Krev není voda

Krev není voda https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291652/bmid_krev-neni-voda-EUC-291652.jpg 4 504 107

Žádný rok v Krauzově krátké detektivní kariéře nebyl tak těžký jako rok 1992. Bezpečnostní analytici tvrdili, že na vině byla neuvážená porevoluční totální amnestie, protože vylidnila věznice a zalidnila ulice násilím. Krauz a jeho kolegové tenkrát nedbali bezpečnostních analýz, oni měli vlastní práce nad hlavu. Ve stínu bouřlivých událostí byl celkem nenápadně a bez povšimnutí spáchán poslední federální zločin, který mohlo Krauzovo oddělení vražd legálně vyšetřovat – poté si slovenští a čeští policisté hráli už každý na vlastním písečku. Tento zločin se odehrál tak nenápadně, že si ho sotvakdo povšiml a málem zapadl prachem, leč i když nebyl bůhvíjak bestiální ani příliš komplikovaný, bylo by škoda ho pominout, protože byl pěkný – pokud se ovšem dá něco takového říct o upálení mladé ženy a jejího dítěte.... celý text

Detektivky, krimi Romány Literatura slovenská
Vydáno: , Slovart (ČR)

Krv nie je voda , 2015

katasukivasukim
včera 5 z 5

Zase příjemné čtení.
Pořád se něco dělo, jo bylo to fajn.Jdu na další..

m_martina
18.03.2024 5 z 5

Už se skoro vůbec neodvažuji číst knihy svého nejoblíbenějšího pana spisovatele, kterým je právě Dominik Dán, protože jich mi zbývá tak málo. Ale zase jednou jsem nedokázala odolat a přečetla si tedy tento případ z dost divoké doby brzy po sametové revoluci. A bylo to opět vynikající čtení, které mě aspoň na chvíli přeneslo do jiného světa. Nemohu jinak a dávám svých obvyklých pět hvězd.

Aligator805
02.03.2024 4 z 5

Asi budu opakovat, ale opět další skvělá kniha od DD. Tentokrát z divokých devadesátek. Opět skvělý humor chlapců ze 141.

Dandy1
28.12.2023 3 z 5

Nějak jsem se nemohla začíst. Ale aspoň už vím jak se dostal Chozé na místo parťáka Krauze.

Bedřich63
10.10.2023 5 z 5

Tak mám přečtenou 13. Dánovku a opět se jedná o skvělou knihu. Asi jsem už vše napsal u předchozích dílů, které se snažím číst chronologicky podle děje.
V tomto dílu se mi zdálo, že bylo ještě více pro mě skvělého humoru v dialozích vyšetřovatelů a také při výsleších. Hospodu tentokrát Krauz a jeho kolegové míjeli, o to víc panáků padlo v pracovně ředitele.
Vzájemně propojené vyšetřování dvou různých případů, děj se pomalu posouvá, až nakonec dospěje k docela zajímavému závěru.
Jsem rád, že jsem přibližně v třetině této série a že na mě ještě čeká spousta dobrého čtení. Brzy se opět s autorem a jeho vyšetřovateli vydám do Našeho města.

zuzana5244
21.09.2023 5 z 5

(SPOILER) Další Dánovka a další super příběh. Zajímalo by mě zda má autor takovou fantazii nebo je to opravdu inspirováno reálnými případy. Mord partu nelze nemilovat. Každý z nich má svoje za drápy a přitom jsou to správní chlapy. Na počátku je smrt mladé ženy a její dcerky. Přesněji uhoření. Celkem jasný případ. Nebo to vše bylo úplně jinak???

Sofós
25.08.2023 4 z 5

Většinou čtu severské detektivky, ale občas sáhnu i po jiných autorech. A musím říct, že jsem byla příjemně překvapená. Zajímavá zápletka, příjemní vyšetřovatelé a čtivý styl psaní. Jen ten závěr mě trochu zklamal, zlo nebylo moc potrestáno....

Kory98
23.06.2023 5 z 5

V tomto díle možná není tolik akce a napětí, ale všechno se tak krásně šmodrchá a všechno se vším souvisí. Opravdu by byla škoda, kdyby nás o tento příběh autor ochudil. Škoda, že mi Dánovky nikdy dlouho nevydrží, 2-3 dny a nemám co číst, protože tohle je návykové :-)

Zouhee
15.06.2023 5 z 5

Tak já tomu nerozumím... Před pár roky jsem dala jen 3 hvězdičky, ale ty jsem právě změnila na 5. Je ale možné, že mě tak uchvátil přednes audioknihy, protože pán Gaišberg je naprosto dokonalý a nepřekonatelný. Asi jo, - prostě si to v hlavě neumím tak přednést :-) :-)
Ne, vážně je to hooodně dobrá detektivka, v které je nejen napětí, ale i humor a lidovost a je to celé tak skutečné a uvěřitelné, že to chvilkami až děsí. Moc se mi to líbilo, a to jsem odpůrce detektivek argumentující tím, že většina detektivek nemá žádnou literární hodnotu, že jde o čistou, prostou jednodušší zábavu. Tahle detektivka mě přesvědčila, že i tento žánr může být napsát velice kvalitně a hodnotně.
Prostě se za ty 3 původní hvězdy omlouvám...

Rapeh
18.02.2023 4 z 5

K tomuto autorovi nevím co psát za recenze abych se neopakovala. Prostě zase dokonalý poslech.

medlovice
27.01.2023 5 z 5

Přečetla jsem po druhé, už moji vlastní knihu , pěkně pomalu a pečlivě , ten konec, to vyřešení , propletence jak to sebe vše zapadalo i se staršími případy, je to geniální. Můj mozek si pěkně povzpomínal kdo je kdo a kam patří, starší nevyřešená vražda, muž, který dlouho čekal na svůj čas, muž s neobyčejně modrýma očima a nezvykle blondatou kšticí , to je nejlepší konec nejen z dánovek, ale ze všech detektivek, co jsem kdy četla.

99jana99
07.01.2023 5 z 5

Tleskám, četlo se to samo. Dominik Dán mě prostě baví a každou knihu bych zatím hodnotila stejně pozitivně. Asi půjdu hned na další.

Gibis
06.01.2023 5 z 5

Nemůžu si pomoct, ale já ty kluky z Nášho mesta fakt baštím :) Miluju jejich humor, odpouštím jim jejich hříchy a na každý další případ se neskutečně těším a jsem šťastná, že DD stále chrlí nové díly. A když přidám dokonalé načtení audioknihy M. Geišbergom, zážitek je bezkonkurenční.

ArwenAragorn
25.09.2022 5 z 5

81%
...Načiahol sa do plechovej skrine a vybral fungl novú prevádzkovú knihu od fungl nového žiguláka model dvetisícstosedem. Nový typ ruskej mašiny v plnej výbave - čo v praxi znamenalo, že všetky štyri okná sa dali kĺukou stiahnuť aj vytiahnuť a z výfuku sa v kuse dymilo.
________________________________________________________________________________________________________

Další bezvadná detektivka. Krauz tentokrát pomáhá svému kamarádovi detektivovi z Brna. Vražda ženy a dítěte z vesnice u Brna, ze které byl původně jasně podezřelý manžel se hodně zamotává. Opět čtivé, napínavé a nechybí typický humor.
Já doporučuji.

marekB78
23.09.2022 5 z 5

Tak tenhle spisovatel mě hodně baví. Zajímavá knížka nejen ohledně napětí, ale i lidských vztahů na oddělení a vývoje vyšetřování. Určitě musím sehnat i zbývající knihy autora, které jsem ještě nečetl :)

Benny215
26.08.2022 5 z 5

Je to silně návykové

Radka1911
04.08.2022 5 z 5

Další skvělá detektivka mého oblíbeného autora. Hodnotím opět pěti hvězdičkami (on prostě jinak psát neumí).

muf-rodrigo
18.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Po delší době jsem si pustil chronologicky další případy v audioverzi. Vyšetřování běží svižně a je zajímavě spletité, jen jsem se trochu nemohl zbavit dojmu, že tam je až příliš mnoho náhod. Nicméně je logické, že když se vyprávění soustředí na pouhé dvě dějové linie z mnoha paralelně probíhajících, může jejich souběh vyznít nerealisticky.

tittanie
23.02.2022

Tak jsem si dala pauzu tři dny a přečetla několik jiných knih a musela jsem se pustit do dalšího Dána.
I tento díl je super. Jsem hodně nadšená straně se mi líbí jak autor proplétá více knih dohromady, akorát je to trochu náročné na moji paměť. Moc se mi líbilo propojení s případem v ČR. Tak zase si dám chvilku pauzu a pustím se do dalšího dílu.

ErikaKej
02.01.2022 5 z 5

Skvelá detektívka,opis práce operatívcov,hladanie a vypočúvanie svedkov a vyriešenie prípadu. Kniha plná napätia vypočuta v úžasnom podaní pána Geišberga. Jedna z mojim naj od DD.