Mucholapka

Mucholapka https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364803/bmid_mucholapka-mme-364803.jpeg 4 522 106

V dalším z detektivních příběhů Dominika Dána Mucholapka, který volně navazuje na předchozí román Moucha, se detektivové z oddělení vražd vrací k případu, který jim už rok nedává spát – záhadné smrti mladé dívky Cley Petresku. Vyšetřování, které se dostalo do slepé uličky, Richardu Krauzovi a jeho parťákům neulehčují ani ostatní kriminální případy, kterých se v letním období vyrojilo hned několik. Muž – Bestie, který vraždí ženy brutálním způsobem přímo v jejich bytech, je zaměstnává na sto procent. V jeho stínu se však obratně pohybuje další muž, který stejně tak nemá s ženami žádné slitování…... celý text

Mudry
24.03.2021 5 z 5

Na této kombinaci humoru, napětí a mnohdy i hnusu začínám být závislá. Před dalším dílem si musím dát pauzu, nebot´mi reálně hrozí vyloučení z rodinného kolektivu pro hrubé zanedbání povinností matky, hospodyně a dokonce i manželky :-) .

kačenka80
15.02.2021 5 z 5

Dán jako vždy pecka. Jeho knihy se čtou jedním dechem.

Česneksmedem
26.01.2021 5 z 5

Tak tady není co řešit. Zcela zasloužený plný počet. Moc jsem si to užíval, takže pokud jste snad ještě nečetli, neváhejte. Nechci nic moc prozrazovat, ale například pojednání o slově „demokracie“ je naprosto geniální a jsem moc rád, že jsem si to mohl přečíst. Poněkud vás to vrátí do reality, a to je dobře. A opět jsem byl potěšen krásnou slovenštinou. Navíc jsem se dozvěděl, proč se sype popel na chamajdu...

viweb
23.01.2021 4 z 5

Opět nejsem zklamaná, malinko bojují s tím politickým podtextem. V žádném případě to ale neubírá na zajímavosti příběhu. Milovník krimi nebude zklamán. Doporučuji

m_martina
27.12.2020 5 z 5

Další výborná kniha od mého oblíbeného spisovatele. Jako už dříve dávám pět hvězd, u Dominika Dána neslevím.

mataj
01.12.2020 5 z 5

(audiokniha)
Dominik Dán se již před časem zařadil mezi mé oblíbené autory a plánuji si přečíst všechny jeho knihy pěkně chronologicky. Zatím jsem vždy byla nadšená a ani tento díl není výjimka. Obrovské plus jsou postavy kriminalistů, které jsem si hodně oblíbila a baví mě jejich přístup k vyšetřování i jejich vtípky. Mucholapka časově navazuje na knihu Mucha a probíhá současně s vyšetřováním ponožkového vraha - Beštia. Velice povedená detektivka.

Opatov
18.10.2020 2 z 5

Zatím jeden z nejlepších dílů. Mravenčí práce detektivů, kteří po roce řeší další, podobnou vraždu mladé ženy. Richard Krauz ani po roce neztrácí naději, že najde vraha.

faba
17.09.2020 3 z 5

Mě to tedy slabší nepřipadlo... Možná jsem na i v ní, ale stb konspirace, asi nejsou jen tak volně ložené a něco na nich bylo, je a bude... Každý věří svým novinám a zprávám, a hlavě... Ale zpět ke knize. Od toho to tady je.
Trochu mi vadilo, ale jen trochu, že se tu prolínal příběh ponožkového vraha a příběh Mucholapky, který navazuje na Mouchu. Jak to bylo (jestli bylo), ví možná jen autor (prý kriminalista) a sám vrah, který sedí. Jen si myslím, že amnestie byla blbost. Kolik se kvůli nim zmařilo životů a peněz?

o_mega
06.09.2020 5 z 5

prudko citatelne

hanzmb
01.09.2020 5 z 5

Sérii čtu chronologicky od Uzolu a bohužel musím konstatovat, že to je zatím nejslabší díl. Sice pořád výborná detektivka, ale už ne tak bezmezné nadšení. Asi mi taky vadí to prolínání tajných služeb, jak už zaznělo v komentářích. Možná i to, že vlastně od půlky je vše jasné a vyšetřovatelé se to snaží jen na vraha napasovat. Zajímavý je i národnostní přístup policistů k alkoholu. Slováci v Blavě pijí už od rána průběžně, ale večer odchází k rodinám. To Skotové v Aberdeenu přes den abstinují a večer se ztřískají do němoty. (série Logan McRae od Stuarta MacBride)

IVANA0123
05.08.2020 5 z 5

Paráda. Asi se budu opakovat, ale jedna z nejlepších knih... Prostě setkání se starými známými je vždy sázka na jistotu a to pro mě platí jak v životě, tak u knížek. Neznamená to, že Ti noví hrdinové jsou vždy špatní, ale zapadnout tam, kde vám je vždycky dobře je prostě nej - a v případě kanceláře č.141 to platí dvojnásob. A navíc tento díl byl extrémně napínavý se skvělou zápletkou. Z čeho ale tedy mrazí, je to propojení politiky s kriminálním prostředím. A bohužel se obávám, že to nejsou jen praktiky v knize. Rozhodně doporučuji, 5* i víc.
(8/20)

viva71
04.08.2020 4 z 5

Čtivé a rozhodně ne poslední dílo tohoto autora v mých rukou. Trošku mi tam neseděla ta konspirace s politikou, ale jinak není co vytknout.

Kočičáci
08.06.2020 4 z 5

Tento díl se mi po Mouše a Bestii, na které volně navazuje, zdál mírně slabší. Moc mi tam neseděly ty StB konspirace a vadilo mi, že vyšetřování "ponožkového vraha", které se prolínalo celou knihou, nebylo nakonec nijak uzavřeno. Hlavní "vraždící" linie v byla skvělá, i přesto, že se stará vražda Cley Petereskuové z Mouchy, nakonec nedala vrahovi připsat k trestu a zůstala tím pádem neobjasněná.
Dánovi jsem propadla, čeká mě Krev není voda :-)

Eicherik
07.06.2020 5 z 5

Mucholapka volně navazuje na předchozí román Moucha. Naše mordparta nás v ní provází divokými devadesátými léty po rozsáhlé amnestii prezidenta republiky. Detektivka vychází ze skutečného případu, odehrává se v době tehdy ještě společného federálního státu a je vyprávěna lidovým jazykem.

Reacher
22.05.2020 5 z 5

Nemohu si pomoci, ale starší příběhy party vraždařů mně přijdou zajímavější. Možná je to i tím, že tenkrát byli všichni ještě v plné síle, poměry byly uvolněnější a DD psal lehkým perem.
Krom napínavého vyšetřování brutálních vražd mladých žen, příběhem protéká spousta piva a vodky, chlapi hláškují na všechny strany. Smyčka okolo vraha se postupně utahuje a je znát, že autor opravdu nemá v lásce různé papaláše a arogantní představitele různých tajných služeb.
V mém hodnocení hraje velkou roli i určitá nostalgie po starých časech a lidech, kteří v nich byli na vrcholu svých životů a profesí.
Rozhodně doporučuji.
P.S. Policista, kterého si vrah vybral, aby se mu přiznal, se jmenuje plk. JUDr. Josef Vachálek. Pan Vachálek je i jedním z týmu vyšetřovatelů, kteří lovili bestii Ondreje Riga. A byl též jeden ze dvou kriminalistů, které si povolali mocní, aby se podíleli na vyšetřování únosu Kováče mladšího.

JannaB
04.05.2020 3 z 5

Tento díl mi přišel slabší, možná tím, že první zkušenost s tímto autorem jsem měla s jeho novinkami, takže laťka je vysoko. Ale to neznamená, že bych nečetla další :) .

Petronela16
09.04.2020 4 z 5

Tak opäť fajnová detektívka u mňa v podaní M.Geišberga,čiže audio.Niet čo dodať, mne sa tieto detektívky od Dána páčia, ovšem len ako audio, to podotykam.Plánujem vypočuť, čo sa dá od Geišberga,lebo ten je geniálny, to jeho podanie nemá chybu, no a uvidím ako ďalej, či má chytia ostatní interpreti.
Trošku mi pripadala divná ta historka s tajnými,ale ako vravím, bola taká doba a ja rada spomínam aj s Dánom.

Ester71
05.04.2020 5 z 5

Dominik Dán mě baví. Tohoto autora jsem začala číst poměrně nedávno a hodlám pokračovat. Knížka byla napínavá, sem tam s mně sympatickými vtipnými hláškami. Kdyby se nejednalo o tak drsné téma, řekla bych, že to bylo pěkné...
Určitě doporučuji.

jprst
20.03.2020 4 z 5

Jeden ze slabších příběhů tohoto autora. Jak už to bývá, vysoko nasazenou laťku neudrží ani ten nejlepší autor. Od dalšího dílu mě to ale neodradilo.

klokan.1905
18.03.2020 5 z 5

(SPOILER) Mucholapka...
Jedná se v pořadí o jedenácté pokračování ze série Naše Město, chronologicky však o pokračování sedmé... Já jsem se rozhodl, že tuto sérii budu číst tak, aby na sebe časově navazovala... Celkem obdivuji autora, že knihy dokázal napsat takhle na přeskáčku... ;-)
V časově předchozí Bestii se autor věnoval Ondreji Rigovi, devítinásobnému vrahovi, po kterém však naše policejní parta kolem Richarda Krauze pátrala více než dva roky... Aby to neměli policisté jednoduché, tak během této doby začíná řádit i Jozef Slovan... Postupně zavraždil šestnáctiletou Moniku Ondíkovou, osmnáctiletou Vladislavu Maříkovou, osmnáctiletou Dianu Lopúchovou a devatenáctiletou - mentálně postiženou Annu Královou... V době totalitního režimu zavraždil i Blažicu Popovičovou... Trest odnětí svobody mu byl ukončen amnestií prezidenta Václava Havla... :-( V knize Mucholapka je i pár obsahově zcela stejných stránek z předchozí Bestie...
Já jsem knihami Dominika Dána absolutně nadšen...
.... Byla sobota ráno, ze zlosti vypili litr vodky a rozešli se domů. Takový už je život na oddělení vražd - občas se něco podaří, tak se to zapije, jindy se ovšem nepodaří, a tak se to zapije....
Mé hodnocení je jasné, zasloužených pět hvězdiček...