Cela číslo 17

Cela číslo 17 https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294718/mid_cela-cislo-17-ype-294718.jpg 5 829 213

Nový případ sdílí tentokrát detektiv Richard Krauz se svým mladým parťákem Jozefem Fischerem alias Josém, talentovaným vyšetřovatelem a nenapravitelným sukničkářem v jedné osobě. Začínají poněkud netypicky případem vánoční vraždy, v jejímž pozadí stála osamělost a zmařená touha prožít alespoň jeden den v roce trochu šťastně a ve společnosti spřízněné duše. V ohnisku zájmu je však především případ vysokoškolského profesora matematiky Kamila Puskailera, jehož poslal prokurátor na třináct let do vězení za vraždu manželky. Trest za takový zločin by byl nepochybně přiměřený - pokud by jej ovšem dotyčný spáchal! A jak už to bývá, v průběhu vyšetřování uzavřeného případu (Puskailer sedí již čtyři roky), jímž se začne Krauz zabývat, vyplave na povrch žumpa plná mravní špíny, korupce, brutality a zvráceností, ve které plave nejen ukrajinská mafie, ale též místní politická a společenská elita…... celý text

Detektivky, krimi Romány Literatura slovenská
Vydáno: , Slovart (ČR)

Cela číslo 17 , 2007

Ivana11
31.12.2016 5 z 5

Jako vždy luxusní.

Selinute
23.11.2016 4 z 5

Začátek mě trošku znejistil a nějak jsem se nemohla začíst. To, co se dělo za mřížemi (líčení vězeňských zážitků), mě opravdu nebavilo. Vše ale vyvážil velmi zajímavý námět a opět vtipné dialogy hlavních protagonistů. Konec mě přesvědčil, že knížka stála za přečtení a nijak nevybočuje z řady skvělých Dánových knih.

čef
23.11.2016 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a jsem mile překvapen. Tolik vtipu, autentických postřehů ze života kriminálníků a polišů jsem nečekal. Příběh je poměrně originální a netradičně vystavěný. Nechybí ani napětí a tak se těším na další.

Jaruš7
17.11.2016 5 z 5

Perfektní, tohle nemá chybičku, ale má nepřikrášlenou realitu se svérázným humorem, filigránský bestseller, bravo a dík.

Ladys
11.11.2016 4 z 5

Hmmm. Tak tohle mě bavilo. A moc. Je vidět, že D. Dán nepotřebuje do každé knihy nacpat nějakou vražednou Bestii. Vystačí si i se smolnou vánoční vraždou a popis druhé dějové linie ve vězení byl také slušný.
Život za mřížemi musí být pro někoho, kdo je nevinen a odsouzen velmi krutý a tvrdý. Teda pokud nevinný je, že? Ale kde je pravda? To se postupně dozvídáme při odhalování střípků minulosti odsouzeného.
Solidní počteníčko a málem jsem dal pět.

honZic
19.10.2016 3 z 5

no, četl jsem všechny Dánovky, které Čechách nově vycházejí...ale s touhle jsem se nemohl nijak sžít. První polovina knihy mě vůbec nebavila. Samozřejmě chápu její důležitost atd, ale byla psaná doslova nezáživným způsobem. První vražda, kterou Krauz vyšetřuje je tam včleněná prakticky bez hlubšího důvodu, jen aby se tam hlavní hrdina zkrátka objevil... Druhá půlka byla již klasickou Dánovkou se vším všudy, měla spád, gradaci děje...a byla super. Takže přesně půl na půl. dal bych 2,5 hvězdy, ale jelikož to nejde dám tři proto, že mám zkrátka Dána opravdu rád. :-)

Fifi15
27.09.2016 3 z 5

Již od přečtení úryvku před koupí knihy mi bylo jasné, že to nebude to, co jsem po přečtení kladných recenzí očekávala. Nevím, zda mi text nesedl autorem či překladatelem. Dialogy byly trochu jako přes kopírák z jiných krimi a všechno ohledně vyšetřování až moc dobře pasovalo a vyvíjelo se podle plánu - kriminalisté na všechno hned přišli a ostatní bezvadně spolupracovali - jako např. soukromý detektiv, který je sotva znal, sotva věděl o co jde a v druhé větě hned navrhl sejít se v kavárně...a humor který jsem očekávala? ... čekala jsem něco serioznějšího, ve stylu severských krimi.... Řekla bych, že se jedná spíše o takovou oddechovou četbu pro fanoušky napínavých krimipříběhů z česko-slovenského prostředí ve stylu "Kriminálka Anděl" psanou laickou hantýrkou se znalostmi prostředí, a potenciálem postavení napínavého detektivního románu ...
Navíc mě nesedl styl poskládání příběhu, který mě v druhé třetině začal nudit...historie Puskailera protkaná pobytem ve vězení (zdvojená vyprávěním Puskailera a vypravěče zároveň) - konec vyprávění - jiný případ - návrat k vyřešení původního případu....
Zkušenost o.k., ale vracím se k seveřanům.....

evasamankova
13.09.2016 5 z 5

Výborná kniha, jen možná malinko škoda toho poněkud zrychleného konce.
Jako vždy napínavé, vtipné a tolik reálné...
Dalšího Dána si rozhodně nenechám ujít!

ThomasRuhe
09.07.2016 3 z 5

Na tuhle knihu padla moje ruka v knihovně spíše náhodou.Bez nějakých očekávání jsem to přečetl a musím říct,že je to slušný detektivní příběh.
Asi nejlepší části jsou Puskailerův život před zatčením a pak také jeho pobyt ve vězení.
Za mne solidní 3/5.

jankasimka
06.06.2016 3 z 5

Dominika Dana a jeho tvorbu si clovek oblubi ak ma rad detektivne pribehy avsak kedze reakciu nepisem bezprostredne po precitani, mam dojem ze kniha sa citala lahko tak ako plynul aj pribeh, ale vyvrcholenie bolo prilis happyendove. Cakala som mozno menej vyriesenych zahad na konci a nieco by som nechala otvorene namiesto toho, ze sa vsetko vyriesi. Tolko skromny nazor,nieco by som nechala aby si vyriesil citatel namiesto toho aby mal vsetko cierne na bielom

astroweb
21.05.2016 5 z 5

Opět super, jedna z nejlepších Dánových knih.

Jolana.b
27.04.2016 5 z 5

Když mi tato knížka v knihovně padla do oka, hned jsem po ní sáhla. Rudý kapitán se mi četl úžasně. A toto knížka, i když je napsaná klidnějším stylem, byla též úžasná. Každý se najdeme v jiném autorovi, ale pan Dán je má krevní skupina. Vřele doporučuji.

sarkapv
09.02.2016 5 z 5

Vynikající kniha, hltala jsem to jak nikdy a četla dokonce i v polední pauze v práci :-) Doporučuji!!!

konicekbily
23.12.2015 4 z 5

Bývalý kriminalista dokonale zná prostředí vyšetřovatelů a i vězení a je dobře, že se rozhodl nám o tom něco sdělit.

Marian27
31.10.2015 5 z 5

Vynikajúci a prepracocaný príbeh! Milujem knihy ktoré ma rozplačú a rozosmejú, keď všetko prežívam spolu s hlavnými postavami a keď si príbeh doslova užívam. A "Cela" mi toto všetko splnila. Často vyčítam knihám že sú zdĺhavé a rozvláčne ale tu naopak musím jedine vytknúť že kniha nebola dlhšia. Ešte pár strán by som prijal lebo som mal dojem že nie všetko bolo dopovedané... Ale to nijak neznižuje môj zážitok z "Cely" a knihu odporúčam prečítať lebo je to smutný ba až dojemný príbeh okorenený vynikajúcim humorom a napísaný skvelým jazykom nad ktorým bude človek ešte dlho premýšlať.

Joujalicka
25.07.2015 5 z 5

Kniha je velice čtivá. Krásně popsaná činnost policie a vztahů na jejich pracovišti. Je to má druhá kniha tohoto autora a opět mě nezklamal. Napínavé, čtivé s trochou humoru. Doporučuji.

weberda
13.07.2015 5 z 5

Super,přečteno na dovolené za 3.dny. Doporučuji.

sioux
24.03.2015 5 z 5

Dominik Dán mě překvapil velmi kvalitní knihou z vězeňského prostředí. Nazval bych to dojemný thriller s drsnými kecy sympatických poldů.
Moje druhá kniha od Dána, první byla "Bestie" ale "Cela" byla o třídu výše. Určitě zkusím další, ale mám trochu obavy, že už to nedosáhne úrovně "Cely".
V obou knihách mě bavila více základní linie příběhu, ať už zločince či oběti než vyšetřování detektivů. Když už člověk přečte hodně detektivek/thrillerů, tak je to všude stejné a je těžké na tom něco vymyslet. V čem je však síla Dominika Dána je výborné dialogy hlavních poldů. Opravdu mi přijdou reálné tak jak jsem je zažil v každém výhradně chlapském prostředí. Je to zábavné a působí to jak ze života. Na rozdíl třeba od Adlera, který se také snaží být vtipný, ale vyznívá to tak nějak salonně, intelektuálně, vyumělkovaně, ploše

Skripi
23.03.2015 4 z 5

Moja prvá kniha od Dominika Dána a veľmi príjemné prekvapenie, určite si prečítam od neho toho viac. :)

B18r
19.03.2015 4 z 5

Kniha se mi velice líbila. Možná jsem čekala trochu více z vězeňského života, ale i tak se mi to líbilo. Zápletka super a konec na jedničku.