženami žádné slitování…... celý text

stantere
01.06.2017 4 z 5

Dobrý druhy díl který opravdu navazuje na první já doporučuji

PetK
08.05.2017 4 z 5

Baví, baví. Doporučuji v audiu a slovenčině. :-)

tlllk
14.03.2017 5 z 5

Detektívka ako má byť. Kam sa hrabú všetci zmrznutý severania....

bábuška
06.03.2017 5 z 5

Bezprostředně po všeobecné amnestii se zpět ve společnosti ocitli násilní vrazi a pachtelé jiných trestných činů, což mělo za následek nárust mnoha nových kriminálních případů. A o této době vypovídá další ze zasvěcených vyšetřování detektivů z Nášho Mesta. Napínavý a silný příběh.

Moncele
05.02.2017 4 z 5

Bylo to moje první setkání s Dominikem Dánem, i když vím, že možná by bylo lepší začít od jeho prvních knih. Ze začátku mi to šlo ztuha, ale asi ve třetině mně kniha "chytla". Popsané scény mi přišli velmi věrohodné. Ráda si přečtu i něco dalšího, ale tentokrát asi sáhnu po jeho knihách v originále, tj. ve slovenštině.

Ajrad1981
04.02.2017 5 z 5

Asi této mordpartě začínám přicházet na chuť :-) Jak mi byli všichni komplet v první čtené knize nesympatičtí, tak teď je snad začínám mít i ráda :-D
Každopádně opět skvěle popsaná kniha, napětí tentokrát vrcholí trochu dřív než na úplném konci, kdy už jen čekáte, jestli se vrah Cley přizná, a jak s tím souvisí plán na zabití Mečiara (tohle taky vychází z reality?!).
Rozhodně doporučuji k přečtení všem prezidentům a prezidentským kandidátům, to kdyby je zas napadla geniální myšlenka na plošnou amnestii.

Jaruš7
19.01.2017 5 z 5

Další zážitek, konec vám nadzvihne obočí,některé výroky jsou unikátní a vždy trefné. Asi mi k dokonalosti příběhu chybí nález listu, ale to by mělo jiný spád, možná. Natěšená po 14 titulech mám před sebou dalších 8.D.D.je Star.

edith79
29.11.2016 5 z 5

Další kniha autora inspirovaná skutečným vrahem v dějinách slovenské kriminalistiky. Napínavé čtení s dávkou humorného špičkování krimi party z oddělení vražd. Opět spokojenost, s knihami tohoto spisovatele určitě ještě nekončím.

hanap
19.08.2016 5 z 5

Skvělé, je jasně videt, že p. Dán zná prostředí policie a dovede velmi poutavě napsat krimi román.

Foks
11.07.2016 5 z 5

Pokračování Mouchy, prolnuté Bestií. Knize nelze nic vytknout. Napětí, mravenčí policejní práce, svérázný "mordýřský" humor. A to vše napsáno velice čtivým a poutavým stylem. Dusno, vedro a beznaděj v kanceláři "stočtyřicetjedničky" je popsána mistrně. Plný počet.

astroweb
29.03.2016 5 z 5

Zatím v seznamu super knihy tohoto autora jednoznačně vede Rudý kapitán, kterého jsem přečetl jedním dechem dokonce ve slovenštině, Tuto také, není o nic horší, pro sebe jsem tohoto autora objevil a každému vřele doporučuji.

konicekbily
20.12.2015 3 z 5

Moucha byla podle mne lepší, Mucholapka nezklamala. Četl jsem knihu v češtině, mám za to, že překladatel odvedl velice dobrou práci

Ladys
16.08.2015 5 z 5

No ač je to u mě k nevíře, tak dávám u krimi 5/5. A to jsem nedávno tvrdil, že s krimi jsem skončil. Že mi nemá co nabídnout. Ale D. Dán to prostě umí. Objevil jsem ho teprve nedávno a solidně mi kazí můj záměr krimi už nečíst.
Kniha Mucholapka je slušným koktejlem krimi, napětí a policajtského humoru a přitom všeho s mírou.
Určitě v brzku přečtu další knihu tohoto autora. Jen škoda, že u nás v knihovně je od něj jen pět titulů.

KlérTomson
27.07.2015 5 z 5

Perfektní pokračování mouchy! Dokonalost sama...

BlackFun
01.07.2015 5 z 5

Další skvělá Dánovka! Naprosto reálná detektivka, ve které autor poukazuje na to, že i když občas policie ví, kdo je vrah, tak z důvodu chybějících přímých důkazů, mohou policajti pouze čekat na další oběť a přitom doufají, že vrah v tomto příppadě udělá nějakou botu. Každopádně je Mucholapka výborným počinem, velmi mě zaujalo prolínáni s předchozími knihami, jelikož vyšetřování většinou nezabere dva dny a hotovo. Prostě dávám pět hvězd!

mapet85
09.11.2014 4 z 5

Mucholapka je v poradí 11.- tou knihou z pera Dominika Dána. Hneď na úvod musím upozorniť, že je priamym pokračovaním románu MUCHA a predtým, ako sa do tohto románu pustíte, odporúčam prečítať aj román BEŠTIA, ktorý vyšiel ako tretí v poradí.

Autor nás oboznamuje s ďalším slovenským sériovým vrahom. Kniha je prepletená konaním vraha a vyšetrovaním prípadu. Je to klasicky dobrá ´dánovka´, jedna z najlepších. Osobne mám radšej knihy, kde vystupuje aj Chosé, ale samozrejme aj knihy, kde ešte nie je, sú výborné. V knihe nechýba ´vraždársky´ humor a na konci knihy si poviete - ako to teda všetko bolo ? :)

šipek
01.09.2014 4 z 5

Tak si myslím velice slušná detektivka. Dobře se čte nic složitého jednodušší zápletka. Škoda, že se celkem brzo ví kdo je vrah.

RADOST
03.08.2014 3 z 5

Moje seznámení s dílem Dominika Dána. Čekala jsem více. Děj mě zaujal, i vysvětlení omezených možností vyšetřovatelů z důvodů technických i právních. Méně se mi už líbil pohled mezi kriminalisty. Popis jejich pracovního vypětí, návyků i specifického humoru je možná věrohodný, ale v autorově podání působil jako klišé. Připomenutí politického zázemí té doby a propojení s vyšetřováním je přínosné.

MahulenaK
04.06.2014 3 z 5

Další čtivá knížka. I když tam není kdovíjaká zápletka nebo akce, tak se výborně čte a osobně se moc těším na další.

dadaka
24.02.2014 4 z 5